Stannis a lidé kolem něj

upraveno 6. listopadu 2010 v Postavy a bytosti
245

Komentáře

  • upraveno 3. května 2012
    Náhodou...REnly by byl celkem obstojný král. Sám byl trochu floutek, ale dokázal si získat srdce lidí. Dokázal mít empatii, dokázal být hodný následování (viz. Brienne).

    Nevíme jak by byl sám schopný ve válce, leč měl Lorase a ten platil za skvělého válečníka (když jej zrovna nežrala Renlyho smrt a honba za pomstou). Nevíme jka byl schopný denno-denní vladař, ale měl Maergery a Olennu a obě se zdají být nadmíru schopné mu sebrat peněženku a vést domácnost (a Říši :))

    Co má Stannis? Nemá charisma, vojevůdce je to též pochybný (viz. Černovoda), má Melisandru. Což ale není moc plus...
  • upraveno 3. května 2012
    Loras platil za skvělého turnajového rytíře.... turnaj není bitva ani válka
  • upraveno 3. května 2012
    to Tyna: Nesouhlasím. Nejlepším materiálem na krále byl Robert. Skutečnosti, že měl za manželku Cersei a že zapřáhnout do vozu jménem "Království" ohnivého válečného hřebce a nikoli trpělivého pivovarského valacha s pevným krokem je blbost jsou věci jiné.

    Renly by byl mimořádně špatný král - pletl si realitu (válka) se hrou (turnaj) a připadal mi sice mimořádně charismatický, ale taky trvale vytlemený.

    Stannis mi připomíná spoustu lidí. Nejvíc asi fanatika Savonarolu, který - v dobré víře - proměnil po dobu své vlády Řím ve velký klášter, kde byla skoro jakákoli světská zábava zakázána, a Josefa II., přesvědčeného osvícence, "korunovaného revolucionáře", workoholika, který sice měl ty nejlepší úmysly ale nakonec ho nenáviděl snad každý, počínaje šlechtou a konče sedláky. Stannis má spoustu dobrých vlastností, ale ani vynikající komponenty nezaručují vznik dobrého auta.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Renly na trůně, to je jako herci a zpěváci (prostě celebrity) v politice.
  • upraveno 3. května 2012
    Podle měl dobré dispozice být králem Ned i jeho syn Robb, který zařval jen kvůli mladické nerozvážnosti, ale kdyby měl šanci dospět ... v 15 ti byl dobrým válečníkem i stratégem, byl milován obdivován i obáván svými pány, lid ho miloval, měl dobré renomé i v Králově přístavišti, dokázal poslouchat rady šlechty i se rozhodovat sám. Kdyby Robb v knize neměl 15 ale takových 30 let, určitě by by dopadl jinak
  • upraveno 3. května 2012
  • upraveno 3. května 2012
    Ji-ti: Jak se to vezme. Ned i Robb byli skvělí vůdci seveřanů, ale jakmile si měli poradit s intrikama na jihu, byl tu problém - a to je prostě realita politiky. Souhlasím ale, že z pěti králů se Robb jevil jako nejnadějnější (nehledě na to, že jako člověk z nich byl nejlepší), i když Catelyn zmiňuje, že ho ta zodpovědnost v jeho věku drtí (proto se ostatně taky stala Jeyne).
  • upraveno 3. května 2012
    byl moc mladý .... a jaksi zapomněl na příběhy o tom jací Boltoňi jsou .... silným Starkům se klaní ale když ucítí slabost .... a málo poslouchal matku ohledně Freyů ..a kluk, v patnácti vládnout takové sebrance drsných mužů a ještě válčit, proti takové přesile a schopným velitelům, to nejsou moc dlouhé vyhlídky na dlouhý život.

