Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1216217219221222581

Komentáře

  • @Mellien: problém je, že ty nečteš, co píšeme. Já ani flanker Izraeli nevyčítáme, že se nenechal rozcupovat okolními státy. To nic nemění na tom, že jim území bylo přiznáno "shůry" nadnárodní organizací, kteréžto rozhodnutí nemusí nutně každý uznávat. Např. Československo jako člen OSN toto rozhodnutí přijalo a od toho se odvíjela naše další rozhodnutí. Což neznamená, že to tak cítí ti, kterých se to týká nejvíc.

    Arabové se nijak nepodíleli na holocaustu v Evropě a z jejich pohledu se odebrání části území, na kterém po staletí žili (nota bene takového, které jim přes britské sliby bylo již jednou upřeno), jako kompenzace za křivdy páchané někým jiným nutně jeví jako nespravedlnost. Jinak řečeno, chtěla-li si Evropa "léčit svědomí", neměla rozdávat něco, co jí nepatří. Argument, že na území budoucího Izraele už nějací Židé žili, je chabý - podle téhle logiky by jim mohli přidělit kus kteréhokoliv státu, kde je nestihli náckové za války vyvraždit. Představ si, že bychom my museli odevzdat celou jižní Moravu (promiň, Nevado), kam by nám nastěhovali Kurdy, protože je v Iráku, Turecku a čert ví kde ještě pronásledují.

    Tímhle nemíním říct, že by se něco mělo zkoušet vracet zpět, rušit Izrael a podobné nesmysly. Rozhodnutí padlo, oni si svoji existenci nějak obhájili. Trvajícím bodem sváru je pak skutečnost, že si při tom naloupili další území, které jim přiděleno nebylo a na které mají pouze nárok dobyvatele. To je takový celkem tradiční způsob, ovšem protistrana na to nikdy nezapomíná.

    A když to hoši jednou přepískli, přišli o většinu obrněné techniky a čelili jasné prohře, tak jim strýček Sam dovezl hračky nové.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. července 2014
    @Mellien No tak k oprávněnosti vzniku Izraele jsi skutečně "argumentoval" zúrodňováním půdy, na nedostatky toho argumentu tě již upozornil ugla, nicméně narážím nikoli na tebe, ale na artušovu mimózní reakci, což předpokládám je ten "jeho příspěvek". Jestli ne, je jen tvojí vinou, který příspěvek jsem si s tvou rezkcí spojil, já se zeptal, který máš na mysli, tys neodpověděl. Takže opravdu diskuse s tebou je poměrně obtížná a já v ní nenacházím smyslu. Nikoli proto, že jsou naše názory odlišné. Takový hovor s člověkem odlišného názoru jsem absolvoval včera v hospodě a byla to perfektní debata. Leč ty diskusi převádíš na osobní rovinu, zásadně přidáváš k tvrzení druhých to, co nikdy neříkali (viz tvoje reakce na gepeta) a ještě máš tu drzost obviňovat ostatní z arogance. Proč bych měl trávit čas debatou podobného charakteru?

    P. S. Dodávám, že v hovoru s kýmkoli jiným bych psal to co právě teď ugla, kdybych měl ovšem pocit, že druhá strana čte to, co píšu, ne to co si myslí, že píšu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Mimochodem, třeba takový masakr v Deir Yassim, na tom je vidět, jak v podobných konfliktech jsou to právě lidi zvenčí, kteří rozdmychávají násilí a nepokoje. Deir Yassim byla arabská vesnice v blízkém sousedství ortodoxní židovské osady. Místní se docela dobře snášeli, než do toho vpadla válka, dokonce měli mezi sebou několik "mírových" dohod. Přesto došlo nakonec k masakru, který způsobil Irgun, při kterém bylo dne 9. dubna 1948 zabito mezi 110 až 250 lidmi, v naprosté většině šlo o civily vč. žen a dětí. Mimochodem jen seznam teroristických akcí irgunu je za relativně krátkou dobu (1937-48) poměrně "impozantní":
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Irgun_attacks
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Mellien Ja neprirovnávam smajla k slovám urážky... Ja totiž žiadne slová urážky nevidím.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 17. července 2014
  • Tak já bych Irgun nebral jako nějakou oficiální židovskou sílu. Předchudce armády byla Hagana. Taky v krizi kolem lodi Altalena bojovala Hagana proti Irgunu, takže Irgun nikdy nebyl oficiální židovskou silou, která podléhala vedení později vládě.

