Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
1340341343345346581

Komentáře

  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @Jay Jojo, když mi bylo 24, tak mi bratránek (o 19,5 roku mladší) vyprávěl, že mají ve školce strááášně, ale strááášně starého učitele angličtiny, bylo mu prý asi 25 let =D
  • Stále málo :/
  • Však kuřáci se taky dobrovolně rozhodli pro zlozvyk, který omezuje rozpočet i život, a ohleduplný kuřák to je přímo skvost, málokterý z nich si uvědomuje, že to jejich kouřící a smrdící potěšení může někomu vadit a nebo je jim to úplně fuk. Je fakt smutné jít občas okolo škol a pozorovat mraky kouře okolo děcek. Jen ať je ten smradlavý zdraví škodlivý zlozvyk omezován jak to jen jde :P

  • upraveno 17. prosince 2015
    Jsem kuřák. Hodnotil bych sebe jako ohleduplného kuřáka. Nekouřím v restauracích při obědech apod. Navíc kouřím dost málo, krabičku tak na měsíc. Nekontrolovaná fabrika se ze mě stává, když mám víc upito.. Ale každopádně si myslím že volba tohohle má zůstat na provozovateli restaurace. Už mě serou tyhle socanský vymoženosti a výmysly. Jsem zvědav jaký další omezeníčko pro nesvéprávné občany vymyslí příště.
    Než se do mě pustíte skautíci ( :D ) tak by mi vůbec nevadil zákaz kouření v restauracích, ale třeba někde ve čtyřkových hospodách a nálevnách a především na venkově to bude podle mého problém. Resp. nebude pokud budou zákaz všichni ignorovat. Protože ožrala si zapálí kdekoliv, v hospodě, na nádraží, v aule a bude mu to jedno. Pokud chtějí zakázat kouření, tak ať vytvoří i místa pro kuřáky. Navíc to jejich "lidi přestanou kouřit" je v tomto případě absolutní nesmysl.
  • Ty místa pro kuřáky znějou fajn.
  • upraveno 17. prosince 2015
    Dokázal bych si představit něco jako "Kuřácký klub".. ale byrokraté a radikální nekuřáci by si vymohli nekuřáckou místnost i tam :D
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @sfik Nevidim duvod, proc by mela volba zustat na provozovateli restaurace :P
    Stejne tak nenechas na restauraci, jestli muze v jidle podavat jed. Urcita regulace je obcas treba. Tvoje pravo konci tam, kde moje zacina, koureni me omezuje, tudiz si myslim, ze je treba regulovat.
    Ja jsem od "socana" pomerne daleko, presto bych tento zakon uvital.
    Kdyz zavedou mista pro kuraky, tak se automaticky vsechny restaurace zmeni na mista pro kuraky :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    No a já mám k socanovi poměrně blízko, jsem nekuřák, a přesto bych to nechal na provozovateli, aby zřetelně označil kuřácká/nekuřácká. Když je někdo tak zaměřenej, že se bez toho žvára neobejde, tak ať si to na vyhrazeném místě dělá. Alespoň dokud je prodej cigaret jako takový legální a netváří se všichni svatouškovsky a zároveň se těší na spotřební daň.
    Problematika škodlivosti něčeho se vždycky dá rozšířit na spoustu věcí. Kolik lidí umře na infarkt kvůli nezdravýmu tučnýmu jídlu? Možná víc než na nemoci spojený s kouřením. Máme proto kriminalizovat tučný sejry, vepřový maso a tak dále? Já tvrdím, že nikoli, že to si musí každý rozmyslet sám, že není možná neustále vymýšlet dokonalá pravidla ochraňující lidi před životem, pravidla, která do nekonečna vymýšlejí, co se smí a nesmí ve sférách osobní volby.
    zakázat kouření na zastávkách, v práci, na veřejných místech? Ano, tam, kde to může zasáhnout další. Ale proč by si někdo nemohl vymezit svůj soukromý podnik jako kuřácký a tam mít klientelu, která to vyhledává? Já tam pravděpodobně nepůjdu, ale proč bych já měl někomu nařizovat, co má dělat na místě kam nechodím.
  • @Vena Předpokládám že ten člověk by si na prodej jedu musel zřídit živnost s místem provozovny a dalšími náležitostmi. Pokud teda mluvíme o legálním jedu jakým jsou cigarety.
    Kdyz zavedou mista pro kuraky, tak se automaticky vsechny restaurace zmeni na mista pro kuraky
    Hloupost, stejně už dnes máš provozovny čistě nekuřácké. Takže proč bych si nemohl otevřít podnik čistě kuřácký.. Pokud si zřídím živnost jako čistě kuřáckou, tak mi to zavřou. Takže jako podnikatel jsem nucen dělat kamrlík pro nekuřáky, do kterého skoro nikdo nechodí. V tom vidím nerovnost zase já. Ono by tohle nebylo vůbec potřeba, kdyby už předtím nastavili, že kuřáckou a nekuřáckou zónu musí oddělovat něco víc než neviditelný závěs, neviditelná příčka apod.
  • upraveno 18. prosince 2015
    @flanker.27
    Alespoň dokud je prodej cigaret jako takový legální a netváří se všichni svatouškovsky a zároveň se těší na spotřební daň.
    Děkuju, pod to jsem schopný a ochotný se podepsat.

