Pomozte Alekovi :-)

upraveno 9. listopadu 2011 v Rozličný pokec
Přátelé a kamarádi,

mám na vás malou prosbičku. Jde o krátký dotazník, který mi pomůže v mé vědecké kariéře a snad i v pracovní sféře. Je to max. 20 otázek týkající se Respektu a obecně práce se zpravodajskými informacemi, tak to máte hned ;-)

Dotazník na jdete na http://bit.ly/vQcAcb

Díky předem!
13

Komentáře

  • JayJay
    upraveno 18. listopadu 2011
    Rád se nechám poučit, jak je definována anketa (přeci jen živím se poněkud jinak aplikovanou matematikou atěch pár let ze školy hraje svojí roli... nehledě na to, že anketa z "matematického" hlediska může být něco jiného než ze sociologického).
    Uzavřenost odpovědí? Nejde o rozhovor? Nezjišťuje názor jen fakta?... všechno tak napůl. Dávám se podat.



  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 18. listopadu 2011
    Anketa má velmi velmi velmi nízkou vypovídací hodnotu: není reprezentativní pro celou společnost.
    Vzorek je velmi malý (např. 3 lidi v novinách s fotkami). Vzorek se vybírá nahodile - vezmu ty, co jsou po ruce a jsou ochotni se zapojit. Většinou se anketa týká jedné (nebo mála) otevřené otázky (např.: Co si myslíte o Tomovi a Jerrym?).
  • JayJay
    upraveno 21. listopadu 2011
    Nechci rejpat, ale tohle asi nebude definice:
    1) Reprezentativnost a velikost vzorku: Zlatý (Český) slavík bývá pravidelně označován jako anketa... a dovolil bych si tvrdit, že ten vzorek bude větší než u "Respektu" (byť podobně nereprezentativní, protože určité skupiny se hlasování nezúčastní...)
    2) Ty co jsou po ruce a ochotni... no, jestli to nedefinuje ty kteří vyslyšeli Alekovu výzvu, pak už málo co :o). Ostatně NAHODILOST výběru je přesně toi opačné, než je popsáno... Tím, že dán odkaz na stánku čtenářů knihy ABC, nebo tím, že se postavím právě na roh Václaváku nahodilost likviduju.
    3) Vím, co je jedna otázka... tak moc mě neodnaučili počítat :o) A co znamená málo otázek 3,10, 25? To už zavání otázkou "Kolik stromů je les?"

    Takže mi stále lehce uniká, proč toto není anketa (respektive jaký typ výběrového šetření toto tedy je),... ale to bude tím, že já asi se sociology společnou řeč nenajdu... :o)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 21. listopadu 2011
    Přímá definice to není - nepamatuju si definice slovo od slova, ale převádím si je do "svých vět pro blbce", jinak si to nejsem schopná zapamatovat.
    1) Zlatý Slavík je anketa, protože vzorek není reprezentativní a velikost vzorku JE malá (kolik lidí z 10 milionů asi hlasuje? Tito lidé nejsou rozvrstveni tak, aby to odpovídalo rozvrstvení celé ČR). Ale není to anketa ve smyslu klasického výzkumného šetření (ikdyž výzkumné šetření to je taky - tohle bych dál nerozebírala, protože to neumím vysvětlit).
    2) To, že dá člověk někam odkaz, ještě neznamená, že nehledá respondenty i jinde...
    3) To "málo" jsem tam dala, aby mě někdo nenachytal, že otázek může být i víc - např. 2 = otázka + podotázka. (Máte rádi Toma a Jerryho? Pokud ne, proč?). Anketa je prostě krátká - ne 10 a rozhodně ne 25 otázek :).
    Chápu, že někdo nenajde společnou řeč se sociology, já zas nenajdu společnou řeč z technickými obory, matematiky, fyziky a pod., protože vůbec nerozumím o čem mluví (když se baví o oboru) :D
  • upraveno 21. listopadu 2011
    už by som to premenoval na "netrápte aleka" :)
  • upraveno 21. listopadu 2011
    :-) no já to už tak týden nesleduju a mám pocit (doufám), že už je to trochu jiná debata
  • JayJay
    upraveno 23. listopadu 2011
    No dobrá, když je ZS anketa, pak mi ale vychází, pak postrádám ten důvod, proč toto anketa není (jak znělo původní tvrzení)...
    Reprezentativnost vzorku: Sorry, ale v tomhle směru jsem tedy studovaný statistik já (to je přesně prohlášení, které není ani náhodou argument)... a pak chybí definice o reprezentativním vzorku jaké množiny mluvíme... respondenti ZS je určitě reprezentativní vzorek respondentů ZS, myslím, velmi pravděpodobně reprezentativní vzorek diváků ZS, věřil bych tomu že i vzorek z populace ČR....a dal bych ruku do ohně, že nejde o reprezentativní vzorek světové populace... Ale ani ne tak proto, že na tom světě by nás bylo 7mld, jako proto, že je tam zanesena systematická chyba, že vše je v češtině :o)
    2) To je možné a pravděpodobné... a zajímavá otázka na Aleka, kde? :o)
    3) Jen taková hooodně rejpavá... kolik kategorií má ZS? Tipuji 4 nejméně... A kolik stromů je les?