  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    Lidi, není nad ten pocit, když se vrátíte ze 14 denní dovolené a zjistíte, že vám v počítači odešla (samozřejmě sama od sebe..) grafika a otec odvezl počítač do opravny. Potud bych to ještě bral a chápal. Jenomže když mi dneska přišel počítač zpátky, zapnu ho a ejhle - čistě nový Windows, navíc zřejmě nelegální (což nechápu), ba co víc, z mojí Ultimate verze se stala Home verze úplně beze všeho. Když jsem na to chvilku nevěřícně koukal, napadlo mě, jestli alespoň ti experti zálohovali starý disk. Nakonec po chvilce hledání jsem ho našel, ale ta chvíle, kdy jsem si myslel, že všechny moje materiály do školy, všechny moje povídky a další nezbytné věci pro můj život, jsou v prachu, byla fakt skvělá. Z toho plyne poučení - když už někam pojedete, vezměte si počítač sebou nebo když už si ho vzít sebou nemůžete, rozhodně ho nenechávejte v péči otce. :-D
  • RiokaiRiokai "Mrtví jsou mrtví."
    upraveno 17. července 2014
    @M1on Jojo sbírka filmů, přesně to jsem myslel. :dance:
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @derfel Po začátku arabsko-izraelské války se členové Irgunu stali příslušníky Armády. jeho velitelem byl Menachem Begin, ktetý to dotáhl až na předsedu vlády v letech 1977-1983.

    Teroristický útok na Hotel krále Davida je dodnes připomínán jako významný krok v budování samostatnosti izraele - např. 60. výročí v roce 2006 bylo oslavováno organizací pro dědictví Menachema begina a zúčastnil se i Benjamin Netanjahu. Mimochodem seznam ztrát útoku: 91 mrtvých (28 Britů, 41 Arabů, 17 Židů a 5 příslušníků jiných národností), 46 raněných.

    Co se Hagany týče, ta působila tak nějak obojetně, občas spolupracovala s Brity, především během bojů s Němci v Africe, ale jindy proti nim, zvláště po válce často útočila na britskou policii.

    To nebyly jediné silové židovské organizace, další byla třeba Lehi, která byla podobně extrémní jako Irgun a její vůdce Yitzhak Shamir se stal po Beginovi dalším premiérem (1983–84 a 1986–1992).
  • @Gepeto jo no židi odvedli dobrou práci
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Gorgloj Jo, to znám, dost výstižné. Osobně se divím, kolik krve bylo prolito pro zemi, po které bych já sám vůbec netoužil :)
  • upraveno 17. července 2014
    Dlužím tu pár odpovědí, az se dostanu po víkendu domu, odpovím, Mozna si také vezmu na pomoc i internet, Protože z hlavy mohu Těžko soupeřit s letopočty :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    Jinak nepřijde vám, že tenhle rok je nějakej divokej? Když si to vezmete v únoru padl Janukovič, Rusko obsadilo Krym, občanská válka na Ukrajině, Fundamentalisti ovládli sever Iráku a teď do toho Izraelci a Palestinci :-D
  • Už se mi zdá, že tvrzení vzbouřenců o sestřelení civilního letadla a propaganda Rusů je už skoro moc. Proruští separatisté - Nenáme protiletecký systém schpný sestřelit letado v 10 km Sice je to necelý měsíc co se chlubili že se zmocnili výkonného systému Buk, ale teď ho najednou nemají. Sami se chlubili, že sestřelili letadlo, což má potvrzovat i nahrávka z níž vyplývá, že boeing omylem sestřelili kozáci bojující na straně separatistů. To asi sestřelili jiný letadlo jen nějak chybí trosky a nikdo ho nepostrádá.
    Trochu to přípomíná ruské vojáky, kteří sice nebyli na Krymu ( což Rusové stále tvrdili), ale Putin je za službu tam vyznamenal
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Achileus Historie Palestiny nezačala rokem 1948 :) A historie palestinského odboje a terorismu rovněž nezačala rokem 1975 :) Muslimové v žádném případě neřekli, že nechtějí svůj stát, odmítli na svém území vznik Izralele. Nějak se ti to popletlo :)
  • upraveno 18. července 2014
    @derfel Sestřelení dopravního letadla v 10 kilometrech je doopravdy dost za čárou. Můj bratr lítá jako "steward", takže je to ke mě trochu blíž než normálně. Ukrajinci neměli důvod střílet do vzduchu, separatisté letadla nemají. Což podle mě dost jasně ukazuje na separatisty, který nějak nevědí co sestřelili dokud to není na zemi.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • @flanker.27 v roce 1983 Rusové zase sestřelili korejské dopravní letadlo. Neříkám, že to nemohli být Ukrajinci a kdyby spadlo ruské letadlo skoro bych na ně ukazoval. Ale takhle je to podle mě na 75% čin od separatistů, kteří nevědí co dělají. Věci k BUKu jim mohlo poskytnout rusko... ti jich mají víc jak 250.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Gorgloj Já vím. Američané v roce 1988 zase íránské. Ten příklad jsem uvedl pouze jako doklad toho, že tvrzení "ukrajinci neměli na co střílet" není ve věci vůbec argument, protože k takové události došlo i za jiných okolností podstatně klidnějších. Jakákoli procenta jsou tu opravu cucání z prstu. Možnosti jsou otevřené obě.