    Aby bylo jasno, to co jsem psal výše jsem nepsal jako kuřák bojící se o své guilty pleasure.. Čistě z logiky věci, jako mě to připadá. Pokud cigára zakážou (bez ohledu na následky těchto prohibicí), tak ať. Já se zmáčknu k výkonu a kouřit přestanu. Nebo začnu hulit trávu, stejně je to levnější :D

    Jo a ti restauratéři, kteří byli tak blbí že byli poctiví a pořídili do svých podniků nenávratnou investici v podobě třeba vzduchotechniky (a znám takové) musí být velmi nadšení že jejich už takhle velmi bídně vratná investice je jim teď naprosto naprosto naprosto k hovnu. To mi přijde jako maximální vrchol arogance státní moci (no dobře umí to i lépe, ale je to k nasrání, ne?).
  • Jen bych nedělala rovnítko mezi tlustým sýrem a cigaretami. Narozdíl od cigaret, tlustý sýr a vepřové maj i benefity, podstatní je nesníst toho víc než je zdravé. Jaké je však zdravé množství cigaret? Nula, páč nevím o žádném aspektu cigaret jež by zdraví prospíval. A taky sýr a maso nejsou návykové jako nikotin. Já bych spíš dala rovnítko mezi cigarety a energy drinky, nebo cigarety a konkrétní přídavky jako aspartán.
  • Já tam pravděpodobně nepůjdu, ale proč bych já měl někomu nařizovat, co má dělat na místě kam nechodím.
    Ještě doplním že pokud si to flanker rozmyslí a náhodou do hospody zajde, tak už pro něj musí mít speciální místo kde mu nebudou hulváti kouřit pod nos.

    Další lidi co zastávají tohle to extrémistický řešení totálním zákazem, mi tvrdí "no jo, ale mi když jdeme s kamarády do hospody, tak oni tam kouří a já jsem jedinej nekuřák a musím sedět s nima, protože do nekuřáckého nejdou". V tom případě, pokud tohle někomu vadí doporučuji změnu přátel na tolerantnější, kteří ten bordel nebudou foukat.
  • @sfik kecy v kleci i na dědině se do hospody chodí hlavně na pivo, navíc kuřáci netvoří většinu zákazníků, aspoň u nás, takže majitel nezkrachuje a když tam budu muset na Vánoce vlézt aspoň na pět minut koupit punč nebudu smrdět jako popelník :) až budou kuřáci kouřit nesmradlavé nekouřící cigarety, ať si to pro mě za mě zapalujou třeba v autobuse. Třeba nějaký nikotinový respirátor by byl fajn.
  • JayJay
    upraveno 18. prosince 2015
    @Vena: Hmmm, třeba já (jako nekuřák, kterému dokáže cigareta smrdět na sto yardů) jsem proti plošnému zákazu - pokud cigareta bude něco nelegálního, pak ano, ale takto by to mělo zůstat na dobrovolné volbě majitele restaurace... Nicméně podobného efektu by se podle mě dalo čistě dosáhnout například tím, že by "kuřácké restaurace" dostatečně znevýhodnili ekonomicky... takhle z fleku mě napadají dva rozumné požadavky:
    - z hlediska zaměstnanců: Vyšší odvod zaměstnavatele na ZP, rizikové zaměstnání -> více dovolené
    - z hlediska hostů: Zákaz vstupu osobám mladším 18ti let, za jehož dodržování ručí majitel restaurace (tedy trest za nezabránění vstupu podobně jako je nyní za nalití alkoholu nezletilému).
    Myslím, že by to mohlo být "silně motivační", přesto naprosto umožňující vést si "kuřácký klub" dle libovůle majitele.
    A s tím jedem jsi jako přirovnání dost mimo (když paradoxně odhlédnu od všech sajrajtů, které je dnes skoro v každém jídle) - přirovnání by bylo OK, pokud by byla legální asistovaná sebevražda a pokud by jsi měl jasně prezentováno "ZDE PRODÁVÁME JÍDLA PRO ASISTOVANOU SEBEVRAŽDU".
    Klasičtější přirovnání bývá k bazénu, (u stavebně rozdělených N/K: ...kde se v půlce močit smí a v druhé půlce ne ) - Mám pocit, že pokud si majitel myslí, že o daný segment bude zájem a bude jasně prezentovat oč jde, tak by mělo být na jeho libovůli, jestli nabídne chlorovanou vodu, bahenní koupele, čokoládové, pivní, nebo v moči. Myslím, že zákazník by mu měl být správnou zpětnou vazbou...

