Administrátorský zásah

upraveno 13. srpna 2013 v Webové záležitosti
Přátelé icefire.cz,

vzhledem vývoji událostí považuji za fér vám vysvětlit, k čemu včera došlo a alespoň trochu naznačit důvody, které mě k tomu kroku vedly.

Někteří z vás nesledují vše, takže jádrem celého sporu, který tímto asi trochu rozpoutám, je Jarla (či Černá_Alison poté, co byl na její vlastní žádost první účet smazán). Už loni touto dobou bylo fórum na pokraji rozpadu a nyní jsme se ocitli v podobné situaci. V poslední době jsem sám zjišťoval, že na fórum nechodím rád - důvodem bylo mimo jiné to, že postupně svou aktivitu utlumila spousta dalších členů. Jednou z příčin byl jednoznačně nárůst mimotématických diskuzí a proměna stylu diskuzí - podobné signály dostávám mnoho měsíců od mnoha nespokojených členů. Sami víte, že jsem nikdy nepraktikoval nějaké moderování - ostatně nebylo to třeba - a proto jsem k němu nepřistoupil ani nyní a věřil, že si to přece je nějak sedne...

Nesedlo. Nehodlám však nikomu nic vyčítat. Každý má jiné představy, jak má fórum fungovat a jak se má vést diskuze. Ty mé se dost liší od těch Jarliných. Proto bude nejlepší, když se prostě nebudeme vyskytovat ve stejném prostoru. Dlouho jsem váhal s tímto krokem - to byla však chyba. Měl jsem odmítnout její návrat, jak jsem to avizoval už při smazání jejího prvního účtu. Někteří z vás pamatují na rozpad fóra před lety. Tehdy byl z velké části dán mou nečinností. Tomu se nyní chci tímto krokem vyhnout.

Včera jsem tedy Jarlu požádal, aby na fóru a webu www.icefire.cz již nevystupovala, což bylo z její strany akceptováno. Vím, že tím některé z vás nepotěším, možná i rozlítím. Zároveň ale věřím, že mě znáte natolik, abyste věděli, že je to pečlivě promyšlený a zvážený krok, za kterým nejsou žádné jiné úmysly, než záchrana fóra. Mimochodem, za celou sedmiletou dobu trvání fóra je to teprve druhá vyloučená osoba, kterou si já pamatuji.

Povídková soutěž

V posledních dnech se bohužel ukazuje, že celá povídková soutěž byla manipulována falešnými účty, které jsem nedokázal dříve odhalit. Sic to není psané pravidlo, považuji za samozřejmé, že každý vystupuje sám za sebe a nepoužívá více účtů. Omlouvám se tedy účastníkům povídkové soutěže jménem fóra za to, že povídková soutěž byla znevěrohodněna těmito praktikami. Pro příště se pokusíme najít sofistikovanější způsoby ověřování.

Zároveň bych rád vyjasnil jednu věc. Nebráním se pokračování povídkové soutěže, ba naopak. V posledních dnech došlo k nesmyslnému spojení povídek a akce zvané Drabble. Povídky považuji za smysluplné a přínosné a hodlám je nadále podporovat. Drabble jsem při dané formě označil za příliš otravný spam a trvám si na tom, že měl být prezentován jinou formou. Povídky tedy mohou a doufám, že budou, pokračovat pod podmínkou, že se najde člověk, který si ji vezme opravdu na starost a bude garantem výsledků. Vzhledem k předchozím manipulacím v soutěži bude třeba stanovit nová témata pro další kolo. Pokud byste někdo stál o to spravovat povídkovou soutěž a rozšířit tak IF tým, neváhejte a ozvěte se. Pokud se neozve nikdo, zůstane to nadále na dosavadním autorském týmu IF.

Alek
24567

Komentáře

  • @flanker.27 sutaz tu bezala, aj ked tu Jarla nebola. Vtedy sa to nikomu nezdalo nespravne. Mozno je Jarla pociatkom, ale "vlastnikom" je forum. A je hlupost delit to z praktickeho hladiska, uz aj tak tych poviedok bolo malo.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Jen Jon Sníh ne. Ale ten neví nic.
  • @heavy_head Jen flanker ne :-D
  • Flankere, začínám tě pokládat za zcela nedůvěryhodnou osobu. =D
  • Není přece možné, že by ti Jarla nic neřekla. To mi neříkej.
  • @flanker.27 Mám. Ale nebudu je tu rozpitvávat.
    Jen bych se tedy vrátila k mému předchozímu dotazu a poprosila, zda by bylo možné, pokud byste tam chtěli zveřejňovat i plné texty, vynechat z toho ty mé. Nemyslím to zle, jen jsem je posílala sem a nechci, aby byli případně jinde :-)
  • Flankere, a věděl jsi, že Jarla je Černá Alison? =D
  • A ptal jsi se Brana, flankere, on ten blog přece taky musel tvořit nějakou dobu. Možná i den? ;-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    nevím skutečně nic a obávám se, že to neví nikdo ze zainteresovaných. Pokud neuslyším či neuvidím, o co má jít, beru to jen jako pomluvu.