    ... ale to vůbec neznamená, že si nemyslím, že nejlepší označení je "Dotazník"...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 23. listopadu 2011
    Já se obávám, že každý máme svou "pravdu" ... Ke ZS mohu říci jen to že, otázka je - "kdo je nejlepší interpret v ČR" (v několika kategoriích = podotázky). Populace ZS jsou všichni obyvatele ČR a z toho důvodu by vzorek odpovídajících neměl být reprezentativní (protože nehlasují lidé ze všech vrstev, kohort, generací a co já vím čeho dalšího, ale jen někteří)... Končím tuto diskusi, protože se asi nikdy nedobereme společného výsledku :))) A neříkám, že to je špatně :)))
  • upraveno 23. listopadu 2011
    otázka na aleka? specifikuj, jsem líný číst ty odborný řeči o rozdílnosti anket, průzkůmů apod :-)
  • upraveno 28. září 2012
    Mám tu další prosbičku. Hlavně asi na něžné osazenstvo, ale nejen pro něj :-)

    Hledám nějaké blogy (nebo třeba Facebook stránky), které píší o životním stylu a mají podle vás nějaký větší vliv v internetovém prostředí. Tématicky myslím lifestyle - umění, móda, kultura, cestování, grastronomie apod. Nějaké tipy?

    (Nemá to spojitost s Ice Fire ;-)
  • upraveno 28. září 2012
    Co se týče módy tak skvělá je Ada z Módního pekla - www.modnipeklo.cz a je i na FB :-)
  • upraveno 28. září 2012
    jop, znám, ale hledám spíše někoho se širším záběrem, ona asi nepíše o ničem jinym...
  • upraveno 28. září 2012
    Nee, věnuje se hlavně módě, ale vliv má značný:-) O ničem jiném už nevím.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 28. září 2012
    Já čtu pravidelně (kromě IceFire) jen Módní peklo a www.jenpromuze.cz , ale nevím, zda něco z toho se dá do této kategorie zařadit :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 28. září 2012
    Ještě mne napadá zajímavý blog http://www.muzivcesku.cz/ .
    A taky nejpodivnější člověk světa www.czechfashionisto.com .
    Edit: Teď jsem si všimla Alekovy odpovědi na Módní peklo, takže vlastně nic :)
  • upraveno 28. září 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. září 2012
    Ženy doplňují mé znalosti o stránkách pro muže. Kam ten svět spěje... :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 28. září 2012
  • upraveno 28. září 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 28. září 2012
    :D Nečakal som, že na tú stránku chodia aj ženy :D Niektoré tie vtipy mi prišli také príliš antifeministické, že piramo narážali na ženy a mal som predstavu, že tým by sa to nemuselo páčiť :D
  • upraveno 28. září 2012
    BG: Myslím, že tak třetina čtenářů je ženského pohlaví:-) Stačí mrknout na komentáře pod článkama;-) Ale asi tam chodí jen inteligentní ženy s tím správným smyslem pro humor:-)))
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 28. září 2012
    Také Robinoidy... Placák :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 28. září 2012
  • upraveno 28. září 2012
    Tak já tady dám menší seznam těch, co mám ráda. Nevím, jestli to bylo myšleno takhle :/
    http://www.protivna-blondyna.cz/
    http://www.hudebnimasakry.cz/
    http://www.1000vecicomeserou.cz/
    http://www.cuketka.cz/
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 28. září 2012
    Hudební masakry jsou boží! Dost často nestačím zírat.
  • upraveno 28. září 2012
    JPM-ko je stranka jen pro muže.. a su najlepši.. inač napriklad tie članky o najinteligentnejšich pornoherečkach.. človek sa dozvie že sa pozera na niekoho kto by ho mohol uČiť na vyške :D
  • upraveno 28. září 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 28. září 2012
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 28. září 2012
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 28. září 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.