  • @sfik: Jo, jo, to dělení na N/K části bylo tak před pěti lety, co? Jinak já jako velmi citlivý (ve smyslu cítím skoro všechno :o)) nekuřák to hodnotím v mnohých podnicích jako velký přínos... (a mám pár hospůdek do kterých občas zajdu na rozdíl od původního stavu... a tohle je o partě, kdy se tam sleze 30+ lidí, kteří by do zahuleného nešli...), ale jako majitele by mě to asi dost štvalo (slušně řečeno).
    @flanker.27: S podstatou souhlasím, s přirovnáním k tučným sejrům nikoli - těmi konzument ubližuje jen sám sobě, u cigaret nikoli.
    @Dreamer: Souhlasím s tím, že spousta majitelů si to maluje černěji, než jak by to dopadlo, ale plošný zákaz se mi z podstaty věci nelíbí... Eeeh, jak to vidíš s elektronickýma cigaretama? (já jsem pár lidí potkal, necítil jsem nic, ale tak extrémní pokus jako naordinoval Kalousek ministru zdravotnictví jsem neabsolvoval, takže je to víc pocit, než jistota).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. prosince 2015
    Aviv napsal(a):

    Jen bych nedělala rovnítko mezi tlustým sýrem a cigaretami. Narozdíl od cigaret, tlustý sýr a vepřové maj i benefity, podstatní je nesníst toho víc než je zdravé. Jaké je však zdravé množství cigaret? Nula, páč nevím o žádném aspektu cigaret jež by zdraví prospíval. A taky sýr a maso nejsou návykové jako nikotin. Já bych spíš dala rovnítko mezi cigarety a energy drinky, nebo cigarety a konkrétní přídavky jako aspartán.

