Tři nejprovařenější teorie

upraveno 6. listopadu 2010 v Spekulace
1679111224

Komentáře

  • upraveno 26. června 2011
    To je proto, že obyvatelé Západozemí málo znají pověst o špatném výkladu věštby lýdským králem Kroisem, my jsme z obliga. :-D
  • upraveno 26. června 2011
  • upraveno 26. června 2011
    A co když euron sám je faceless men když už je eyeless men.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 26. června 2011
    Euron je nula. Pod vodu s ním, a tu jeho pekelnou trumpetu si může vzít sebou.
  • upraveno 26. června 2011
  • upraveno 27. června 2011
    Nemohl by muž bez tváře z proroctví být Tyrion poté, co byl zraněný v bitvě do ksichtu? Kymácející se most mohou být pospojované lodě, po kterých se Tyrion pohyboval jako po mostu.
    (ale už jsem to četla dávno a nepamatuji si detaily)
  • upraveno 27. června 2011
    Zapper: Na tohle proroctví jsem úplně zapomněl...

    Ben Nevis: Ale co má Tyrion společného s vránou?
  • upraveno 27. června 2011
    Znovu jsem prostudovala proroctví a vypadá to, že proroctví staré ženy se týkají pouze smrtí "falešných" králů. Potopená vrána sedí k Euronovi víc než k Tyrionovi (Vraní oko, Potopený bůh), ale mohla by to být jenom symbolika - vrána hodující na utopených mrtvých z bitvy. Masakr způsobil Tyrion, tudíž vrana sedí na jeho rameni.
  • upraveno 27. června 2011
    Masaker nespôsobil Tyrion, on len mesto bránil. A pokiaľ by sme hľadali skutočného pôvodcu masakru, tak to môžeme postupovať až ku deťom Cersei s Jaimem a možno ešte hlbšie do histórie. Navyše v tom proroctve je časť, že čakal na moste. Tyrion tam rozhodne nečakal. Je to jednoznačný odkaz na Balona Greyjoya, ktorá zomrel pádom pri pretrhnutí mosta.
  • upraveno 27. června 2011
    Rovněž se přikláním k názoru, že jde o Balona Greyjoe. A taky, že muže bez tváře najala utopená vrána. Nebo přinejmenším z jeho smrti kořistila.
  • upraveno 27. června 2011
    Balon je asi nepravděpodobnější, ale jak by se k němu dostal vrah, ať už s tváří nebo bez? Pokud by čekal na mostě a rozhoupal by ho, spadl by taky.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    upraveno 27. června 2011
    comu si myslite , ze nezomrel nahodne ? ved tam sa pise asi skor ,ze z mosta spadli uz mnohy proste Balon si dal par litrov medoviny siel sa prejst a sups ho tam dole , no a a ako teroristi sa radi hlasia k cinom tak to aj vyuzil Euron (vranie oko?) a povedal , ze to spravil ,niekto uveril a niekto , a takto si mozte vysvetlit aj proroctvo
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 27. června 2011
    Tomu, že Balonova smrt nebyla náhoda napovídá hlavně to, že se Euron vrátil po několika letech vyhnanství, do kterého ho navíc poslal právě Balon, jen pár hodin po jeho smrti. Jakoby čekal opodál na moři nebo u břehu na signál, případně na návrat posla/vraha, že vše je hotovo a může se bez obav vrátit na Štít.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    upraveno 27. června 2011
    ja si skor myslim , ze Euron by sa vratil tak ci tak bol prec par rokov , mal aj silnu muzstvo a to sa zeleznym zislo
  • upraveno 29. června 2011
    Euron má nějaké čarodějě. Pokud umí taky věštit z ohně, mohl o Balonově smrti vědět dopředu a připlout včas, aby stihl obsadit trůn.
  • upraveno 29. června 2011
    To je zaujímavé tvrdenie. Vzhľadom na Euronové križovanie po mori aj celkom pravdepodobné. Ale s predpokladom, že sen je pravdivý v zmysle, že Balona zabil Beztváry muž, tak sa vynára zaujímavá otázka, kto stojí za smrťou Balona Greyjoya?
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 29. června 2011
    Euronův PreCrime? To se mi moc nezdá, všechny vize co v sáze zatím jsou, jsou příliš neurčitý, aby z toho někdo vyvodil konkrétní datum.
  • upraveno 29. června 2011
    Zatím jsem pozorovala, že ty Jojenovy jsou "věrohodné" a ty z Nejvyššího srdce taky...ale co - uvidíme :-)
  • upraveno 1. července 2011
    Zrovna jsem pročítala kapitolku, kde se Brienne dozvídá o Ohařovi. Už se to tu různě probíralo x-krát a většina zastává názor, že Sandor není mrtvý, ale přikláním se k tomu, že opravdu mrtvý bude.
    1. GRRM to potvrdil v nějakém rozhovodu, co je přeložený i na Icefire.
    2. Starší bratr sice tvrdil, že sám se znovu zrodil (k teorii, že Ohař zemřel pouze duchovně), ale barvitě popisuje, jak našel Ohaře umírajícího a jak mu zemřel v náručí a vykopal mu hrob. Proč by tak okatě lhal? Je to člověk žijící podle zásad víry, a i kdyby ho Sandor prosil, ať ho neprozradí, mohl použít historku, při které by si nemusel vymýšlet.
    3. Ohař není žádný ufňukánek a asi by neprosil Aryu, ať ho dorazí, kdyby jeho zranění nebyla smrtelná.
    4. Brienne by si snad všimla, že velký novic s pochroumanou nohou má popálenou tvář. Vypadá to na diverzi od GRRM, protože v příběhu je hrobař zbytečný, jenom tam prostě je.
  • upraveno 1. července 2011
    Když byl v kápi a otočený zády tak pocyhybuju ze by si popálenýho ksichtu vsimla.
  • upraveno 1. července 2011
    Pokud se tvůj názor naplní (a já se k němu taktéž přikláním), tak byla Ohařova smrt tak nějak prázdná. Prostě to nemělo šťávu. Jakoby Martin nevěděl, co si s Ohařem dále počít. Podobně na mě působí putování a konec Brienne (předpokládám, že je mrtvá)...
  • upraveno 1. července 2011
    tiež si myslím, že Sandorova smrť by bola trochu prázdna... samozrejme, že to tak môže byť. nakoniec by to bol ďalší dôkaz martinovho realizmu: nie vždy naplňujeme očakávaný osud.
  • upraveno 1. července 2011
    Ohař nebyl zase tak významná postava. Martin si moc nehraje na hrdinské smrti a obětování pro dobro většiny. Mnoho postav zmizelo a kdo ví, jestli se někdy objeví - Benjen Stark, Davos...
    Putování Brienne by mohlo mít význam jenom v tom, že nahradila putování Aryi a pohled na válkou zpustošenou krajinu. A taky jsme se dozvěděli, že zombík Kamenosrdce nemá s původní Cat nic společného.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 1. července 2011
    V pojetí staršího bratra by to nebyla lež, pokud by věřil, že ten starý Sandor je mrtev, a zrodil se nový bratr.
  • upraveno 1. července 2011
    Ale lhal by, že mu umřel v náručí a že mu vykopal hrob. Na hrobě nechal psí helmu, kterou někdo ukradl, a vydává se za Ohaře.
  • upraveno 1. července 2011
    Proč, to se někde v knize říká, že Kamenosrdce nemá s Cat nic společného? A proč tedy chce zabíjet Freye, když s ní nemá nic společného?

