Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Rusko a Turecko mají naprosto odlišné cíle a představy o vlivu v oblasti Kavkazu, Kaspického moře, středního východu, úlohy islámu v lidské společnosti a tak dále. Rusko jak známo staví v Turecku jadernou elektrárnu, plánuje Turkish Stream a má další ekonomické zájmy na spolupráci s Tureckem, proto má zájem na normalizaci vztahů s ním, ale mnohé ekonomické zájmy má i v Evropě (Nord Stream II - když to řeknu hodně polopaťácky, kdo by ve válkou zničené Evropě platil plyn), ale nic z toho se ani náhodou neblíží těsnosti vazby, jakou má Turecko se západem skrze NATO. Úsilí o bezvízový styk, vstup do EU a tak dále. Dokud je Turecko v NATO, takže dokud s ním západ udržuje takhle těsné vztahy, je pokrytectví mluvit o nějaké ose Moskva-Ankara, zvláště potom, jak je to necelý rok, co bylo Turecko velebeno za "obranu vzdušného prostoru NATO" :)
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ritime-se-ke-konci-Jsme-slabi-Proc-jsme-proti-Rusku-jen-pomahame-nepratelum-Snaha-USA-je-v-troskach-Znamy-analytik-dokonce-nasel-v-cem-se-od-Ruska-mame-ucit-A-necekane-souvislosti-458532
"Řekl jsem to už mnohokrát a řeknu to znovu. Navzdory fantasmagorickým teoriím, které tolik prosazuje Alexandr Dugin a jeho fanoušci, kteří se vezou na káře eurasianismu, zkrátka nikdy nebudu věřit, že by Rusko a Turecko mohly být opravdoví spojenci, stejně jako jimi nemohou být třeba ani Rusko a Čína. To, co teď mezi Moskvou a Ankarou pozorujeme, je pragmatická až cynická, dočasná, nepříznivými okolnostmi vynucená a z obou stran vypočítavá kooperace, nikoli spojenectví. Skutečné partnerství se zakládá na sdílených hodnotách a na dlouhodobých společných zájmech, avšak Rusko a Turecko dnes mají nanejvýš společné některé krátkodobé zájmy, což platí i o dvojici Moskva – Peking. Zájmy Ruska a Turecka se dlouhodobě střetávají, ať už jde o Kavkaz nebo vzdálenější středoasijské země, protože Rusko je vnímá jako tradiční mocenskou sféru, zatímco Turecko tam chce expandovat skrze vliv na tamní turkické národy."
Tady je vidět co jsou nejvyšší představitelé státu za sebranku, Tibet, který je v rozporu s mezinárodním právem okupován státem, který má v ústavě zakotvenou vedoucí úlohu komunistické strany , a který porušuje lidská práva, je považován za integrální součást tohoto zločinného státu, kdy náš pan prezident a jeho pucflekové ze Strakovky uznají, že Ukrajina je integrální součástí Ruska?
EDIT: o tom, jak vypadal Tibet za vlády lámů jsme tu s flankerem psali už několikrát. Za asi nejbližší současný ekvivalent lze považovat IS, akorát tenkrát si ty svoje prasárny nenahrávali a nedávali na web. Dalajláma je klasický sluníčkářský žvanil, co žije ve své bublině bez kontaktu s realitou (stejně jako někteří představitelé EU, jež velebí) a své předchůdce si idealizuje (=zavírá oči před průkaznými fakty) podobně jako Daenerys Targaryen.
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Volume_indices_per_capita,_2012-2015_(EU-28%3D100)vJune.png
GDP je úroveň HDP, přičemž 100 je průměr osmadvacítky.
AIC je
https://stats.oecd.org/glossary/detail.asp?ID=36
... "celková hodnota individuálních výdajů na spotřebu domácností. Měřítko individuálních výrobků a služeb, které domácnosti spotřebovávají jako protiklad k tomu, co kupují"
... což vypovídá o normálních lidech víc než HDP (měření ekonomické aktivity).