    No, kuřáci si myslí, že kouření benefity má a dokud mi nekouří pod nos, nemám důvod jim jejich pocit brát. Tohle by se dalo vztáhnout na cokoli, jaký je benefit poslechu příliš hlasité hudby, která prý též může způsobovat rakovinu, kromě toho, že poškozuje sluch, jaký je benefit užívání kosmetiky poškozující pleť, toho by se dalo vymyslet spousta. Pro někoho je tam minimálně subjektivní benefit. Nařizovat administrativně lidem dělat jen věci, které jsou zdraví prospěšné, to vezme lidem půlku zábavy. A třeba i sezení u internetu celý den taky nijak zvlášť zdravé není =D
  • @flanker.27: Hmmm, přirovnání cigaret k poslechu hlasité hudby je dobré, o moc lepší než sýry,... ale jestli se nepletuje, hlasitá hudba je regulována co do decibelů a nočním klidem, a při nedodržení si člověk koleduje o měšťáky a hygieniky...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Je to tak, mám svého oficiálního stalkera =D
    Tradičně nedomýšlíš. Co třeba pouštět si hudbu do sluchátek?
    A zase. Sám nejsi proti tomu, aby si kuřáci vyhradili svoje vlastní podniky (kam to také směřuji, takže ovlivňování okolí je v tomhle případě lichý argument - ty bys řekl mimo), ale když se o tom zmíním já, začneš se vůči tomu okamžitě vymezovat. Ty jsi mnou fakt posedlý, to se nedá brát jinak :)
  • JayJay
    upraveno 18. prosince 2015
    @flanker.27: Máš ten pocit? Chybný.
    Pokud sis nevšiml, já s tebou v podstatě souhlasím, až na to přirovnání k sýrům (a chválím tvůj druhý příklad je lepší). Sluchátka - upřímně myslím, že i ty víš, že "decibely", na které soused zavolá policii nebude to co ti jde do sluchátek, ale to co ta sluchátka propustí jako odpadní zvuk "mimo" a co omezuje tvého souseda v právu na klid A pokud máš na mysli sluchátka, která rozvibrují stěnu, když je máš na uších, pak to to, že máš "sluchátka" neovlivní. Jinými slovy - do svých sluchátek, nebo lépe ve svým hudebním klubu jsem pro to, ať si klidně cokoli majitel pouští tak, že to jedním uchem mozek z hlavy vyrazí a nosem jej natáhne zpátky, POKUD to má zvukově odstíněné tak dobře, že to nebude nikoho rušit. Ale v případě hudebního klubu nechť tam je upozornění, že takto hlasitá hudba může způsobit hluchotu, nechť je tam třeba zákaz vstupu osob do 18let a nechť zaměstnanci mají povinnost užívat ochranné pomůcky nebo nechť je za tyto zaměstnance odváděn vyšší poplatek do společné zdravotní kasy.
    Hmm, plynové masky u číšníků by byly cool,... to už by rovnou mohli zavést nekuřácké provozovny povinně :o))
    PS: Domnívám se, že "čichátka" na cigarety, která udrží smrad a karcinogenní látky tak, aby působily v zásadě pouze na kuřáka vynalezeny nebyly... a nebo nejsou v praxi používány - pokud by je kuřáci nosili, asi by s nimi nikdo neměl problém stejně jako nemívají lidé problém s posluchači hudby přes sluchátka... (jak říkám, hlasitá hudba je lepší příklad, ten se to povedl víc než sýry).
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. prosince 2015
    @Jay Jo, ty se mnou souhlasíš způsobem, že když oba řekneme ano, tak začneš sáhodlouze rozprávět o tom, že k mému ano ale musíš dodat to a to. Zkrátka není možné si nevšimnout, jak máš potřebu cokoli ode mne komentovat, i kdyby zcela zbytečnými dodatky :)
    Konkrétně v tomto případě to rozvádíš do naprosto zbytečných situací, které vůbec nevplývají z čehokoli co říkám a nemám je na mysli, naprosto ani nebereš v potaz, v jakém kontextu říkám co říkám.

    Pokud jsem napsal větu "jaký je benefit poslechu příliš hlasité hudby", bylo to čistě v reakci na jiný komentář, konkrétně na tuto jeho část: "Narozdíl od cigaret, tlustý sýr a vepřové maj i benefity". Jediné, co jsem tím myslel, je, že benefit může být klidně subjektivní věc a nedá se posuzovat podle dejme tomu "objektivních zdravotních dopadů" na organismus. Prostě se to někomu líbí. A věcí, které jsem řekl ke kouření, též vyplývá, že nejsem proti němu, dokud nějak neomezuje okolí. To samé platí pochopitelně pro jiné věci, např. tu hudbu (a proto zase v tomhle kontextu je jedno, jestli to má potenciálně dopad na okolí, protože od počátku počítám s takovým užitím, které ho nemá), takže rozebírat decibely je fakt zase naprosto zbytečný posunutí debaty z tvojí strany někam, kde nebyla ni být neměla. A protože si nedokážu představit, že by ti nedošlo, že ta poznámka byla jen v kontextu toho, na co reagovala, tak to musím brát tak, že máš potřebu za každou cenu se vyjádřit/oponovat/dodávat něco k čemukoli co napíšu i za cenu, že to nebude v kontextu smyslu toho, co jsem napsal.
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 18. prosince 2015
    Já jsem teda pro zákaz kouření v restauracích.

    Zrovna ve středu jsem o tom diskutoval s kámošem kuřákem. On je hezký argument, že můžu jednoduše chodit do nekuřáckých hospod. Mám přece svobodu se rozhodnout kam budu chodit. Ne, nemám, nemám ji vždy, respektive je to jen taková iluze svobody. Pokud chci zajít na pivo s kámošem kuřákem, můžeme se spolu domluvit. Pokud půjdou 3 kuřáci a já jsem jediný nekuřák, mám smůlu. Argument typu "tak na to pivo nechoď" je samozřejmě mimo. Když to přeženu, tak pak můžu říct "pokud se obsluze nelíbí, že pracuje v kuřácké hospodě, mají jít pracovat jinam, mohou se svobodně rozhodnout". Jasně, práce roste na stromě, stejně jako kamarádi.

