@Černá_Alison To asi nepůjde. Zaprvé je ta kráska oproti skeneru dvojnásobná a docela těžká a za druhé mám takové neblahé tušení, že by mi maminka urazila ručičky (Zrovna mi docela rázně oznámila, že poklad zatím zůstává v místě nálezu. :().
@Rolandzee-Zafira-Winterfell Dědeček zasnul a podědil nám dluhy, špinavou zabordelenou ruinu a v ní krom hord kdejakého svinstva a zbytečností i slušnou knihovnu. Zatím to vypadá tak na 40 % dobrých až skvělých knih (klasika, "poklad" apod.) a 60 % hovadin (tuny dnes už neaktuálních knih o sportu, zákoníky, státy, numismatika, ročenky...). :roll: Chi, jediný funkční foťák doma je klasika na film s rozbitým bleskem. =D My nejsme zrovna fotící rodina. :D
@MissUtahraptor "..*slušnou knihovnu" :o :P :p hm...stare, vyzácne výtisky, prvotlače, elzevierky, atd.. ano, ano, trochu mi to pripomenulo tú knihu/film *Devátá Brána ;) tak možno tam nájdete aj doslovný, ozajstný poklad, trebars neco jako Hexadelamenicon, vydané prvotlačou v roku páne 1666 :twisted::onfire:=D ..kt. vám to, za celé dedictví, celé vynahradí, aj x krát ;D)
@MissUtahraptor Raptorko, aby ses nemýlila - numismatika a ročenky patří k nejzajímavějšímu antikvariátnímu zboží. Mají větší hodnotu než Vrchlický (pokud se nejedná o jeho podepsané dílo a nebo o konkrétní vzácný tick). Nejcennější jsou prvorepublikové kovbojky a krváky (všichni je totiž vyhazují), pak pohlednice a regionální literatura, brožurky, ročenky, reklamy,... Co nemá prakticky žádnou hodnotu je klasika. Cenu mají knihy, které již nelze sehnat, které již nebudou tištěny. Taky avantgarda a sprosťárny té doby. A samosebou všechny odborné záležitosti jako numismatika, filatelie, paličkování, řezbářství, železnice, militaristika, okultismus a esoterika všeho druhu a podobně.
@Rolandzee-Zafira-Winterfell Zas až tak slušnou ne. Bylo to myšleno jako slušnou= 500+ kusů. ;)
@Černá_Alison A my už to máme tak pěkně svázané... :D Dobře, numismatiku (Sešitky- knížky si zatím stejně necháváme kvůli zbytkům dědovy sbírky.) dáváme stranou a nabídnu u nás antikvariátu. :) Jak jsou na tom deset let staré výtisky právních poradců? :D
@MissUtahraptor Těžko říct, ale jako člověk z oboru ti mohu říct, že nám lidi zásadně nosí tu druhou polovinu pozůstalosti :-) Jiráska nebrat! Ten vyšel nesčetněkrát. Knihy ilustrované Burianem nebo Verneovky, starší cestopisy,... Nejlépe se podívat do knihy na počet výtisků. Vyber z hromady to, co bys označila za brak a zkus si vygůglit ceny antikvariátů. Je to snadné - název, autor, rok vydání a třeba vydavatelství. Někdy jde o konkrétní vydání. Například první kniha KOD - Příběh opravdového člověka od Polevoje má cenu 700-900 kaček. V ostatních vydáních je bezcenná. Také některé starší časopisy. Například Čtyřlístky, některá čísla ABCček s kompletními vystřihovánkami, módní střihy předminulého století i první republika. Zkrátka nejsnazší je si vygůglit ceny, abys byla v obraze.
@MissUtahraptor mno, to, co som myslel, nezávisí ani tak od poctu, to práveže vobec ne, ale skor od - vzácnosti, jedinečnosti, starobilosti, roku vydania, zachovalosti, kvality, prvotlač, dotlač, chyby tlače, atd.. @Černá_Alison jj, presne tak, aj to tiež.. ;p)
@Černá_Alison "..Co nemá prakticky žádnou hodnotu je klasika..." -to som sa troche podivil, myslel bych, že aj klasiky sú docela dobre cenené.. a co napr. straré ucebnice, pre všetky školy - zš, Sš, aj vš,univerzity ?
Učebnice jsou specifická záležitost - všeobecně odborné mají cenu stále (obrábění kovů, anatomie, elektrotechnika, sklářství,....). U ostatních je to zase dost specifické. Matematika se prakticky nemění, jenom rozvíjí. Čeština má zase svou hodnotu pro lidi studující jazyk. Učebnice jsou zkrátka zvláštní sorta. A ještě - i když má kniha potrhanou obálku, tak má větší hodnotu než žádná. A hlavně nelepit izolepou - tím ji definitovně zničíte!
A vítě, že to je kominická představa - eskamotár tahá z klobouku ježka! :-D kolikrát jste tu pichlavou potforu drželi :-)) a nebo z rukávu proti srsti (tedy bodlinám:-D)
Komentáře
Zaprvé je ta kráska oproti skeneru dvojnásobná a docela těžká a za druhé mám takové neblahé tušení, že by mi maminka urazila ručičky (Zrovna mi docela rázně oznámila, že poklad zatím zůstává v místě nálezu. :().
tak aspon odfotit keby sa dalo :anxious:
Chi, jediný funkční foťák doma je klasika na film s rozbitým bleskem. =D My nejsme zrovna fotící rodina. :D
tak možno tam nájdete aj doslovný, ozajstný poklad, trebars neco jako Hexadelamenicon, vydané prvotlačou v roku páne 1666 :twisted: :onfire: =D
..kt. vám to, za celé dedictví, celé vynahradí, aj x krát ;D)
Co nemá prakticky žádnou hodnotu je klasika.
Cenu mají knihy, které již nelze sehnat, které již nebudou tištěny. Taky avantgarda a sprosťárny té doby. A samosebou všechny odborné záležitosti jako numismatika, filatelie, paličkování, řezbářství, železnice, militaristika, okultismus a esoterika všeho druhu a podobně.
@Černá_Alison A my už to máme tak pěkně svázané... :D
Dobře, numismatiku (Sešitky- knížky si zatím stejně necháváme kvůli zbytkům dědovy sbírky.) dáváme stranou a nabídnu u nás antikvariátu. :)
Jak jsou na tom deset let staré výtisky právních poradců? :D
Knihy ilustrované Burianem nebo Verneovky, starší cestopisy,...
Nejlépe se podívat do knihy na počet výtisků. Vyber z hromady to, co bys označila za brak a zkus si vygůglit ceny antikvariátů. Je to snadné - název, autor, rok vydání a třeba vydavatelství.
Někdy jde o konkrétní vydání. Například první kniha KOD - Příběh opravdového člověka od Polevoje má cenu 700-900 kaček. V ostatních vydáních je bezcenná.
Také některé starší časopisy. Například Čtyřlístky, některá čísla ABCček s kompletními vystřihovánkami, módní střihy předminulého století i první republika.
Zkrátka nejsnazší je si vygůglit ceny, abys byla v obraze.
@Černá_Alison jj, presne tak, aj to tiež.. ;p)
a co napr. straré ucebnice, pre všetky školy - zš, Sš, aj vš,univerzity ?
A ještě - i když má kniha potrhanou obálku, tak má větší hodnotu než žádná. A hlavně nelepit izolepou - tím ji definitovně zničíte!