"Lucembursko například. Tam se kapitál z Bruselu otáčí a vydělává další."
"Má výhodnou polohu."
"S administrativou v Bruselu a s parlamentem ve Štrasburku?"
nezávislost: v dané politické konstelaci a síle Číny jde o utopický cíl, navíc se přeci jen hůř prodává. Téměř vždy se začíná nějakou tou autonomií, rozbíjet stát přeci nikdo nechceme, že ano (jedině, když nám ji ti hnusní autoritáři nedopřejí, nebo ne v dostatečné míře, pak by nám nic jiného nezbylo, svobodný svět nám jistě pomůže..). Akorát napadnout Čínu nebo Rusko už není taková sranda jako bombardovat Srbsko, pročež může davajlánů tak maximálně dál žvanit. Souhlasím. A kéž by jen z toho čínského.. Kritizovat lze leccos, druhá věc je, zda nabízíš alternativu. Jsem přesvědčen (rád bych se mýlil), že v takhle obrovské a lidnaté zemi nemůže fungovat demokracie "evropského" typu nebo něco jí se blížícího. Bez autoritářského vedení by nikdy neprosadili politiku omezování porodnosti a nezabránili miliardám zoufalých lidí vydat se Sibiří vstříc ruským jaderným hlavicím.
Na druhou stranu nevidím důvod, proč Čínu obdivovat za implementaci státem řízeného kapitalismu postaveném na masové produkci podřadné veteše a bezuzdném drancování přírodních i lidských zdrojů, pročež ani nestojím o žádné jejich investice tady u nás. Ani v tomto případě však není halasná kritika na místě, protože Čína de facto nedělá nic jiného, než dělávala svého času kapitalistická Evropa. Úplně by stačilo to dále nepodporovat prohlubováním sociální nerovnosti, která chudší vrstvy tlačí k tomu kupovat nízkonákladový šunt.
EDIT: pointou je, že se dá Čína smysluplně kritizovat i bez sluníčkářských rekvizit jakou je podpora tmářského Tibetu. Kromě výše zmiňovaného jde třeba o přezíravé chování k slabším sousedům - zabírání ostrovů Vietnamu apod.
proč jsou vždycky SJWs tak hnusný? a nemyslím chovaní ale ty ksichty
Ale potěší, že jsou tam mladí lidi normální, třeba ta holka od 4:22 je SUPER, hm, a taky ze Srbska, to bude vono... :)
Pokud ovšem ti primitivové časem dosáhnou nadkritické hodnoty, tak potěš koště.
K tomu Srbsku - tahle holka je zas ze Slovinska:
https://www.respekt.cz/americke-volby/az-trump-prohraje-obrazky-ze-strasidelne-budoucnosti-usa
Fakta jsou jasná:
- Samostatný Tibet nechce Dalajláma, nechce jej Herman, jen "čtyři" cítí potřebu tvrdit, že oni nic, že postoj ČR se nemění... aniž by jej kdo měnit chtěl
- Dva z těch zmíněných čelních představitelů jsou navíc šašci, kteří sami hlasovali PRO stále platnou petici, která vyzývá členy parlamentu, "aby při mezinárodních jednáních aktivně vystupovali na obranu lidských práv obyvatel Číny a Tibetské autonomní oblasti.“.
Takže čekám, kdy Sobotka vyrukuje s tím, že se neprotiví oficiálnímu postoji poslanecké sněmovny (který podpořil), ale vlastně skrytě Hermana chválí, že jej dodržuje a že Číně vlastně hrdinně oznámili, že tento postoj se nemění ve stylu pamfletu "Svou pravdu nebudeme skrývat", který cimrmanologové nalezli důkladně ukrytý v násadě od krumpáče.
