Historie vojenství, od kyje k pušce
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.

Komentáře
asi ne uplně finální verze ruských strojů :)
a když už jsme u těch vojenských nehod tak sem přidám trochu vážnější
http://www.drsnysvet.cz/ruska-vojenska-prehlidka-skoncila-vaznou-nehodou/
http://www.drsnysvet.cz/vazna-nehoda-pri-vojenske-prehlidce/
voják to prý rozchodil
http://technet.idnes.cz/bronetraktory-sovetske-obrnene-traktory-fg8-/vojenstvi.aspx?c=A151029_131356_vojenstvi_erp
Mimochodem to samo o sobě není úplně ojedinělé, takové se vyskytují dodnes, za války v Jugoslávii, v Sýrii takové staví povstalci a v Mexiku, kde už 10 let probíhá v podstatě regulérní válka s drogovými kartely, je staví právě mafie pro boj s policií a armádou.
ta ruská raketa 8-O
tady zase pořádná válka
zde zemřel ruský voják Andrej Timošenkov
http://zpravy.idnes.cz/jedinecna-kniha-ktera-v-leccems-zpresnuje-informace-o-atentatu-na-heydricha-168-/zpr_archiv.aspx?c=A130630_135616_kavarna_chu
Jediné dva úspěchy v poslední době zaznamenali jednak v Západní Ghoutě (poblíž Damašku), kde se jim trvale daří zmenšovat území povstalců:
http://www.aktualnikonflikty.eu/uploads/20160628_160058_184_cd8f41e3b0bdf9534d94b76d08a500ba.jpg
a jednak na farmách Al-Mallach severně od Aleppa, kde postupně přetínají spojení povstalců do Aleppa a podařilo se jim odrazit několik protiútoků. Ve videu nejdřív několik záběrů z bojů, pak záběry z dronu po bojích:
https://www.almasdarnews.com/article/jabhat-al-nusra-raids-u-s-backed-rebel-group-idlib-seizes-weapons/
http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/isis-in-syria-inside-the-air-base-that-held-out-against-islamic-state-for-two-years-and-the-death-a7117431.html
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/408732-britske-vojacky-uz-mohou-bojovat-na-fronte.html
Update: Jo, RT říká, že to byli ruští piloti, vraceli se z akce (asi bez munice a bez flarů):
https://www.rt.com/news/350336-isis-russia-helicopter-killed/
Je divný, že se tam objevuje zmínka o TOW, což je dost nepravděpodobné (i když ne nemožné), ale pravděpodobný je nějaký MANPAD - čí provenience je otázka (i když loni se objevila zpráva, že se přes trh v Emirátech dostaly do Sýrie čínské FN-6).