    Pro Ukrajince hraje to, že ti systémem schopným sestřelit letadlo v té výšce mají nikoli možná, ale jistě, navíc jsou Ukrajinci neustále bombardováni zprávami o tom, že se Rusko otevřeně zapojí do konfliktu (v minulosti už udali porušení svého prostoru ze strany Ruska, dle vlastního prohlášení i sestřelili ruský bezpilotní pozorovací prostředek), takže jejich protivzdušná obrana je nepochybně ve stavu nervozity a možné nutnosti obrany před napadením. Také se Ukrajina pozoruhodně rychle ozvala

    Pro Separatisty zase to, že se zprávy o tom, že mají KUB, objevily, a žeskutečně bojují aktivně bojují s ukrajinským letectvem, zatím docela úspěšně. I když dosud používali výhradně manpady. Také se dříve Strelkovova zpráva, že sestřelili další An-26, ale ta je poměrně sporná (Strelkov do té doby nikdy podobným způsobem nekomunikoval).

    Podle mě se fakt nedá vyloučit ani to ani to a přidávat něčemu procenta je asi jako určovat délku císařova nosu.
  • upraveno 18. července 2014
    Tak Palestinci jsou takoví arabští Cikáni. O jejich blaho, obávám se, nikomu až tak nejde a jejich neutěšená situace je spíše nástrojem protiizraelské rétoriky než objektem upřímného zájmu.

    Akorát u nás žijeme v dlouhodobě poměrně stabilním a kulturně uniformním prostředí, kde případné rozepře řešíme většinou jinak než vzájemným vyhazováním se do povětří.

    @Achileus: nj, mainstream teď raději řeší zas Blízký východ, když už těm jejich blábolům o situaci na Ukrajině přestávají lidé věřit.

    EDIT (k tomu sestřelu): Spíš by se měli zajímat o to, kdo poslal civilní let nad oblast bojů, kde již bylo sestřeleno větší množství letadel. Považovat koridor za bezpečný ve vysoké letové hladině je blbost už proto, že letadlo může být např. kvůli technickým potížím donuceno sestoupit, a pak to skutečně koupit od kdejakého neinformovaného mameluka, který nemá ani páru, po čem střílí.
  • upraveno 18. července 2014
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Gorgloj Já zásadně nesázím :)

    S charakteristiku BUKu souhlasím, jen to jde na vrub oběma stranám, protože jak říkám, separatisté ho mají možná (zatím nepotvrzeno z žádného věrohodného zdroje, všichni dosud oslovení analytici, dokonce i na CNN, tvrdí, že separatisti takový systém nemají), Ukrajinci jistě. A není stále potvrzené, že to byl BUK.

    Znovu, netvrdím, že to separatisté jistě neudělali. Jisté je dle mého ale jen to, že ať už to udělala kterákoli strana (pokud tedy bylo letadlo sestřeleno, čemuž bych tedu vyšší pravděpodobnost dal), nebylo to záměrně, ale omylem. Což v diskusích na českém internetu a bohužel ani na České televizi - vůbec mě včera fascinovalo, že NOVA podala zprávu mnohem vyváženěji - lidé moc nechápou a pokud stojí na jedné straně, tak o té druhé říkají "nojo vrahounský Rusáni" vs. "loutky z Majdanu" a podobně.
  • @flanker.27 S tím, že se to stalo omylem také souhlasím. Žádné straně by moc nepomohlo úmyslně sestřelit letadlo plné cizinců, kterým je jejich boj ukradený. Leda by měli záměr zničit tu malajskou společnost :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Gorgloj Můžeme se pustit do spikleneckých teorií, že to souvisí s tím letadlem ztraceným 8.3. Cílený útok na společnost :D
  • Putin hraje Hru o trůny a sestřelil letadlo, která nebylo nepřítelem ani jeho přítele ani jeho nepřítele, čímž chce dosáhnout toho, že všechny zmate, neb nikdo neví kdo to udělal,... :anxious:
    No, tak nějak to Malíček vysvětlil, ne?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Jay Tak nějak to vysvětlují diskutující na idnesu a novinkách =D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.