    Mám totiž velkou obavu, že Michelle naprosto nepochopila, co jí bylo onehdá sděleno. Dostalo se jí nabídky být účastníkem PM, ve kterém je více členů fóra. Pokud to pochopila tak, že se to jakkoli týkalo povídek, je zcela vedle jak ta jedle, protože to s povídkami nemá co dělat.

    Ano, prozradil jsem tajemství, ale připadá mi, že v tomto případě je to menší zlo než z vyvozovat mylné závěry z nepochopeného.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Michelle To už s Jarlou konzultujeme a plne to chápeme. Práve použila presne to, čo si použila ty - niektorí to posielali sem, takže nebudeme nič kradnúť. O to sa neboj. :)
  • Flankere, jakým právem tu zveřejňuješ cizí PM? Někdo tě tím snad pověřil? Nebo se cítíš být povolán vyšší mocí? :roll: =D
  • Čímž se vlastně přiznáváš, že jsi ovšem věděl. Děkujeme. :applause:
  • Musíš vysvětlit všechno, flankere, i to, jak někdo něco pochopil. Tak jedině je to správné. :-)
  • A to si představ, že Alek má dost taktu, aby se o tom, o čem si přesně povídal s Jarlou, veřejně nevyjadřoval, protože chápe základní pravidla slušnosti.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 13. srpna 2013
    @heavy_head Ty VOLE. Existuje PM, ve kterém si hromadně povídáme a nemá to NIC SPOLEČNÉHO S POVÍDKAMI ANI S JEJICH PŘESUNEM. ALEK O TOM BTW VÍ. TO PM BĚŽÍ UŽ ASI PŮL ROKU. VOLE.
  • Já ti stejně nevěřím už ani slovo. Jo, a nenadávej. Nebo chytneš ban. =D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @heavy_head Popravdě komu věříš a komu ne je mi u řiti. Zeptej se aleka.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Hmmm, asi bych si měla změnit avatar zpátky na Jona Sněha... =D

    Protože jediné co vím je to, že to moc pomohlo urovnat zdejší "rozbroje" :'-(
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @heavy_head Copak, poběžíš práskat tak jako vždycky? Mimochodem, byl si to ty, kdo se dožadoval ověřování IP adres přímo u Aleka.
  • Já budu také slušný a nebudu vytahovat důvody, podle kterých to, že Jarla odešla v tichosti a bez zbytečného vyskakování, považuju za to nejlepší, co asi mohla udělat.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • @Krisa To neřeš.Ty rozbroje jsou "někde jinde",to co čteš jsou jen následky. =D Proto takovej mindfuck.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Ještě jednou. Ono PM vzniklo před drahnou dobou, zařídil to paul a alek to povolil. Je to prostě uzavřená diskuse, abysme "nespamovali". Nikoho ani vnejmenším nenapadlo, že by to sloužilo jako domluva na odtržení povídek od fóra, povídky se tam prakticky neprobíraly. Občas jsme do diskuse přivzali dalšího, což bylo to, jak se o tom dozvěděla michelle, který jsme chtěli nabídnout debatu s náma. Že to pochopila zcela jinak je smutný, ale OPAKUJU, s povídkama to nemělo naprosto nic společnýho.
  • Debata se začíná poněkud zvrhávat. A vulgarizovat. Doufám, že se to zde nestane pravidlem a tyhle móresy si budete zavádět tam u vás, ne tady. ;-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @heavy_head PŘEČTI SI CO TI NAPSAL GEPETO!!!
  • Jasně, hoši, my vám věříme. V klidu. Cigárko. :-)
    To, že si to umíte zdůvodnit, ještě neznamená, že to tak nebylo. A že to vaše "vysvětlení" je pěkně slizké. :-@
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Everett_Young Neřeš to, zacpal si uši a zavřel oči a zpívá si lálálálá :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Dospívám valem k závěru, že nejhorší lidskou vlastností je paranoia. A hned za ní neschopnost rozpoznat omyl :)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    @flanker.27 Ne, jen neví jak má reagovat a tak si zase vylívá vztek dalším z jeho histerickch záchvatů. :D

    @heavy_head Taky tě miluju :-* :-@
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.