Různé filmy

upraveno 6. listopadu 2010 v Film a televize
16566687071394

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 6. srpna 2012
    Monty: Zapomínejme :)

    Hildegarda: Pravda, to by mohlo sloužit jako nepřímý důkaz existence boží, páč dopad toho to mírně připomíná sedm ran na Egypt... :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 8. srpna 2012
    MZ na FB:
    "Na český shit-slasher Poslední výkřik přišlo o víkendu do kina plných 258 platících diváků. Gratulujeme a chceme sequel! Pokud jste mezi diváky nebyli (LOL) užijte si aspoň velmi veselou ukázku s Bartošovou, Šmajdou a parádními postsynchrony."


    :D
  • upraveno 8. srpna 2012
    Tak dorážím poslední téma, co jsem neměla dočtené komenty :-)
    Řešili jste Trošku - tak si hodím i já svou "trošku" do mlýnice na blatech :-))

    První jeho film, co jsme viděla bylo Slunce, seno a pár facek. Viděla jsem to v kině, za komančů a bylo to fantafanta fantastické :-))) Dělat si srandu z komunistů nyní je módní a bezpečné, ale dělat si srandu tenkrát! To byla jiná třída. To jako by dnes sebral někdo odvahu a dělal si srandu z cigánů a věřících :-)) A propos - vítě, že ten film za komančů málem neprošel ne pro pjerestrojkové soudružské vtipy, ale proto, že si dovolil znevažovat faráře ?
    Nakonec prošel, protože potřebovali splnit kvótu komedií a Troška prohlásil, že nic předělávat nebude ať berou nebo nechají.
    Situace, které tam popisuje jsou převážně z jeho dětství a mládí a maminka mu dlouze vyčítala, jakou si dělá srandu z jejich vlastní rodiny....
    Jenže tyhle archetypy najdete na každé dědině - stačí se rozhlídnout. Kategorie svíčkové baby, drbny z povolání, tragikomická Milena, přiteplený hypochondr doktor (oceňuji, že Troška střílel i do vlastních řad, což by dnes bylo asi taky poněkud nekorektní), poklad do rodiny živočichář Béďa a malý Jirka - Troškův autoportrét :-)

    Hláška: "Já vím, že můj starý stojí za hovno, ale je to můj muž!" nebo "Střílej střílej. Au."je k nezaplacení. A co teprv ten nezainteresovaný dabing porna :-)
    Nebo "Nebudu tě bít před doktorem - ještě by řek, že je to nezdravé!"

    Kameňák pro mne byl zklamáním, Jasněnku snesu, další pohádky nic moc, mumii Káje Gotha nemám ráda, Kuklová je héééračka a Hůlka je tež kauf,... Nejkrásnější hádanka je koukatelná, ale ta poslední Čertova nevěsta - to byla po letech první slušná pohádka s trochou vtipu, co jsme viděla i když jsem k tomu přistupovala s předsudky.
    Doktor od jezera hrochů má překrásnou předlohu od Švandrlíka - kdo nečetl neví. Gondíková byla tragická, Holubová trefná a na hlavní roli bych vybrala spíše Lipského v mladších letech (jako ve Čtyři vraždy stačí, drahoušku). Ale když není moc z čeho vybrat,... Možná proto, že jede dost podle předlohy, tak mi film a kniha splynuly a bavila jsem se, i když ve filmu lecos haprovalo proto, že to nejde narvat všechno do jednoho filmu a je třeba zkracovat, ale ocenila jsem, že nic neměnil, že to ví líp než Švandrlík a nebyla tam Ros!

    Rozhovory s Troškou, ve kterých vzpomíná na studium ve Francii se mi líbily velmi a zasmála jsem se víc než při Menšíkovi.

