Poradna

upraveno 23. července 2012 v Rozličný pokec
web je plný mudrlantov, ale občas sa oplatí poradiť v úzkom kruhu ľudí, ktorých poznáte. niekto vie aké televízory sa oplatia kúpiť, niekto sa rozumie do opravy auta a niekto....

Kutilovia a odborníci, toto je miesto kde budete velebení nami, čo majú veľa otázok.
1242527293075

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Hildegarda Doňa Krisa de la Plácky a její pověst se k vám ještě nedostaly? :(
  • @Krisa nie, nic take neprekrocilo Moravu. Asi to bude len regionalny hlodavec :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Hildegarda právě jsi mi hodila hračky do kanálu.
  • @Krisa Zostava uz len vycikat, pomodlit a spat :)
    Bru noc Krisa
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Hildegarda Ještě vyčistit zuby, prosím.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Z jakýhokoli zdroje, to je to "datamining". To jsou těžký peníze týkající se pojistek a podobně, takže se na takový vyhledávací nástroje věnuje poměrně dost energie. Tudíž třeba informace, že mám jen jednu ledvinu bych do veřejných sítí nedával...
  • Na hledání teroristů se sociální sítě můžou hodit. Nejpodezřelejší jsou určitě ti podivíni, kteří nikde na netu nejsou a nic na sebe neprozrazují. :-)
    Ale je mi jasné, že u nás jdou hlavně po údajích, jak píše flanker.

    Nedivila bych se, kdyby počítače dokázaly vyplivnout seznam lidí, kteří splňují určitý profil.
    Ale určitě to není tak jako ve filmech, že hodí do počítače vzorek DNA nebo obrázek obličeje a za pět minut mají hledanou osobu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Prý jsou takové ty nástroje, co v e-mailech a podobně zachycují klíčová slova jako bomba, útok a podobně, ale to jsme s kamarádem testovali na icq a skypu a nikdo nám v noci dveře nevyrazil... :)
  • @flanker.27 Nevyrazil, ale "you're being watched" :-D

    Stejně je sranda jak Amíci miluji velkého bratra, když je Person of Interest tak oblíbený.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Ale na ty případné nabídky nemusíš reagovat nebo je přijímat. Na nabídky "zázračných léků na všechno" zásadně odpovídám, že děkuji, ale plně důvěřuji svému obvodnímu lékaři.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa O to ani nejde. Spíš o to, když třeba budeš uzavírat životní pojistku kvůli hypotéce, budeš chtít přejít k jiný zdravotní pojišťovně a podobně. A to nemluvím o tom, jak by to vypadalo, kdyby se přešlo ke zdravotní péči řízené pojišťovnou, jaks e občas zkouší.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Jo tak - ony i pojišťovny projíždějí FB?
    Já jen nechápu to lynčování FB, když nikdo nikoho nenutí si tam psát citlivé informace (já to nedělám a přijde mi to naprosto normální a samozřejmý).
  • @flanker.27 Ja viem, co je datamining. Ja som z oboru ;). Len som narazala na fb. Keby sa z neho tahali udaje o zdravotnom stave a neskor vyuzivali, pochybujem ze by vobec vznikla viagra :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Hildegarda Není sexuální potence jako rakovina v rodině. Lidi toho na sebe napráskaj hodně.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 To snad ne - přece žádný soudný člověk si nenapíše do informací "mám ráda zvířátka, modrou barvu a táta mi umřel na rakovinu".
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    No, soudný ne :)
    Ale i ten soudný si o tom třeba potom povídá. Právě v sociálních sítích jsou lidi schopný prozradit věci, co by často neřekli ani při důvěrným hovoru. Proto je po takovejch datech poptávka.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Branislav_Gepeto Já bych to nebrala tak tragicky - ať už máš nebo nemáš FB, stejně je na internetu o každém takových informací, že nějaký FB už to totlik nerozhází. Stačí, abys byl registrován u nějakého sportovního svazu, měl nějaký dobrý výsledek ve škole (třeba soutěž v matematické olympiádě), účastnil se nějakých závodů... - často je u toho jméno, fotky, datum/ročník narození, město, název oddílu/klubu/školy... Jen díky tomuto fóru víme jak se jmenuješ (příjmení nevím, jestli jsi dával do přesmyček, ale to je fuk, odkud pocházíš, datum tvého narození, typ studované školy, co bys chtěl dělat za VŠ, že máš nějaké zdravotní obtíže, jaké jsou tvoje záliby...už vidíš to červené světýlko, co ti bliká za hlavou?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. března 2013
    @Krisa Škola (a ostatně kdokoli jiný) si ovšem ke zpracování a ovšem i uveřejnění tvých údajů musí vyžádat souhlas ve smyslu zákona 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů. Pokud jde třeba o užití samotné fotky bez jména, smí být v souladu s § 12 občanského zákoníku užita jen s tvým souhlasem.
  • Podle mě je lepší na sbírání informací o osobách google než FB. Už dávno se snaží o cílenou reklamu podle toho, co člověk hledá. Navíc klíčová slova se dají lépe shrnout do nějaké databáze než balast na diskuzích.
  • @flanker.27 Pochybujem, ze by niekto niekedy ziadal suhlas so zverejnenim fotky vitazov sachoveho turnaja na stranke hociakej skoly.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Branislav_Gepeto Jenže ty debaty tady se dají lehce vygooglovat.

    @flanker.27 To je zvláštní - ze závodů je na internetu spousta fotek a nikdo se mě nikdy neptal, jestli s tím souhlasím... A nevěřím, že jsem jediná.

    @BenNevis Souhlas. Zkuste si do googlu zadat svoje (nebo něčí) jméno, možná budete překvapení, co všechno vyjede.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Thorar To je ale zlé tlačítko! :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Branislav_Gepeto Musíš jet dolů, stále dolů. Furt nic? Ani v obrázcích? Tak to jsi šťastný člověk ;)
  • @Hildegarda My jsme na tohle uveřejňování museli ve škole podepisovat papír.
  • Hm, tak mě fb vyhodnotil nějak špatně, poslední dobou mi vyskakujou reklamy v italštině :-)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.