Souboj knižních a seriálových verzí postav

upraveno 19. března 2017 v Seriál Hra o trůny
Hra pro ty, které baví neúnavné debaty o postavách v Písni (a v seriálu). Pokusím se každý den (obden, každý třetí den :)) vyhlásit jednu postavu z Písně, která se už objevila i v seriálu. Každý má právo uvést po jednom (relativním) kladu a (relativním) záporu jak u knižní, tak seriálové verze. Na konci dne se pokusím vyhlásit, která z obou verzí u nás zvítězila.
1356

Komentáře

  • upraveno 6. listopadu 2012
    No, mně je to jasné. Taky jsem si jistá, že kdybych žila ve světě Písně, tak bych byla na straně Rudého boha. Oheň je pro mě nejlepší z živlů, proto mám raději ty "ohnivé" postavy - a proto "překousnu" Danyinu blbost.
    Jinak Jaime je voják. Arya je malé děcko. Možná, kdyby byla starší, tak ji nebudu tolik odsuzovat, ale je prostě ještě příliš mladá, abych to její zabíjení přehlížela. V tomhle se mi líbí Bran víc - taky je to dítě, které dostalo (i když jinou cestou) do rukou moc zabíjet a přesto ji nevyužíval. Jsem si jistá, že Arya by byla mnohem tvrdší než on a Theona by sejmula při první příležitosti. To mě fakt u Brana potěšilo. Arya se IMHO vzdala naděje, že bude někdy lépe, uzavřela se do sebe a bojím se, aby ji to nakonec nesemlelo a nestal se z ní druhý Ohař.

    Jinak ohledně Talisi s vámi souhlasím...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 6. listopadu 2012
    Ne, já nemyslím jako vtip že by ho Arya zabila. To beru jako fakt že Theon by šel do kytiček ještě téhož dne co dobyl zimohrad, ale jako vtip spíše beru že Kolikokoli je ráda že ho Bran nezlikvidoval.

    PS: mluvíme tu o druhé knize ne o tanci, odpovídáš trochu neadekvátně.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Mnahá. Ja som sa tak tešil, že Theon bude trpieť, ale teraz mi ho je len ľuto. Ja ho chcem živého ako Branovho ochrancu a pravú ruku :D
  • Ak by ho Bran zlikvidoval, dohovie, co by to urobilo s jeho detskou dusickou...hadam, ze by z neho vyrastol podobny sociopat ako z Arye - imho nic dobre
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • upraveno 6. listopadu 2012
    -
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Kniha:
    - namyslený a povrchný
    - děvkař
    - veľmi neľutoval to, čo spravil, mal pocit, akoby bolo ukrivdené JEMU
    - vysmial sa z myšlienky Luwina, že sa skoro pridal k čiernym -> avšak až keď bol v bezpečí
    - dokým nebol v "bezpečí", pociťoval skôr hnev než ľútosť
    - skryl sa za bránami a čakal (nie žeby som robil niečo iné ja, ale mínusko beztak)

    Seriál
    - namyslený a povrchný
    - děvkař
    + bolo vidieť, že ľutuje, čo spravil, dokonca chcel zaplatiť farmárovi (povedzme si úprimne, bolo to až morbídne smiešne zaplatiť mu za vraždu detí, akoby mu ich to vrátilo, ale bolo vidieť, že sa aspoň snaží)
    + bolo podtrhnuté, že ani on nemal život úplne ružový
    + cítil celkom ľutosť, nie len hnev
    + chcel bojovať (to mu treba uznať, ak nič iné)

    Seriálová verzia Theona na mňa pôsobila priateľskejšie. Je otázne, či je to správna zmena alebo nie, ale je to tak. :)
  • Seriálový Theon bol pre mňa dosť sklamaním či výzorom (predstavoval som si ho teda oveľa krajšieho) alebo povahou (mal som rád tu jeho povrchnosť, ktorá sa zmenila keď sa stal Reekom, aj ta zmena sa mi páčila). Možno len nemal toľko priestoru ako v knihe, uvidím aký Smraďoch z neho bude.
  • No myslim, ze s vyzorom Theona v seriali ziadna zenska problem nema :)
  • U knižního Theona mě bavilo, jaké to ve Střetu králů je sobecké ukřivděné hovado. Jeho kapitoly rozhodně patřily k těm nejlepším. Nemám ho ráda, ale stala se z něj jedna z nejzajímavějších postav. Ráda bych řekla, že jestli Ramsay je trest pro Theona, pak by mě zajímalo, co čeká některé jiné postavy... ale nevěřím tomu.