Prohlášení poslanecké sněmovny? Hmm, takový předpis neznám, znám usnesení, kterým Sněmovna upravuje své vnitřní poměry a záležitosti. Kromě toho Poslanecká sněmovna neurčuje zahraniční politiku. A tímto nehájím Sobotku jako poslance ani jako premiéra (o jeho osobní stálosti a pevnosti v názorech mám důvodné pochyby :) ). Nic neprokazující ani nevyvracející sebeobhajující (nefalzifikovatelné) tvrzení, tadá :)
Pokrokovější systém se vždycky prosadí, a jakmile ten krok lidé jednou udělají, už nikdy se nechtějí vracet zpět. Samozřejmě i úpadek je součástí vývoje, ale rozhodně to není ničí vysněná budoucnost.
Pokud máš problém s nějakým Sobotkovým prohlášením, reklamuj ho u Sobotky, určitě má nějaké hodiny pro veřejnost :)
https://www.facebook.com/otazkyvaclavamoravce/videos/10157718086420220/
Ministr má coby veřejný činitel určité chování, které je pro běžného občana uplatněním jeho základních práv, zapovězeno. Chce-li se s někým sejít jako soukromá osoba, jeho věc, ale neměl by tak činit veřejně. Takhle ale funguje protokol (i kdyby sem žádný Číňan nepřijel, jak je rok dlouhý) - veřejní činitelé se stýkají pouze s oficiálními představiteli partnerských států. Opak by značil snahu zasahovat do jejich vnitřních záležitostí. Ve vztahu k zemi mnohonásobně větší to působí spíš trapně než co jiného.
Ponižováním je tvrdit, že naše země potřebuje k svému rozvoji čínské investice. Jakkoliv však považuji naši oficiální politiku v tomto směru za nešťastnou, má vláda (nikoliv jednotlivý ministr) právo takovou politiku dělat.
Tak či tak, Herman se určitě může scházet s kým chce a nezlobte se na mě, ale vždyť je to naprosto v pořádku, aby se ministr kultury scházel s podobnými lidmi a vyvozovat z toho směr zahraniční politiky je hloupost. Celé mi to přijde jako jeden velký nesmysl...
Třeba příslušníkům bezpečnostních sborů zákon o služebním poměru výslovně zakazuje členství v politických stranách. Což je celkem jasný pokyn. Zároveň nesmějí ani veřejně vyjadřovat své postoje či se jinak politicky angažovat. Kdo ale posoudí míru? Tohle už tak jednoduše zřejmé není. Mělo by platit, že není-li si někdo jistý, měl by si to předem ověřit (typicky u nadřízeného).
Zpátky k tomu prohlášení - nedávno se řešilo něco podobného ohledně jakési pseudoambasády DNR v Ostravě. Upřímně ani nevím, jak to celé skončilo. Ta "konzulka" je regionální političkou omezeného významu, přesto se nedivím, že to MZV řeší (a vydalo k tomu příslušné prohlášení), ani že Ukrajinci reagují podrážděně. Ignorovat podobné aktivity jen proto, že nejspíš stejně nic nezmůžou, není dobře. A nejde přitom o lezení do zadku Číně či Ukrajincům.
Je směšné, když někdo, komu málem rupne cévka z posledně uvedeného, hlasitě chválí Hermana a jemu podobné za jejich "hrdinství" - jak už je v našich lidskoprávních kruzích zvykem - ačkoliv jde o prachobyčejné překročení kompetencí. Kdyby se postupovalo striktně podle pravidel (a premiérem nebyl Sralbotka), mohl být ministr také odvolán. A s ním děkani fakult, kde dochází k vyvěšování vlajek státem neuznávaných subjektů, nebo třeba i "jenom" k vylepování předvolebních plakátů politických stran či liturgických textů, protože ve všech případech jde o porušení zákona o vysokých školách (zapovídajícího politickou a náboženskou agitaci).
EDIT: Nesouhlasím, jako veřejný činitel nemůže dělat všechny věci, které by mohl jako soukromá osoba, viz první dva odstavce.
