Tři nejprovařenější teorie

upraveno 6. listopadu 2010 v Spekulace
1568101124

Komentáře

  • upraveno 25. června 2011
    Krisa - no Martin má takový zvyk to dost kosit a happy endy nerad, takže jsem sama zvědavá, koho sejme a kdo bude milostivě žít. Možná nechá žít Tyriona jako posledního Lannistera...nebo nechá vymřít všechny velké rody...těžko říct.
    Aemon slepý byl, ale o to víc používal ostatní smysly a mozek. Ten meč taky neviděl a přesto se dobře zeptal. Spíše bych myslela než podle vzhledu, který stejně Targaryenovský nebyl, že by mohl znát některé povahové rysy, gesta (nejen gestikulaci, ale gesta chování) nebo Jonovy reakce, záliby, slabosti a silné stránky...tohle jsem spíš myslela jako zdroj poznání. Gesta se taky dědí. Dcera používá gesto pradědy, který umřel, když jí byly 4 měsíce (pradědu viděla 1x) a způsob přešlapování v určitých situacích zase stejné jako bratranec z opačné strany rodiny, kterého neviděla nikdy. Tyhle rysy mám na mysli. Ale to je bezpředmětné, protože se to nestalo :-) Stařík byl jediný Targaryenský sympaťák (pro mne).
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. června 2011
    Olorin: Je to moje nové motto, vždy když se budu někomu představovat, řeknu: "Jsem Krisa a nenávidím Jona Snow"!
  • upraveno 25. června 2011
    Olorin - kofolu ne, kofilu - čokoládičku :-) A pivo dle výběru (ale běžně dostupné a ne žáden Ulanbátarský kvasničák :-p )

    Krisa - obávám se, že Jon má příliš mnoho fanynek a fanoušků - je hodně "kladný"....musíš založit odbojovou frontu napříč zeměmi :-)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. června 2011
    Jarla: No a já si právě myslím, že tyhlety rysy a gesta slepý člověk prostě poznat nemohl...ale je to pouze můj osobní názor, takže se možná pletu. Záliby, slabosti a silné stránky taky nevím, jak by Aemon zjistil, když s Jonem moc nepobýval. Já vím, že se gesta, mimika, pohyby, melodie hlasu atd. dědí, ale většinu z toho by prostě člověk musel "vidět"...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. června 2011
    Jarla: zakládám skupinu Jon Snow je hroznej syčák a Kit Harington je šerednej jak noc!!! :D
  • upraveno 25. června 2011
    Jarla: Tak to si přečti Potulného rytíře, Egg je taky sympaťák. ;-) Aha Kofilu, a já to měl za překlep. :-)
  • upraveno 25. června 2011
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. června 2011
    Chmur: Grrrrrr, na toto téma odmítám jakékoli odlišné názory :)
  • upraveno 25. června 2011
    Olorin - ještě jsem to nedočetla - mea culpa, mea maxima culpa :-)
    Krisa - Aemon ho sledoval dost a vždycky si nechal popisovat - o charakteristických rysech mluví ti kolem a nebo takové přešlapování i slyší. Intonace hlasu v určitých situacích, sled jednání,...toho je hodně.
    Ale jak říkám - nestalo se to :-)
  • upraveno 25. června 2011
    Ještě že karate Kita Haringtona neznám :-D
  • upraveno 25. června 2011
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. června 2011
    Chmur: To byla výstraha :)))
  • upraveno 25. června 2011
    Jarla: Tua explicatio accipitur mea amica!
  • upraveno 25. června 2011
    Netušila jsem, že jsme došli tak daleko :-D Ale mezi námi latiníky - Quanti Canicula Ille In Fenestra? (slovy sira Terence :-D)
  • upraveno 25. června 2011
    Nedošli, jen jsem nevěděl, jak tě oslovovat, spolupisateli? Scriptor mecum? :-D
  • upraveno 25. června 2011
    Olorin - :-) Bylo to milé :-* Jen doufám, že to nejsi Ty, Regisi a že by zrovna Tebe nezmátlo jen to, že výjimečně nepíšu výhradně CAPSLOCKEM JAKO VŠUDE JINDE :-D
  • upraveno 25. června 2011
    Ne, Regise neznám. :-)
  • upraveno 25. června 2011
    Hmmm kdo je Tvá nejneoblíbenější postava ze ságy ?
  • upraveno 25. června 2011
    Sakra, to teď nevím, nemám vyloženě nějakou nejvíc neoblíbenou postavu, spíš na mém žebříčku popularity stoupají a klesají v závislosti na tom, jak se mi líbí jejich POV. A z non-POV postav, těch je tolik....že si je nepamatuju. Určitě nemám v lásce třeba Freye a Boltony, pak většinu Greyjoyů, Cersei, ale úplného favorita nemám. Proč se ptáš?
  • upraveno 25. června 2011
    Ale já jen chtěla jestli jsi Regis - ten posledně radikálně zahlásil "Jednoznačně Sansa - je to osina v prdeli" :-D