    A kdoví, co v tom hrobě je, třeba Ohařovo brnění - lidé se tak občas zbavují své minulosti, že věci z dřívějška někam rituálně uloží... na tom nevidím nic divného.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 1. července 2011
    Proč by nemohl sybolicky vykopat hrob, do kterýho by uložil ostatky Ohaře (meč, oděv). Třeba je s tím znovuzrozením spojenej nějakej obřad toho typu. Anebo je víra staršího bratra podstatně užitečnější a racionálnější co se týče milosrdné lži :)
  • upraveno 1. července 2011
    Olorin: nemá nic společného ve smyslu, že Catelyn je soucitná a empatická, zatímco Kamenosrdce se snaží naplnit svou přezdívku. Klidně odpraví (= úmysl) Brienne a chudáka Podrika (? ještě jsem tam nedošla, teď jsem u Hrobníka), přesto že ji nic neudělala. Už je to jenom slupka původní osoby, stejně jako zombíci za Zdi. Nejspíš je stvořila stejná magie.

    Olorin, flanker - soustředíte se na hrob a vynecháváte umírání v náručí. :-) Starší bratr říká, že ho našel podle křiku a nemohl už pro něj nic udělat.
  • upraveno 1. července 2011
    A ty tu jeho výpověď možná bereš moc doslovně, stejně, dokud se v knihách nedozvíme víc, tak stejně nebudeme mít jistotu, možná i nikdy.

    A co se týče Cat - myslím, že poté, co zažila krátce před smrtí, docela chápu, že se z ní stala docela krutá bytost. A opravdu nevím, jestli je, či není slupkou původní osoby, protože zatím v příběhu stačila pronést jen pár vět. Bleskurychlý lord byl také veskrze stejný, až na menší výpadky paměti, jako býval zaživa, Cat sice hnila u řeky trochu dýl, ale nejsem odporníkem na oživování mrtvých, takže nevím, jestli se to mohlo na její povaze nějak výrazněji projevit. :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 1. července 2011
    Ben Nevis: A když už je ti to vyspoilerováno, ono s tím odpravením Brienne a Podricka to není jisté (jasno má jen chmur, zvláště co se týče dračího grilování :) ), uvidíš.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.