súhlasím s novou selekciou, už varíme z vody. poďme do víťazov víťazov a prehry z prehier. šampióni čakajú. ale asi to chce jasný predel, pravidla, možno nový topic? (chmur ideš na to?)
V síni vítězů je 55 postav + 3 kontrovezní. Aby to fungovalo i dál (v systému nějakého pavouka) pro skupiny po čtyrech. Je třeba dosáhnout počtu 64. V seznamu nezařazených postav jsem do popředí zařadil postavy, které je podle mě třeba ještě někam zařadit. Jsou to postavy výrazné a většina z nich byla i v seriálu. Zbytek pod nimi je už jen na doplnění počtů.
Ty čtveřice bych nebral od shora dolů podle seznamu, ale nějak bych je náhodně rozlosovat. Po podle skupin by to bylo asi tak, že by všichni začínaly s nulou. A kdo by jako první dosáhl nějakého počtu bodu (10) postoupil by do dalšího kola. (postup prvních dvou) a udělovaly by se body +2, +1, 0, -1
Montezuma: Náhodné losování je zavádějící. Může to dělat jen jeden člověk a ostatní musí spoléhat na jeho čestnost. Po předchozích zkušenost tady na fóru doporučuji něco transparentního. Brát to podle pořadí, abecedy, něčeho, co si může každý zkontrolovat. Sarven: Klidně se toho zhostím a rád, ale nechci se nikam cpát. Pokud to chce dělat někdo z "nováčků" nemám s tím problém. Nicméně, aby to vycházelo, tak musíme mít v každé skupině 64, přesně jak píše Montezuma. Možná by nebylo od věci, zařadit ještě jednu postavu do kontroverzních a pak mezi nimi vybrat ještě dva vítěze a poražené. Dejme tomu, že se tam dostali dodatečně. Takové předkolo. Ještě se na to podívám a zkusím něco navrhnout. Montezumův systém je OK, ale možná bychom mohli nechat postupovat vždy dva: 64 - 32 - 16 - 8 - finálová čtveřice.
Síň poražených bych asi neřešil. Kolik lidí by to asi bavilo a aktivně by hlasovali pro ty odpadlíky? Pokud máte ve mě důvěru, tak bych to potom rozlosoval. Rozdělil bych to do tří losovacích košů. 16 POV, dalších 16 všeobecně oblíbených postav a zbylých 32.
Varamyr Šestikůže -2 (6) Nějak si nevybavuji, proč bych mu vlastně měla dát kladné body. V téhle sestavě je to dost těžké. Illyn Payne -1 (10) Mám ho relativně ráda (nikdy jsem netušila, že budu mít ráda nějakého kata), ale v téhle sestavě na něj vyšlo záporné hodnocení. Rickon Stark +2 (12) Asi to je pěkné kvítko a možná z něj vyroste něco úplně jiného, než byl jeho otec, ale je to malý Stark, a malí Starkové prostě dostávají nejvyšší hodnocení. To je známo. Yohn Royce +1 (14) viz. výše
Varamyr Šestikůže +1 (7) pro nadpřirozené schopnosti mám slabost Illyn Payne -2 (8) Rickon Stark +2 (14) jeho jedinou chybou je, že zkazil zlovlka (no ale dát tříletému děcku na hraní vlka může tak jedině Stark :-)) Yohn Royce -1 (13)
Varamyr Šestikůže -2 (5) Ten prolog si zasloužil. llyn Payne +1 (9) Rickon Stark +2 (16) Doufám, že ho Oša trochu vychová. Malý děcko se zlovlkem na povel... Yohn Royce -1 (12)
Varamyr -2 (3) ježíš, ten je tak nesympatický, dobře mu tak Ilyn +1 (10) je mi ho nějak líto Rickon +2 (18) určitě se z něho ještě něco zajímavého vyklube Yohn Royce -1 (11) bohužel tohle zbylo
Ilyn už je tu nějak dlouho.Nemyslíte, že by měl mazat za Tywinem? A Yohn už možná taky.Já myslim, že ten výběr funguje i naopak, protože podle mě jsou oba schopní porazit třeba i Edmura, který se mezi svými vypracoval nahoru.
no to abecedne poradie je trochu "nefér" sú silnejšie a slabšie písmena. ale problém s tým nemám, víťaz musí tak či tak poraziť všetkých. mal by som jednu úpravu - urobil by som ešte väčšie rozdieli medzi dvoma hlasovaniami, aby to bolo viac o všetkých, než o presadzovaní si svojho. napr. že opakovať hlas sa dá až po 8 hlasovaniach (čiže už môže byť rozhodnuté, ako to všetci vidia inak). hm?
