@MissUtahraptor Uniforma byla dobrá, ale to v ní se mi moc nelíbilo... Mně teda stejně jako Lady přišel dost slizký, celkově mi byl víc sympatický Karenin :-)
@Michelle Já to zas tak nepitvala. Jo, pořád jsem váhala, jestli je to (charakterově) slizoun, nebo to myslí vážně, ale v tomhle filmu celkově poutaly většinu mé pozornosti kostýmy, kulisy, barvy a jejich soulad. (A třeba za tu modrou uniformu bych vraždila. :anxious:) Karenin mě osobně byl nesympatický. Ano, oceňovala jsem (a dost mne překvapovala) jeho nebetyčná tolerance vzhledem k době a postavení, ale jinak mi byl nepříjemný.
@MissUtahraptor Kulisy a kostýmy byly perfektní :-) Horší už to bylo se sdělením nějakých emocí :-( No, já Juda docela můžu, jinak by byly asi mé sympatie taky o hodně menší :-)
@MissUtahraptor Já to taky právě viděla během zkouškového a ani ťuk... A to je u mě už co říct :-D Víc než příběh té hlavní trojky na mě zapůsobil příběh Kitty a Levina, ale ti zas byli moc upozadnění.
Emočně mi to přišlo taky dost slabé. A hlavně mi Anna K. přišla nehorázně otravná a celou dobu jsem se těšila, až tam konečně skočí! A začínám dost pochybovat o herectví Keiry K.
@Krisa mě stačil kousek Nebezpečné metody, já vím, že hrála magora, ale na to se prostě nedalo dívat, z některých jejích výrazů mě rozbolela čelist, je možné, aby si člověk sám vyvkloubil čelist? Ne vážně, na to nedalo dívat :D
@Krisa K. K. nemám jako herečku moc rád. Ve většině rolí mi přijde neskutečně umělá a přehrávající. A Annu K. (postavu, ne zpěvačku) nemám taky rád. Vůbec jsem nepochopil proč vlastně pod vlak vůbec skočila (ale tady asi bude chyba někde u mě) a hlavně jsem byl pěkně naštvanej že něco takového musíme číst povinně.
@Everett_Young My na tom byly s kamarádkou a mojí mámou a všechny jsme se po odchodu z kina shodly, že to byla pěkná k***a :) Ruská literatura mě nezasáhla (asi jí nerozumím).
Ruská literatura mě zasáhla, ale její filmová zpracování opravdu moc ne (ale asi ve třinácti jsem se ale dívala na seriál Vojna a mír a tenkrát se mi to docela líbilo :-) Tahle Kareninová, jakýsi Evžen Oněgin, jednou jsem byla i na divadelním zpracování Pikové dámy a Višňového sadu, ale nic se jaksi moc nepovedlo...
@Everett_Young Tomu se říká všeobecný kulturní přehled, možná jsi o tom už někdy slyšel :-D
@Lady Sansa Ano, všeobecný kulturní přehled mi něco říká, ovšem nevím, proč jsou tak oceňovaná díla plná hloupých až retardovaných postav které se celou dobu chovají naprosto idiotsky a na konci nějak hloupě a zbytečně umřou. Například je to kromě Anny Kareniny i Paní Bovaryová a podobné velezplácaniny z období natarulaismu a něčeho co samo sebe zve realismem ale do realismu to má daleko.
@Lady Sansa To je jak kdyby ses zeptala proč je v současnosti nejsledovanějším českým seriálem Ordinace v Růžové zahradě :D Prostě proto že česká tvorba není nic moc a když je něco méně špatné než to ostatní, tak je to prostě jako drahokam. Jinak nepleteš si Babičku od Božky Němcové s tou parodií na Babičku? =D
Ordinace že je nejsledovanější český seriál? Ach ach,kde to žijeme? :-D Nevím, co je to "ta parodie na Babičku", já jsem myslela stěžejní dílo Boženy Němcové. A slyšel jsi někdy o Čapkovi, Máchovi, Havlíčkovi nebo Seifertovi? To nejsou tak úplně ztracený případy. ;-)
@Lady Sansa "Na Starém Bělidle bylo hovno co dělat..." To vážně neznáš? Jinak třeba před chvílí v tomto topiku zmiňovaného miláčka klidně přečtu. To je prostě konečně postava která se sebou nenechá jen tak vymetat.
@Everett_Young Anna mi taky nebyla sympatická, ale nedokážu ji nesnášet. Ne každý může být jako ctnostná Taťána "Miluji vás (nač lhát a komu?)... nepatřím ale přesto vám a muži věrnost zachovám." Anna byla příliš křehká a citlivá, dalo by se říct snad slabá? Nedokázala zvolit podobný postoj a vyrovnat se s manželstvím z rozumu. Sobecky se vydala za přeludem, za vítaným únikem z chladné šedivé reality, dnes by tak nemusela dopadnout.
Komentáře
Karenin mě osobně byl nesympatický. Ano, oceňovala jsem (a dost mne překvapovala) jeho nebetyčná tolerance vzhledem k době a postavení, ale jinak mi byl nepříjemný.
No, já Juda docela můžu, jinak by byly asi mé sympatie taky o hodně menší :-)
A začínám dost pochybovat o herectví Keiry K.
@Everett_Young Já ji tam měla chuť i hodit.
Ruská literatura mě nezasáhla (asi jí nerozumím).
@Everett_Young Tomu se říká všeobecný kulturní přehled, možná jsi o tom už někdy slyšel :-D
Nevím, co je to "ta parodie na Babičku", já jsem myslela stěžejní dílo Boženy Němcové.
A slyšel jsi někdy o Čapkovi, Máchovi, Havlíčkovi nebo Seifertovi? To nejsou tak úplně ztracený případy. ;-)