    To, že je na něj v současnosti pliváno vím....i když nechápu. Na druhou stranu - já zase nerada Svěráka a Donutila :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. srpna 2012
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 8. srpna 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. srpna 2012
    Ad Slunce seno a pár facek a Čertova nevěsta - plněj souhlas. I když Trošku nemám rád, tak že SSPF byl ve svý době zaslouženej hit plně podporuju a ČN byla skuteně jedna z velmi mála filmovejch poháděk natočenejch po roce 89, kterou jsem byl schopnej dokoukat aniž by se mi chtělo zvracet.

    Nevada: Autoři berou svůj film nějak vážně...
  • upraveno 8. srpna 2012
    Mi se moc ty nové pohádky nelíbí. Teda.. až na jednu výjimku - Lotrando a Zubejda (IMHO nejlepší pohádka vůbec). Spíš mám ráda ty zahraniční nebo starší (Modrý pták, Sestřička a princ ze snů, Fantaghiro, Stvoření světa, Legenda o lásce...). Ale ty už nikdo moc nezná :/
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. srpna 2012
    Fantaghiro je mor :)
  • upraveno 8. srpna 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. srpna 2012
    Když bych měl zvolit trio českejch pohádek, tak by to bylo 3. Byl jednou jeden král, 2. S čerty nejsou žerty, 1. Princ a Večernice (to byste na mě nehádali co) :)

    No a eště nesmim opomenout tzv. temné trio, Krabat ala Čarodějův učeň, Panna a netvor a Deváté srdce.
  • upraveno 8. srpna 2012
    traja veteráni
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 8. srpna 2012
    Fantaghiro je boží!!!
    Z novejch pohádek mám ráda ještě Anděla Páně.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. srpna 2012
  • upraveno 8. srpna 2012
    Ok, tak top trojky se tu dělají? Hm... asi takhle: 3. S čerty nejsou žerty, 2. Anička s lískovými oříšky, 1. Lotrando a Zubejda.
    Taky se mi hodně líbí Sedmero krkavců, to byla dost povedená pohádka :). A i ta Pyšná princezna byla skvělá. Netradiční a s úžasnými písničkami :).

    Krisa: že jo! :D
  • upraveno 8. srpna 2012
  • upraveno 8. srpna 2012
    Kolikokoli: ten o baletakovi? Mne sa pacil.
  • upraveno 8. srpna 2012
    Hidegarda: jo jo, to je on. Je to jeden z nejlepších filmů, jaké znám, bohužel, co jsem se ptala lidí, tak není moc známý. Ale ten film je prostě perfektní. Kam se hrabe nějaká Černá labuť, tohle je dokonalý film o baletu (o jeho kvalitě vypovídá i to, že z něj Elton John udělal muzikál).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 9. srpna 2012
    Krisa: Fantagiro jsme tu už tuším řešili :)
    Sarven: jo, jak jsme na ně mohl zapomenout. V podstatě všechno od Wericha.
    Rytířka z Trychtýřovic z Koloběžky je moje oblíbená postava. A taky dostala citromové cukrle, má zjevně něco se Sansou :)
  • upraveno 9. srpna 2012
  • upraveno 9. srpna 2012
    Moje pohádkové trio: S čerty nejsou žerty, Popelka se Šafránkovou a Pyšná princezna (propaganda je děsná, ale film funguje náramně skvěle).

    Zahraniční moc nemusím, protože většinou je to prznění klasik od bratří Grimmů. Nejvíce se mi líbil Stardust.
  • upraveno 9. srpna 2012
  • upraveno 9. srpna 2012
    Chmure, potěšil jsi mne :D.
    K pohádkám: no jo, na Nesmrtelnou tetu jsem zapomněla. Ta je super :).
    Stardust je úžasný film. Jinak mi zahraniční pohádky nevadí (zmíněná Sestřička a princ ze snů atd.). Úplně nejraději mám pohádky (i filmy obecně) z Blízkého (i Středního) východu (nejen tam natočené, ale i inspirované) - Falešný princ, Legenda o lásce, Tisíc a jedna noc a i ten Strakonický dudák (právě proto je nejlepší pohádka Lotrando a Zubejda. Miluju, jak vykreslili tu sultánovu říši). Jo a ještě Kytice z tisíce a jedné noci, jestli někdo znáte :D.