    Další typický argument je, že kouření je legální, tedy by nikdo neměl přikazovat majitelům hospod, co u nich bude a nebude povoleno. Nechápu, kde na to lidi chodí, jasně, že na to má stát právo. Proč by taky neměl? U cigaret je problém, že to okolí právě omezuje, navíc je to nezdravé. To jsou hned dvě negativa, nezdravé jídlo se dotýká pouze mě, nikoho dalšího. Takže asi záleží na hranici tolerance, já kuřáky toleruju, ale zároveň budu raději, když hospody nebudou zakouřené -- klidně s nimi ven na vzduch zajdu, sice si nezakouřím, ale aspoň se projdu.
  • Zajímalo by mě, kolik % kuřáků by přestalo, kdyby na vlastní oči viděli, jak vypadají "prokouřené" zčernalé plíce. Těžko můžeš proces, kdy ti přestávají správně fungovat plicní sklípky, přirovnávat k sýrům, vepřovému... hudbě.

    Ale jelikož i u nás se najdou lidé, kteří kouří... tak se nedivím ničemu.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    sfik napsal(a):

    Jsem zvědav jaký další omezeníčko pro nesvéprávné občany vymyslí příště.

    Napríklad, že fajčiar by mohol stáť na mieste. Som skautík, ktorému vadí, že keď kráča za fajčiarom, tak "fajčí spolu s ním". A niekedy je tomu otravnému dymu fakt ťažké sa vyhnúť.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. prosince 2015
    Těžko můžeš proces, kdy ti přestávají správně fungovat plicní sklípky, přirovnávat k sýrům, vepřovému... hudbě
    Opakuji, že tohle vůbec nebyl smysl poznámky, viz výše, ale dobře. Nemyslím, že obrázky aterosklerotického plaku jsou hezčí, tady ale nejde o to se trumfovat obrázky, stačí statistika. Něco máš třeba zde:
    http://www.demografie.info/?cz_detail_clanku&artclID=463

    Nemoci oběhové soustavy (ischemická choroba srdce, infarkt) jsou zdaleka nejčastější příčinou předčasných úmrtí, vše způsobené především ukládáním tuku v oběhové soustavě. Kouření vedle toho vyloženě paběrkuje. Čímž neschvaluji kouření, pro jistotu to opakuji, protože jak se zdá, lidé si v množství větším než malém odnášejí z obsahu textu ne to co tam, je, ale co chtějí, aby tam bylo.
    U cigaret je problém, že to okolí právě omezuje
    Tam znovu opakuji, když si někdo založí hospodu s tím, že bude kuřácká, pak je to jen jeho vlastní rozhodnutí. Ať je jako taková zřetelně označena a nechť je stavebně a technickým vybavením povinně zajištěno, aby tím nebylo ovlivněno okolí, nechť je to investice provozovatele, ať je na jeho uvážení, zda se mu taková investice vyplatí nebo nikoli. Jinak nemůže podle mne stát klást podmínky, kdo si pro jakou klientelu bude svůj soukromý podnik provozovat.

    Jediná druhá varianta je postavit kouření mimo zákon úplně (resp. dát cigarety někam na roveň většímu než malému množství marihuany, hašiše a pod.), což by nebylo tak schizofrenní jako současný stav. Jenže vzdát se spotřební daně státy nechtějí, takže na jednu stranu vyvíjejí jakoby činnost k ochraně zdraví, na druhé straně neudělají to, co by měly udělat, pokud to opravdu myslí s ochranou zdraví vážně.
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 18. prosince 2015
    flanker.27 napsal(a):

    Tam znovu opakuji, když si někdo založí hospodu s tím, že bude kuřácká, pak je to jen jeho vlastní rozhodnutí. Ať je jako taková zřetelně označena a nechť je stavebně a technickým vybavením povinně zajištěno, aby tím nebylo ovlivněno okolí, nechť je to investice provozovatele, ať je na jeho uvážení, zda se mu taková investice vyplatí nebo nikoli. Jinak nemůže podle mne stát klást podmínky, kdo si pro jakou klientelu bude svůj soukromý podnik provozovat.

