Historie vojenství, od kyje k pušce

upraveno 12. ledna 2011 v Rozličný pokec
Máte oblíbené období co se vojenství týče? Starověký Egypt a válečné vozy převzaté od Hyksósů, řecké a makedonské falangy, římské legie či nahé Kelty, Germány pijící víno z lebek zabitých nepřátel, středověké rytíře, anglické lučištníky, husity s jejich rozvojem palných zbraní, arkebuzy a muškety, španělské tercie třicetileté války, 18. století s vojáky v pestrých uniformách pochodujících proti sobě za dělové palby, nebo moderní armádu s automatickými zbraněmi?
15657596162126

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 26. listopadu 2015
  • @flanker.27: Kde vidíš ode mě TVRZENÍ, "že nevěděli, čí to letadlo je". Jestli to chceš upřesnit, moje domněnka zní, že neoficiálně to předpokládali dost jistě, oficiálně to vědět nemuseli a - opět domněnka - poslali by dolů klidně i syrské letadlo. A domněnka odvozená z memoranda - operace nad Sýrií zřejmě zahrnují jen operace NAD SÝRIÍ, nikoli narušení cizího vzdušného prostoru.

    A závěr je: Obě strany se zatím neumějí shodnout ani na tom, kudy letoun letěl, ale (na základě zpráv se domnívám, že tohle jsou fakta):
    1) Ruská média už svojí pravdu mají (viník je Turecko)
    2) Putin se dožaduje omluvy a odškodnění a tváří se jako ten nejvíc ublížený bez skvrnky viny
    3) Duma na Medvěděvovo přání vymýšlí protiturecké sankce
    4) Zdivočelý dav napadl tureckou ambasádu v Moskvě, policie nezasáhla.
    Neříkám, že sestřel nemůže být "chyba" Turecka, ale Rusové jasně ukazují, jak jsou civilizovaní oni... pro mě hlavně ta čtyřka je dost silný kafe.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 26. listopadu 2015
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    rešerše Columbia University o kontaktech mezi ISIS a Tureckem:
    http://www.huffingtonpost.com/david-l-phillips/research-paper-isis-turke_b_6128950.html
  • JayJay
    upraveno 27. listopadu 2015
    @flanker.27: Aha, takže problém je vědět a "vědět" - no, když letadlo startuje z cizího území, a nepotvrdí svou identifikaci, tak můžu nanejvýše předpokládat... a domnívám se, že Turkům bylo jedno jestli je letoun jedněch, druhých, nebo třeba unesený islamisty. Letí přímo ke mě (verze kurzu 020) a nehlásí se? Tak mi přijde adekvátní varovat a po nereagování po překročení hranice poslat dolů.
    A ano, Turkům fakt nemá být "nic po tom", co se děje na druhé straně hranice... proto je trochu liché vyčítat Turecku smrt pilota - to že s někým turci sympatizují na ně těžko přenáší zodpovědnost za jejich činy,...
    No, ona svoboda názoru a hlavně možnost jej svobodně šířit je tak nešťastně formulovaná, že jestliže pokrývá vajíčkové útoky, tak pokrývá i pařížské teroristy... :o( (Ale ono je to vlastně dobře, protože ani jedno není správné,... na rozdíl od možnosti přinést si červené/zelené karty, rudé trenky, nebo třeba maketu šibenice (pokud s ní nezačnu někoho mlátit :o)))