    BN: Prvně jsem to viděla a líbilo se mi to. Pak jsem to četla a líbilo se mi to (ten příběh) o něco míň. Nemusím moc spisovatelky ženské, takže zůstanu u knihy u 1. dílu. Ale na ty další dva filmy se asi podívám.
  • upraveno 9. srpna 2012
    Flankere - jo, Krabat, Mrňous a čarodějnice a Panna a netvor - jak jsem jen mohla zapomenout :-) Ono těch pohádek je víc.
    Třeba "S čerty nejsou čerty" by se mi líbilo, ale song "Petře Petříčku" to sráží v mých uších natolik že to nejsem schopna sledovat.
    Princ a Večernice - jo je tam Šafránková, kterou opravdu nesnáším jako princeznu - ten její ukníkaný hlas....ale dvojka Filipovský Menšík a jejich rozhovory jsou krásné. A jak mi leze Havelka na nervy, tak průvodní song nazpíval skvěle.
    Stejně tak Popelnice v podání Šafránkové s Trávníčkem mi lezou na krkem, ale štěk Libíčka a Růžičkové se mi moc líbí.

    Fantagiro - část (pes ví jakého dílu) natáčeli aj v Kromclu, přičemž nám uzavřeli Podzámku aj Zámeckou bránu u Mořicovy katedrály a my to museli měsíce obcházet naokolo, což je od nádru do kopce oklikou přes celé město pár kiláků navíc, takže Fantagiro jsme nenáviděli celá škola svorně už předem. Pak jsem viděla jeden díl, který mne hluboce utvrdil v tom, že je to přinejlepším nezajímavé a Roden to nezachrání a omylem začátek jakéhosi dílu na poušti v oáze pak nevermore krá krá :-D

    Tři veteráni - tam je to složité. Námět se mi líbí moc. Hrušinský a trpaslíci taky, Čepka jaksi nemám ráda (vždycky hrává mačo hulváty) a Svěrák s princeznou mi lezou na nervy tak, že na to nejsem schopna koukat.

    Lotrando a Zubejda jsem viděla jednou, začátek se mi protivil, pak mne to nudilo a posledních deset minut jsem řekla, že jdu od toho, protože koukat jen abych dokoukala...někdy ne a někdy jo. Tentokrát prostě ne. Na mne je to divné. A nevím jestli to má něco společného se Svěrákem, ale působilo to tak na mne :(
  • upraveno 9. srpna 2012
    Kolikokoli: Orientální pohádky mě zase moc neberou, ale to bude tím, že jsem se s tím za děcka nesetkala. Doma jsem měla hezké ruské pohádky, kde to byl samý kostěj a Ivan. :-)
    Takže ani Lotrando a Zubejda nezabodují.

    Svěrákovu tvorbu mám hodně ráda, od pohádek po Cimrmana. Ale jako osoba se mi zprotivil, když se angažoval v nějaké té rebélii ČT, anebo když se soudí s hyprama o kus písničky.
    Málokdy stojí za něco autor i jeho tvorba.
  • upraveno 9. srpna 2012
    Mi se třeba líbí/il Smoljak. Cimermani se mi principielně líbí, ale vadí mi tam ten Svěrák - to se těžko popisuje - vadí mi jako člověk takovou divnou arogantní namyšleností. V jeho tvorbě musím skutečně přebírat zrnko po zrnku - něco se mi líbí moc a něco mi leze jeho specifickým puncem na nervy a těžko v tom prokličkovat. Vadí mi taková pomístní trapnost.
    Ovšem to je i u Hřebejka a Trojana - v menší míře trapnost, ale i méně vtipu - takže jak vybrat :(

    Nejhůře snáším "hořkosladké komedie" - takový fenomén doby :(

    Stejně rozpolcená jsme i z "Díky za každé nové ráno". Nemám ráda Halinu, ale štěk s "čumajdanem" je krásný. Chýlková v mých očích hraje výborně. Ale k tomu zas spousta trapáren.