    Jo POV je zajímavá myšlenka, ale musím říct, že jsem se u některých hrozně nudila - nejvíc u Catelyn, Sansy a hlavně a především Daenerys.

    Jinak samozřejmě Freyové a Boltoni nabo Vargo Hoat či Hora mi taky nějak nejedou.
  • upraveno 26. června 2011
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 26. června 2011
    Draka schovaného v Zimohradu považuji za dost nepravděpodobného. Vždyť by tam musel být tisíce let. To by se asi v písních dochovalo, že byli draci v Západozemí ještě před příchodem Aegona Dobyvatele a někdo by to zmínil. To by tam Martin rouboval imho dost násilně.
  • upraveno 26. června 2011
    1) Pokud by se jednalo o stejného beztvářného, tak by to (s největší pravděpodobností) musel být Jaquen a to by tak nějak nevycházelo časově, resp. zdá se mi to moc krkolomný.
    2) Jak napsala Nevada, tohle nesedí. Spíš to byl okřídlený popis nějakého většího ohně, popř. výbuchu. Přece jenom je to částečně z pohledu zlovlka.
  • upraveno 26. června 2011
    1) No o časovom horizonte nemáme veľmi prehľad. Ale môže sa to tak javiť, súhlasím.
    2) Tak draci patrili do starej Valyrie, ktorú tvorili všetky slobodné mestá okrem Braavosu. A tie mestá nie sú veľmi ďaleko. Navyše Winterfell bol vybudovaný nad horkým prameňom, tak aby para zohrievala ľadové steny hradu. Celé to môže nejako súvisieť, ale aj nemusí. :]
  • upraveno 26. června 2011
    Mne napadlo jen, že Balonovi pomohl muž bez tváře - přemýšlela jsem, jestli Jaqen nebo ne. Ale protože nikde psáno nebylo, že tam muž bez tváře byl, tak jsem to nechala být. Jen mi to jako první prolítlo hlavou, nic víc. Ad dračí vejce - tam mne napadlo jen, jestli to autor nedá do souvislosti s teplými prameny, jinak jsem nad tím nedumala.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 26. června 2011
    U Balona mě napadlo to samé co Ašu - že mu pomohl Euron sám nebo některý z jeho mužů, který se dostal na hrad. Nemělo by to být tak těžké. Většina Železných byla na válečné výpravě.
  • upraveno 26. června 2011
    Takže to proroctví nikdo neberete vážně?

    “I dreamt of a man without a face, waiting on a bridge that swayed and swung. On his shoulder perched a drowned crow with seaweed hanging from his wings.”
  • upraveno 26. června 2011
    Inu to bude ten důvod proč jsem myslela že Jaqen. Přiznám se, že jsem si to neuvědomila.
  • upraveno 26. června 2011
    No to proroctvo som zabudol dodať do mojej hypotézy n.1. Muž bez tváre pomohol Balonovi do hrobu, následne sa objaví Euron, teda silná pravdepodonosť, že má s tým dočinenia. Ak áno, tak nejako musel zaplatiť za jeho služby, následne sa objavuje Muž bez tváre v Oldtowne.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 26. června 2011
    Hm, k proroctvím v sáze jsem dost skeptická. Ne že by se nakonec vůbec nesplnila, ale připadne mi, že je to nakonec o dost jinak než si je lidé vyloží.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.