Historie vojenství, od kyje k pušce
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?pid=29699#p29699
V tom ruském článku (ti si samozřejmě pro přihřátí vlastní polívčičky nemohli nechat ujít) je ale naštěstí to video celé, včetně grafiky.
Říkat, že Tonda rozbil okno, zatímco kamarádím s Frantou, který zapálil barák, není objektivita.
Neschopnost západu vysvětlit, kdo vlastně má má být ta umírněná opozice a v čem ta umírněnost spočívá, není objektivita.
Mluvit o tom, že FSA někde drží frontu proti ISIL (aniž by bylo nějak známo, že tam mezi nimi vůbec probíhají nějaké boje), zatímco FSA a jiní "umírnění" začasto spolupracuje s An-Nusrou, není objektivita.
BTW jaké hádání, že něco koriguji či uvádím nepřesnosti (nebo vyložené nesmysly) není hádání, je to jen korekce nebo uvádění toho, co je nepravda. Nepřisuzuj tomu jiný význam jen proto, že tak se ti to více líbí :)
asi se sesypal z toho když si vzpomněl kolik ty F-35 budou stát :D
Ať už proti ostatním zprávám nebo tomu videu co jsem postoval
Popravdě s tím, kolik existuje "zábavných" home-videí s manželi omdlívajícími na svatbě ani nevím, co tím chtěl autor článku říct (Vtipný to není, faux pas to není, co to teda je?). Jediné co mi z toho plyne je "překvapivý" fakt, že generálové USA nejsou nahrazeny stroji...
http://play.iprima.cz/zpravy-ftv-prima/zpravy-ftv-prima-11-2-2016
(je to zhruba od 13:30, ale musí se člověk obrnit trpělivostí, než přeskáče několik reklam)
Pokud tuším tak kazetové bomby byli zakázané někdy v roce 2008? Tedy několik let po válce v Iráku? Mimochodem, já kritizoval Assaduv režim za používání barelových bomb ne Ruský režim.
FSA není jednotlivý celek, ale nemám pocit, že by byli tak rozdělení aby spolupracovali některé skupiny s Putinem. Rozhodně to žádná skupina nepotvrdila, spíše naopak to FSA zamítá a ani se nedivím, když sleduji kde všude Rusové bombardují rebely, tak nemám pocit, že by někteŕe skupiny FSA podporovali jiné ne. Takže manipulace Putina?
Ano o spolupráci FSA a An-Nusry vím a považuji to za problém.
"Opět, co je to demokratická opozice a v čem její demokratičnost či alespoň umírněnost spočívá, není nikde uvedeno. Jak se to pozná?" A jak se pozná, že Assaduv režim je ten méně problémový? Tím, že budeš dokola opakovat, že legitimita je na jeho straně? Tady tenhle argument moc v občanské válce, kterou vyvolal sám Assad neplatí.
Aleppo: Ne ale nikdo jim tam kromě ISIS a Ruska/SAA tu vodu neodpojoval. :D
Rodina Battových - tak se mohou spakovat a jet zpátky. Jestli čekali Krejčírovu vilu, tak mají smůlu.
"mediální manipulace" to už je tvoje interpretace informací...
Pokud jde o to, kdo vyvolal válku, jak se taková válka vyvolá? Řekl bych, že ozbrojeným povstáním. Ani neustálým opakováním, že on je tím, kdo je za ni zodpovědný, se z toho nestane pravda. Obdobných nepokojů se odehrálo během "arabského jara" více v mnoha zemích. Např. v Bahrajnu (videa už jsem sem dával) došlo k brutální střelbě do demonstrantů, přesto nevím o tom, že by to vyvolalo jedinou reakci na mezinárodní úrovni a že by někdo bahrajnskou vládu vyzýval k odstoupení, naopak Saúdská Arábie, která v Sýrii podporuje povstalce, v Bahrajnu podpořila vládu.
Pokud si vezmu takovou průměrnou středovýchodní zemi, co uvidím. Obyvatelstvo rozdělené do několika skupin náboženských (i jen v samotném islámu naleznu šíity a sunnity jejich odnože, wahhábisty, muslimské bratrstvo a nejrůznější další militanty), společenských (ultrabohatá vládnoucí skupina/třída/vrstva vs. takřka nemajetní obyvatelé, mnohdy negramotní) a etnických. A tohle nejsou skupiny, které by měly jakoukoli tradici v mírovém dialogu. Představa "nechme jim demokracii v našem pojetí se neosvědčila od Libye po Afghánistán a situace po "zavedení demokracie" tam není lepší (ba spíše naopak) než předtím.
Ve chvíli, kdy tam není síla, která by nejen dokázala něco z toho zajistit, ale dokonce k tomu měla nějakou širokou podporu obyvatelstva je pro mě skutečně jedinou myslitelnou alternativou osoba typu Asad, který alespoň nepopravuje za čarodějnictví, nepraktikuje mnohoženství a minimálně alávité žijí víceméně evropským způsobem života.
Můj scénář pro Sýrii bez někoho jako Asad je Libye, země v chaosu, kde si budou desítky lokálních vládců vládnout dle svého a případně válčit se sousedními "kmeny".
Ihned popřeme něco jako je Francouzská revoluce, protože to bylo taky nelegitimní. :D Nebo Husitské povstání - tam taky bylo radikálu. Naštěstí si umírnění z obou stran uvědomili, že zrovna ty radikální skupiny moc prospěšné nejsou.
Tak relativně jedna frakce by odpadla kdyby jí uměle nepodpořili Rusové... Protože tam mají svůj geopolitický zájem. :roll:
:D tak to jsem zvědavej
vsadím se že největší nápor půjde na Assadovi jednotky a IS se nějak záhadně vyhnou :D
http://echo24.cz/a/wMwFK/prima-pry-zmanipulovala-reportaz-a-vyvolala-bouri-proti-uprchlikum
Turci jsou magoři, jestli to opravdu udělají tak jsme v háji
Do konfliktu v Sýrii a aktuálně v Iráku jsou zapojení od začátku, díky podpoře z Turecka se ISIS dávno nezhroutil, navíc Turecko podporuje nejrůznější ozbrojené bandy na území Sýrie, minimálně tím, že nechá žoldáky ze zahraničí procházet přes své území