    Při sleování takových filmů se cítím hrozně nepřijemně. "U mně dobré" nebo "Bobule".
    "Pelíšky", "Kolja" - dělat si srandu z komunismu po "slavné porážce" ? To je kopání do mrtvol - takové věci neberu. Laciný populismus :-p
    Zato Chalupáři to je jiná ráže :-) To je naživo a do živého. Nebo Bílá paní, Hoří má panenko,...tehdy to bylo odvážné.

    Dnes jakoby nikdo neměl odvahu dloubnout do společenských nešvarů, politických tabu....nebo je cenzura mnohem tvrdší a krutější než za komenčů ?
  • upraveno 9. srpna 2012
    Jarla: No, já můžu Svěrákovu tvorbu, ale jako člověka ho taky moc nemusím. V Lotrandovi a Zubejdě dělá vypravěče, tak možná proto se ti to nelíbilo :D. Já už LaZ znám úplně nazpaměť, viděla jsem to strašně mockrát. Ty písničky mám všecky v mobilu a vždycky si je pouštím, když mám dlouhou cestu.

    Pelíšky považuju za nejlepší český film. Miluju tragikomické filmy, proto Pelíšky, Obecná škola a Všichni moji blízcí prostě neskutečně zbožňuju. Taktéž znám u Pelíšek skoro každou hlášku a na konci, když tam Kodet hraje českou hymnu, tak dycky bulím. Ale to já vlastně vždycky, když se hraje česká hymna :D.
    Kolja je slabší, ale taky se mi líbil. Ale stačilo mi ho vidět jen dvakrát. Líbí se mi hlavně píseň Chválím tě, Země má, která kvůli tomu vznikla.

    A samozřejmě, že je skvělé slyšet "narážky" v těch starších filmech, ale prostě scéna s Kodetem, kde řve z okna a uvnitř brečí jeho dcera, ta by za komoušů neprošla. A já ji považuji za nejlepší scénu ze všech filmů, které kdy česká kinematografie natočila a za druhou nejlepší scénu ze všech filmů vůbec.

    A dneska je veliká cenzura. Dneska by Česká soda, taková jako byla na počátku, by v televizi neprošla :D.
  • upraveno 9. srpna 2012
    Sedmero krkavců, Třetí princ - to nejsou phádky ale horory. Hrozně jsem se bála Chrta (Rosnera) nebo toho, jak jel Trávníček ve skalách hledat princeznu. Brrr

    P.S: A ještě Malá mořská víla.
  • upraveno 9. srpna 2012
    Právě - právě, že cenzura je horší než za komančů a to by lidi měli považovat za alarmující -že něco je zatraceně špatně!
  • upraveno 9. srpna 2012
    brbr: a co Anička s lískovými oříšky? :D To bylo teprve terno. (je to ta, kde měla Rybová ovčí hlavu :D).

    Jarla: ale pořád na tom nejsme tak zle. Třeba oproti USA (ó náš vzor) jsme mnohem svobodnější.
  • upraveno 9. srpna 2012
    Ha, Třetí princ! (nemohla jsem si vzpomenout na jméno povedené pohádky)
    Hororové se mi líbí hodně, nejméně ty šišlající s rožtomilouškými vodníčky a čertíky. A nejde v tom jenom Troška.

    Do své doby se dobře strefuje Dědictví aneb Kurvahošigutntag, ale dneska už by to fakt nešlo. Politická korektnost je horší než komunistická cenzura, protože ta měla alespoň nějaké oprávnění v době totality, zatímco teď máme "svobodu a demokracii".

    Halinu taky nemusím, třeba Díky za každé dobré ráno je o pár tříd lepší než ta její knížka.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.