    No, nechci to rozmazávat, ale útok na ambasádu je výrazně silnější kafe než vajíčka jak z pohledu dopadů (už třeba jen proto, že území ambasády je -pokud se nemýlím- výsostným územím toho státu, jehož ambasáda to je), tak z pohledu příčiny (ač s vajíčky nesouhlasím, nemůžu opominout, že zatímco jedna strana reagovala na jednostrannou prezentaci jednorázového mezinárodního incidentu, který nemohl být v tu dobu uzavřen, v druhém případě šlo o dlouhodobý názor na konkrétního politika - a ano, německý prezident měl plné právo situaci hrotit,... ale pravděpodobně to považoval za nedůstojné).
    A ano, pevně doufám, že NATO je schopno určit trasu letounu a že má morální sílu dát případně (v případě, že SU nenarušil jejich vzdušný prostor) jednomu ze svých členů jasně najevo, že to má urovnat a dotlačit jej k tomu.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Jay ten nápad o únosu islamisty je, jak už jsem nastínil, opravdu pitomost a vlastně nevím, že by sami Turci s něčím tak absurdním vyrukovali. To bych teoreticky každé letadlo pohybující se za hranicí musel podezřívat z únosu (ostatně nezapomínejme, že právě Turecko je s Islamisty relativně zadobře a svůj boj s nimi spíše předstírá).
    Kurs 20 pořád nechápu, to je severovýchod, protože 0° je nahoře, a ani v jedný verzi letadlo tím směrem neletí. V obou letadlo letělo ze západu na východ, tedy kolem 270°. dokonce i podle turecké verze musela být raketa vypuštěná až v době, kdy bylo letadlo zpět v syrském prostoru. A opakuju po třítisící. NATO porušuje syrský prostor dnes a denně.
    Šibenice se musely analyzovat, jestli to něco porušuje nebo nikoli :) Ani nevím, k čemu dospěli, abych řekl pravdu.
    Nicméně, pokud jde o vytlučené okno, pořád je to škoda na majetku, zatímco vajíčko na někom, komu nebylo určené, to kromě toho, že jde už o fyzický útok na osobu, vypovídá především o břídilství vrhače :)
    Červené trenky jsou zhruba jako zakrytí srdíčka a urobení otazníku z něj. I tehdy byli strůjci prověřovaní policií, nakonec tuším se to vyřešilo domluvou, ale je třeba nezapomenout, že sundání prezidentské zástavy je už zásah do státních symbolů (na rozdíl od zásahu do nightclubu :) ).
  • @flanker.27: Kde čteš, že by s tím vyrukovali? Já říkám, že u letadla, které nemají identifikované mohou předpokládat a i kdyby tomu věřili na 99,99%, tak je to jen předpoklad.
    Kurz je z té nahrávky (resp. z jejího přepisu, na který jsi mě odkázal). U ruské verze (tebou dodané) ten kurz nevidím a vidím tam zásadní rozpor, což jsem říkal. Tureckou verzi jsem neviděl (ne, já jej nemám), ale předpokládám, že se od Ruské bude zásadně lišit (jinak by kurz 20 od nich byl dost nevěrohodný). Ani jedno z toho nemusí nutně vypovídat o "koncovém manévrování" (viz kostrbatý oblouček okolo v "ruské verzi"). Zatím mě nepřesvědčila ani jedna strana a pochybnosti zůstávají. Vina je na straně Turecka, pokud jejich prostor narušen nebyl, na straně Ruska, pokud narušen byl.