    Problém taky je, že většina hospod je kuřáckých (nemám na to žádný zdroj, jelikož se mi nic nepovedlo najít, ale minimálně v Brně mám pocit, že to tak je). Možná by to mělo být naopak, ale není, protože je asi jistější mít kuřáckou hospodu než nekuřáckou (širší cílová skupina). Stát tím samozřejmě neříká, pro jakou klientelu bude soukromý podnik určen, pouze tím říká, co se v hospodě může a nemůže. A taky to dělá jinde (například na soukromých školách se taky nesmí kouřit). Nikdo nezakazuje kuřákům zajít do nemocnice, jen tam nesmí kouřit.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    @Mellien Môžu to vidieť na každej druhej školskej nástenke. Nepomáha, je im to väčšinou šumák a už na tej istej škole s nástenkami je hafo fajčiarov.
  • ICHS nemám námitky. Občas, když vidím, co jsou lidé schopní sníst... a pak nadávají, proč vypadají tak a tak... a proč je bolí klouby a proč toto, a že doktoři jsou neschopní... ale to je jiný příběh. Infark myokardu, případně jiné odumření tkáně... má opravdu velké množství příčin a rozhodně nemůžeš říct, že je způsobena především ukládáním tuku v cévách (přestože je to určitě predispozice)

    No ale o tom jsem se bavit nechtěl. Rozdíl, který bych tu rád zdůraznil a nezacházel do širších diskuzí, je následující: Obezitou a zdravotními komplikacemi s ní spojenými neohrožuje dotyčný i mé vlastní zdraví (na ulici, v restauraci...), narozdíl od kouření. Zvláštní je, že většina zastánců názoru, že by o tomhle měli rozhodovat provozovatelé, už pak nebere argument, který hovoří docela jasně. V zemích, kde bych zaveden plošný zákaz, rozhodně nedošlo k úbytku/ztrátám zákazníků...

  • @Gepeto Jasně, jen mě opravdu dostalo, když borec vyšel z pitevny, převlékl se a venku si zapálil hned :D
  • VenaVena Stannis the Mannis!!!
    @flanker.27
    Kolik lidí umře na infarkt kvůli nezdravýmu tučnýmu jídlu?
    At si kazdy ji nezdrave jak chce, klidne at si v restaraci pichne heroin, o tom tato diskuze prece ale vubec neni. Koureni cigaret ovlivnuje okoli, jses nucen jako nekurak v kuracke restauraci kourit pasivne, protoze si tam nekdo zapalil.
    Já tam pravděpodobně nepůjdu, ale proč bych já měl někomu nařizovat, co má dělat na místě kam nechodím.
    Tak to vzdycky bylo, a vzdycky doufam bude. Stat ma pravo rozhodovat o tom, co se deje i na souromem pozemku, nic noveho. A diky bohu, ze to pravo ma :)
    Zakaz koureni by nebyla zdaleka jedina vec, ktera by byla restauracim zakazana.

    @sfik
    Takže proč bych si nemohl otevřít podnik čistě kuřácký..
    Dejme tomu, zas tak by mi to asi nevadilo. Co mi vadi je, ze by byla obsluha nucena pracovat v nezdravem prostredi. Takze bychom tyto kuracke podniky mohli treba znevyhodnit ekonomicky, jak rika Jay.

    @Jay
    Nicméně podobného efektu by se podle mě dalo čistě dosáhnout například tím, že by "kuřácké restaurace" dostatečně znevýhodnili ekonomicky...
    To by asi slo. Stejne bych to ale radej videl zakazane uplne.
    A s tím jedem jsi jako přirovnání dost mimo (když paradoxně odhlédnu od všech sajrajtů, které je dnes skoro v každém jídle) - přirovnání by bylo OK, pokud by byla legální asistovaná sebevražda a pokud by jsi měl jasně prezentováno "ZDE PRODÁVÁME JÍDLA PRO ASISTOVANOU SEBEVRAŽDU".
    No mas pravdu, ze to neni uplne dobry priklad, ja jsem ale spis chtel demonstrovat, ze nektere veci jsou restauracim zakazane, a je to dobre. Tedy ze argument typu "stat mi do toho nema co kecat" je nevalidni.
    Stejne tak je zakazane diskriminovat mensiny (nepustit je do restaurace), a je to dobre.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.