    Souhlasím, že to, že je v seriálu lidštější a sympatičtější a v téhle fázi to vidím spíš jako zápor. Co se vzhledu týče, tak mi Alfie na postavu, která má předepsáno vypadat jako kocourek, na kterého má vzhledově snad jenom Renly, nesedí.
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Mě seriálový Theon naopak nadchl, Alfie Allen je démon!

    knižní verze:
    klad - přežil
    mínus - přišlo mi, že byl popsán více jako šmejd, než jako "oběť" svého otce

    seriálová verze:
    klad - Alfie Allen, skvěle zahrané chvíle, kdy ví, že nemůže couvnout, i když toho pak bude litovat; vztah s otcem
    mínus - vypálení Zimohradu
  • Mi Alfie připadá jako leklá ryby - tzn. ideální představitel Greyjoyů, ale ne lamač dívčích srdcí.
  • Já teda na Theona nemůžu říct, jestli je dobrej nebo špatnej, protože i když jsem si u Tance pořád opakovala zabil Brana, zabil Rickona, nepomohlo to a začala jsem ho mít ráda. Ale jak se změnil, to je úžasný, Martin to prostě umí : ) Seriálová verze mě taky dosti zklamala, protože mi připadal hrozně slizkej a ani v dojemných scénách mi nepřišel dojemnej.
  • Krisa: Ale on není oběť svojeho otce, každý dělá rozhodnutí za sebe a Theon už je velký kluk. Chápu, že dal přednost rodině před přítelem, i když tu rodinu už vlastně nezná a ta jím jenom pohrdá, protože loajalita se v Západozemí zachovává především rodině (je už Robbův problém, že to nechápal - koneckonců i s Jeyne vlastně upřednostnil cizí holku a svým jednáním ohrozil svojí "misi" a tím i svoje sestry, což mu nedokážu odpustit). V tomhle i jako Starkovec říkám, že se Theon rozhodl správně. To, že si posadí zadek na Zimohrad, si už ale vymyslel sám, do toho ho nikdo nenutil. Z toho, co se mu stalo, nemám zvlášť dobrý pocit, ale litovat ho taky nemůžu.

    BTW Můžeme už přestat řešit vzhled? :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    svoa00: Já vím, proto to je v uvozovkách. Myslela jsem tím to, že ho jeho otec dal jako rukojmí a pak jím pohrdal přesně z toho důvodu, i když se Theon snažil udělat cokoli, aby na něj byl pyšný/hrdý/vážil si ho.
    BTW vzhled může být taky seriálové plus či mínus :)
  • Mno, takže vítěz asi bude knižní Theon. Za sebe ale říkám, že oba mají pro a proti.
  • Viseris
    knihy:
    klad - je to typický záporák, kterého jsem mohla nenávidět, jak ubližuje chudince Dany. Joffrey ve starší verzi.
    zápor - nic nového mě nenapadá

    seriál:
    klad - sympatický herec, který ho dovedl k dokonalosti
    zápor - zabili ho moc rychle, ale to už svoa00 taky napsala. :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Viserys Targaryen

    knižní verze:
    - klady: umřel brzo
    - zápory: vyšinutý magor

    seriálová verze:
    - klady: Harry Lloyd
    - zápory: umřel brzo
  • knižní verze
    - klady: užila jsem si víc jeho ztrapnění když se táhnul za khalasarem pěšky
    - zápory: jako člověk co má skvělé sourozence nebudu a nechci chápat člověka, který využívá a týrá psychicky svoji sestru

    - klady: I na tak malém prostoru do postavy dal HL maximum
    - zápory: souhlas s Krisou, ta postava byla v tomto případě v lepším slova smyslu jinde než literární
  • Co bych napsala nového? Jedině snad to, že jsem ho měla ráda i v knížce, protože šikanoval Daenerys (hahaha, já jsem proti ní hrozně zaujatá), ale hořké slzy jsem neronila když umřel. A v seriálu byl naprosto boží, jen mě namíchlo, že na každýmu hezkýmu borcovi tam musí dát nějakou líbací scénu. Doreah by mohla vyprávět.
  • seriálový Viserys s draky by byl ideální - znovuzrozený Aerys - The mad king
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.