    Hold jak říkali vikingové - král se nerodí by žil, ale by umřel.
  • upraveno 3. května 2012
    Na Stanise mám dobrý názor - ovšem na toho knižního a ne ta HBO verse:-) (kterou jsem neviděla, neuvidím, ale holt jsem tu zaslechla :-) )
  • upraveno 3. května 2012
  • upraveno 3. května 2012
    Arianus: Ale takový Kocáb sedí.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
  • upraveno 3. května 2012
    Tak Stannise bych za krále opravdu nechtěla.
    Moje vysněná (přestože nesplnitelná) představa je Myrcella na trůně, Tywin jako regent, Kevan jako pobočník a Tyrion správce pokladny. A Cersei pod drnem, samozřejmě.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Asi bylo málo Dešťů Kastameru :)
  • upraveno 3. května 2012
    Aby nakonec na trůně přece jenom nezůstal Tommen, kterýho všichni automaticky odepisujeme. Hej, celá rodina bude nejspíš mrtvá, tak kdo manipulovatelnější :D Byla by stejně sranda, kdyby na konci pomalu všude "vládly" děcka, Tommen na Železným trůnu, Rickon na Zimohradě, Robert Arryn v Údolí, Shireen na Bouřlivým konci a Dračím kameni, Trystane v Dorne...
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 3. května 2012
    Ideální král musí být především vzdělaný, inteligentní, o vzdělání se musí zajímat, mít i jiné zájmy než lov, sex, víno. Myslím si, že čím inteligentnější jedinec, tím objektivnější. Takové kriterium splňuje například Tyrion nebo Sam.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Nebo já :)
  • upraveno 3. května 2012
    Lady Thaeresa: Asi bys chtěla, aby byli šlechtici vražděný při jakýkoliv známce odporu. Nebo spíš aby Západozemí zničili Jiní, protože ti se nedaj podplatit, ani se jim nedaj slíbit tituly, pozemky a úřady. Lannisterové na všechno jdou ukázkama síly a zastrašováním, což zrovna nevede k tomu, aby sjednotili říši. Žasnu, že tohle jejich fanouškům nedochází, a obdivujou je za jejich politickou obratnost ;)
  • upraveno 3. května 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Já spíš neviděl nic, co by podpořilo pravdivost tohoto tvrzení. Jak asi Reagan ovlivnil nedostatky hospodářství sovětskýho bloku zakotvený v něm po desítky let, nevůli jednotlivejch republik SSSR a ostatních členů "východního bloku" v něm setrvávat, nebo hjak přiměl Politbyro zvolit do čela Gorbačova. Leda že by šlo o sofistikovanou hru, v níž by Gorbačov byl špion CIA. :)
  • upraveno 3. května 2012
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 3. května 2012
    On si neobjednal Renlyho smrt, On si objednal vyhranou bitvu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    brbr: Vzpomínáš, ajk Tywin povídá Tyrionovi, že nechápe, proč ten považuje za čestný utkat se s někým v boji, kdy to přinese spoustu smrti navíc, když to jde vyřešit smrtí jednou. Zajímavý, Tywinovi řada lidí jeho postoj schvaluje.
  • upraveno 3. května 2012
    flanker.27: Protože si nevšimli, že je to starej pokrytec, co si hraje na humanistu :D Kdyby Tywin řek, že je to účelnější, měl by pravdu. Co se týče Stannise, řekla bych, že přesně nevěděl, co se stane, a bylo mu to fuk.
  • upraveno 3. května 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Z jeho pohledu (a ať se nám to líbí nebo ne, tak z pohledu následnictví) byl Renly zrádce, kterej si hrál na válku a vládu. Mě pro Renlyho fakt srdce nebolí. Kdyby udělal, co by bylo správný, tj. postavil se za staršího bratra, kterej měl po právu nárok na trůn, pak by v případě smrti bylo čeho litovat. Jenže by pak chbělo to drama bratr proti bratru takřka shakespearovských rozměrů :)
  • upraveno 3. května 2012
    flanker.27: Stannis je takovej Macbeth :)
  • upraveno 3. května 2012
    Klasická antická tragédie :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 3. května 2012
    Ne, Stannis je podle mě Richard III., teda v tý podobě, jak ho dneska rehabilitujou.
  • upraveno 3. května 2012
    No Třasooštěpův Richard je dost nevábný a já na něj mám právě spíše dobrý názor :-) Ostatně na škoťáky včetně Macbetha taky - přece jen to psal anglán, což :-))
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.