Já toto kolo buď vynechám, nebo zkusím před koncem vymyslet něco hodně krátkého. Na pořádnou dlouhou povídku není jaksy čas, za chvilku odjíždím na dovolenou a tam moc psát asi nebudu. :-)
@Neyra Taky si myslím, že alespoň nějakou krátkou povídku bys mohla stihnout...Hlavně by jsme byli rádi za dalšího autora. Ještě jsem se chtěl zeptat, nevím jak ostatní, ale určitě bych se nezlobil za posunutí termínu odevzdání... pokud by to šlo.
Tak jako Jay, budu rád za ostatní povídky, já sám zřejmě nic nestihnu. Můj osobní pergamen totiž vypověděl službu a nějako nevím, kdy se zase rozběhne. ;-)
@Nevada Ahoj tak za mě kdyby se to posunulo o týden tak by to bylo fajn a kdyby o 14 dní tak bych musel už jen říci radostné Wuííííí:-D Samozřejmě je to na vás... Ovšem ještě, aby se to neposouvalo jen kvůli mě. Zatím to s povídkami do tohoto kola moc slibně nevypadá podle komentářů....
@Baron No ja rada prispejem. V hlave pribeh bujnie, len problem je sadnut, vypustit vsetko ostatne z hlavy a pisat. Priklad: prave som sa musela vratit z koncertu Hugha Laurieho. Dufam, ze som zmeskala co najmenej, ale synator zavislak tak rucal, ze som musela bezat :/. A takto je to kazdy bozi den :) Preto, ak sa nieco niekedy posuva, som vzdy za :)
A pár rad od Vonneghuta: 1. Využijte čas naprostého cizince takovým způsobem, aby si dotyčný či dotyčná nemysleli, že ho zbytečně promrhali. 2. Nabídněte čtenáři aspoň jednu postavu, které by mohl fandit. 3. Každá postava by měla něco chtít, byť třeba jen sklenici vody. 4. Každá věta musí udělat jednu ze dvou věcí - poodhalit postavu nebo posunout děj o kousek dál. 5. Začněte co nejblíž u konce. 6. Buďte sadista. Ať už jsou vaše postavy sebehodnější a sebenevinnější, proveďte jim něco hrozného, aby čtenář viděl, z jakého jsou těsta. 7. Pište tak, abyste potěšili jen jednoho člověka. Když otevřete okno a začnete objímat celý svět, váš příběh dostane zápal plic. 8. Nabídněte svým čtenářům co nejvíc informací v co nejkratší době. K čertu s napětím. Čtenáři by měli být v obraze do takové míry, že by byli schopni příběh dokončit sami, kdyby náhodou posledních pár stránek sežraly myši.
Komentáře
btw - krásná čičinta v ikonce
Děkuju, kočičky já ráda :-)
Zatial vymyslam plot pocas kocikovania, este ani ciarka :oops:
Ještě jsem se chtěl zeptat, nevím jak ostatní, ale určitě bych se nezlobil za posunutí termínu odevzdání... pokud by to šlo.
Ale noví autoři budou i mnou vítáni... na čtení a rozdávání bodů už bych se měl účastnit. :o)
Samozřejmě je to na vás...
Ovšem ještě, aby se to neposouvalo jen kvůli mě. Zatím to s povídkami do tohoto kola moc slibně nevypadá podle komentářů....
Priklad: prave som sa musela vratit z koncertu Hugha Laurieho. Dufam, ze som zmeskala co najmenej, ale synator zavislak tak rucal, ze som musela bezat :/. A takto je to kazdy bozi den :)
Preto, ak sa nieco niekedy posuva, som vzdy za :)
http://www.businessinsider.com/stephen-king-on-how-to-write-2014-7?utm_content=buffer61d3f&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer
A pár rad od Vonneghuta:
1. Využijte čas naprostého cizince takovým způsobem, aby si dotyčný či dotyčná nemysleli, že ho zbytečně promrhali.
2. Nabídněte čtenáři aspoň jednu postavu, které by mohl fandit.
3. Každá postava by měla něco chtít, byť třeba jen sklenici vody.
4. Každá věta musí udělat jednu ze dvou věcí - poodhalit postavu nebo posunout děj o kousek dál.
5. Začněte co nejblíž u konce.
6. Buďte sadista. Ať už jsou vaše postavy sebehodnější a sebenevinnější, proveďte jim něco hrozného, aby čtenář viděl, z jakého jsou těsta.
7. Pište tak, abyste potěšili jen jednoho člověka. Když otevřete okno a začnete objímat celý svět, váš příběh dostane zápal plic.
8. Nabídněte svým čtenářům co nejvíc informací v co nejkratší době. K čertu s napětím. Čtenáři by měli být v obraze do takové míry, že by byli schopni příběh dokončit sami, kdyby náhodou posledních pár stránek sežraly myši.
Kdo chce, čas na psaní si vždycky najde.
I kdyby z nebe padaly trakaře.
Ale ok, mea culpa.