    A jakou má "narušování syrského prostoru Aliancí" souvislost? Buď to mají "dovolené", nebo budou tahat za kratší provaz, pokud jim Syřani pošlou letadlo k zemi. Stejně tak Rusové. V čem vidíš paralelu?

    Šibenice - nějak nedávno proběhlo, že státní zástupce je chce stíhat. A ministr Chovanec chtěl vědět, proč policie nezasáhla. Popravdě nechápu - šibenice byla vždy symbol práva, "soudce Lynč" to řešil spíše smyčkou přes větev. Proč je maketa šibenice horší než ta vajíčka,... Ale možná je požadavek na dodržování práva chápán jako diskriminace, proti které by policie měla zasáhnout...

    ... eh, co je to "zásah do státních symbolů"? U standarty (jako ten fyzický kus hadru - to není nic proti standartě, jen aby bylo zřejmé o čem mluvím), ani vlajkoklády nad hradem jsem nenašel, čím by byla chráněna - našel jsem "zneužití státního symbolu" ale to by hypoteticky nastalo, kdyby si ji (ať už tu konkrétní ztracenou, nebo kopii) někdo vyvěsil nad chatu a vydával se za prezidenta ČR (a už je krom jiného stejně nějaké to zneužití cizích práv, či jak se to jmenuje, ne?).
    Chráněným státním symbolem není to fyzické provedení, ale její podoba. Já v tom krom "podivného uměleckého vystoupení" nevidím nic jiného než útok proti majetku... a ten je ještě celkem paradoxní, protože ty trenky získaly větší "uměleckou hodnotu" než napáchané škody.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. listopadu 2015
  • "Turecký prezident za „nepřijatelné“ označil tvrzení ruského prezidenta Vladimira Putina, že Ankara od radikálního hnutí Islámský stát nakupuje ropu. Spojené státy podle něj naopak mají důkazy, že ruské firmy a Islámský stát prodávají ropu syrskému režimu prezidenta Bašára Asada."
    http://zpravy.idnes.cz/nezahravejte-si-s-ohnem-varoval-erdogan-rusko-fo9-/zahranicni.aspx?c=A151127_141436_zahranicni_ert
    never go full retard
  • @flanker.27: Mám pocit, že NATO netvrdí, že je nedotknutelný, ale že když se nelegálně pohybuješ v něčím vzdušném prostoru, tak že ten někdo má regulérně právo tě uzemnit. To že to někdo nedělá (ať už proto, že nemůže -nemá na to prostředky-, nebo protože nechce -ať kvůli nevoli eskalovat napětí, nebo v podstatě považuje "nelegála" za spojence), neznamená, že by to právo neměl.
    No jo, jenže jaký státní symbol měli znevážit... standardu tím že ji sundali? Hrubé znevážení je spíše něco jako pomazání hovny, demonstrativní spálení a tak... Uvědomme si že ten stožár na hradě (jakkoli byl hrubě znevážen) státní symbol není. Proto říkám, že tam nevidím nic než že zapříčinili ztrátu standarty... (kterážto je myslím oceněna asi na 40t,... na druhou stranu za "TY trenky" už prý bylo nabídnuto asi 100t).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. listopadu 2015
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @DanielSvatoš Zvláštní, že teď Erdogana moc nepodržel ani turecký tisk:
    http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/387621-nase-tajna-sluzba-podporovala-is-tvrdi-turecky-tisk.html

    Turecko je hodně plné extrémů, síly prosazující poměrně tvrdou islamizaci stejně jako velmi světské. Vlastně už od Ataturka.
  • Jejich spojení s IS je podle mě tutovka už ty jeho výroky jsou docela zajímavé I když nejvtipnější s tím nesouvisí a bylo to údájné objevení Ameriky :)
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @flanker.27 Turecko je rozhodně zajímavá země. Je sice v NATO a usiluje o členství v EU, ale nedělá mu problém vyvolávat spory s Řeckem, nebo Izraelem, spojovat se z nejrůznějšími organizacemi, jejichž cíle jsou při nejmenším pochybné. (Viz spojenectví s IS). Myslím, že další vývoj v Turecku bude vzhledem k dění v okolí ještě zajímavý a hodně důležitý.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Nutno brát v potaz, že jde o íránský zdroj. USA tlačí na Turecko (po Francii), aby utěsnilo hranici mezi Sýrií a Tureckem a zabránilo přechodu ozbrojenců přes hranice.

    http://www.presstv.ir/Detail/2015/11/28/439432/US-Turkey-troops-Syria-border
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Ugla Nic nového pod Sluncem :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Třeba jezdí na návštěvu.
  • AchileusAchileus Jsem příslušník Pražské kavárny
    @Krisa V ceně zájezdu nákup otrokyně 2 za cenu jedné a poté následuje oblíbená činnost na obou stranách hranice a tou je hra s názvem Ulov si svého Kurda a sestřel ruskou stíhačku :-D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Achileus Že ty děláš v tamní cestovce?
  • BUM

    to bude turecký prezident asi soptit
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Že by si nakonec opravdu ještě skočilo po krku Turecko s Irákem?
    http://ca.reuters.com/article/topNews/idCAKBN0TQ0SS20151207?sp=true
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 30. ledna 2016
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 11. prosince 2015
  • JayJay
    upraveno 11. prosince 2015
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 11. prosince 2015
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    O "pirátském přebírání" firem (ale i pozemků nebo kostelů) konkurencí a politickými předáky na Ukrajině:



    Popravdě to není zas tak nepodobné naší vlastní aféře kolem konkurzního soudce Berky, akorát u nás u toho neasistoval dav ozbrojených gaunerů.
  • tvl ten hlas je z googlu překladače ne ? :D
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.