Že se pokrokovější systém vždy prosadí je blbost par excelance - jednak absolutní stanoviska jsou hovadina obecně, jednak v tomto případě (jako velmi často) vyhrála hrubá síla a agrese a prohrála neschopnost postavit síly schopné agresora zastavit. To s vyspělostí nemá ani zbla společného.
Ke schůzce Hermana tolik, že Dalajláma není politický vůdce (toho se poměrně nedávno zřekl), ale duchovní vůdce, z kteréhožto důvodu nevím, kdo jiný by byl vhodnější než ministr kultury. Uvědomme si, že přijetím osoby z pozice ministra/prezidenta přece dotyčný nedává žádnou záruku, že s dotyčným souhlasí, ani že mluví za vládu/PS/ČR. Stejně jako bych si nemyslel, že během schůzky konvertoval k budhismu. A není pravda, že se ministr setkává jen s oficiálními představiteli státu - kolikrát už se scházel např. ministr průmyslu a obchodu s odboráři (našimi), či ekoaktivisty (rakouskými)... obě jmenované okruhy mají na reálné dění ve své zemi podobný (a dost možná větší) politický vliv jako dalajláma v Tibetu.
Ačkoli chápu, že dalajlama je Číně trnem v oku, protože ta nemůže dosadit čínskou loutku jako u pančenlamy (ne, že by jim to s prvním z Číny přivezeným vyšlo dle toho co si přáli).
@flanker.27: No, tak "usnesení" - mění to slovíčkaření něco na tom, že Herman jako poslanec se jím řídil, což mu následně vytýkali dva další poslanci, kteří nejenže s usnesením byli v příkrém rozporu, ale krom jiného jsou za šašky, neb dříve hlasovali pro přijetí daného usnesení?
Od Zemana mě postoj nepřekvapuje, ačkoli jeho postoj k zahraničním tématům je stejně nezavazující ČR jako postoj ministra kultury a velmi pochybuji, že by ministr kultury vydal nějaký závazný postoj ministerstva požadujícím opak toho, co psaly
rudý trenky... eh Hrad. Prostě čtyři čelní představitelé se předposrali poté, co PRC udělal bububu na Slováky kvůli setkání prezidenta SR (který také neurčuje zahraniční politiku ČR ani SR).Prostě óóó, jaká hrůza, ministr kultury se setkal s cizincem, který působí více kultivovaně, než celá ta česká plejáda kašparů a na rozdíl od nich má Nobelovu cenu míru.
Nechapu zbytecne spekulace, kdyby se setkal s papezem, tak tohle necteme. Navsteva spada jednoznacne pod resort pana ministra. Doufam, ze doba, kdy nas osvobozoval Rudy bratr uz pominula a po podobnem obohaceni touzi jen malokdo. Stejne tak bychom meli mit narodni hrdost a nepri... pri kazde nelibosti od cinanu, rusu atd. Z tohoto hlediska na me prohlaseni vyse zminench pusobi trapnym dojmem.
P.S.: za slovem "viz" se nepise tecka, neni to totiz zkratka.
@Jay +1 :applause:
Aneb co to na Hrade mame za póvl.
Jestli se čtyři pčelní představitelé předposrali či to co dělají, dělají v souladu se svým svědomím a vůlí mě popravdě vůbec nezajímá, ježto to s celou věcí naprosto nesouvisí. Minostr jednal ve své funkci v rozporu jak se svými kompetencemi, tak s oficiálním postojem vlády. I v zavedených demokraciích se z vládních funkcí vyhazuje i za menší přešlapy.
K důstojnosti páně Dalajlámy bych doporučil příslušné pasáže z knihy Christophera Hitchense Bůh není veliký, nicméně kdo ho chce mít u sebe doma, nechť si ho tam má.
P. S. Speciálně pro tebe připomínám, že já se o tuhle debatu absolutně neprosil a nehodlal jsem se jí účastnit. jestliže se ti vyřčené skutečnosti nelíbí, nemáš mě oslovovat :)