S abecedním pořadím bych měla kardinální problém. Starkové by soupeřili se Starky. A i když bych si je dokázala seřadit podle oblíbenosti, tak jim odmítám udělovat záporné body! ;)
Komentáře
takže poslední stav
Coldhands +2 (18)
Illyn Payne -1(11)
Rickon (10)
Yohn Royce +1 (13)
(chmur ideš na to?)
Ty čtveřice bych nebral od shora dolů podle seznamu, ale nějak bych je náhodně rozlosovat.
Po podle skupin by to bylo asi tak, že by všichni začínaly s nulou. A kdo by jako první dosáhl nějakého počtu bodu (10) postoupil by do dalšího kola. (postup prvních dvou) a udělovaly by se body +2, +1, 0, -1
Sarven: Klidně se toho zhostím a rád, ale nechci se nikam cpát. Pokud to chce dělat někdo z "nováčků" nemám s tím problém. Nicméně, aby to vycházelo, tak musíme mít v každé skupině 64, přesně jak píše Montezuma. Možná by nebylo od věci, zařadit ještě jednu postavu do kontroverzních a pak mezi nimi vybrat ještě dva vítěze a poražené. Dejme tomu, že se tam dostali dodatečně. Takové předkolo. Ještě se na to podívám a zkusím něco navrhnout. Montezumův systém je OK, ale možná bychom mohli nechat postupovat vždy dva: 64 - 32 - 16 - 8 - finálová čtveřice.
Illyn Payne +1 (13)
Rickon Stark -1 (8)
Yohn Royce +2 (13)
Pokud máte ve mě důvěru, tak bych to potom rozlosoval. Rozdělil bych to do tří losovacích košů. 16 POV, dalších 16 všeobecně oblíbených postav a zbylých 32.
Illyn Payne -1 (12)
Rickon Stark +1 (9)
Yohn Royce +2 (15)
Illyn Payne -1 (11)
Rickon Stark +1 (10)
Yohn Royce -2 (13)
Illyn Payne -1 (10) Mám ho relativně ráda (nikdy jsem netušila, že budu mít ráda nějakého kata), ale v téhle sestavě na něj vyšlo záporné hodnocení.
Rickon Stark +2 (12) Asi to je pěkné kvítko a možná z něj vyroste něco úplně jiného, než byl jeho otec, ale je to malý Stark, a malí Starkové prostě dostávají nejvyšší hodnocení. To je známo.
Yohn Royce +1 (14) viz. výše
Illyn Payne -2 (8)
Rickon Stark +2 (14) jeho jedinou chybou je, že zkazil zlovlka (no ale dát tříletému děcku na hraní vlka může tak jedině Stark :-))
Yohn Royce -1 (13)
llyn Payne +1 (9)
Rickon Stark +2 (16) Doufám, že ho Oša trochu vychová. Malý děcko se zlovlkem na povel...
Yohn Royce -1 (12)
Ilyn +1 (10) je mi ho nějak líto
Rickon +2 (18) určitě se z něho ještě něco zajímavého vyklube
Yohn Royce -1 (11) bohužel tohle zbylo
Illyn Payne +1 (12)
Rickon -1 (9)
Yohn Royce -2 (11)
Místo Studenoukého Varamyr Šestikůže (Sixskins).
Ilyn +1 (11)
Rickon -2 (16) - zbytek
Yohn -1 (10)
llyn Payne -1 (9) Snáď by už mohol ísť ku kontroverzným.
Rickon Stark +2 (20) Vlčie deti do toho!
Yohn Royce +1 (12)
Nasadzujem múdreho ochranárskeho staršieho brata Viserysa.
mal by som jednu úpravu - urobil by som ešte väčšie rozdieli medzi dvoma hlasovaniami, aby to bolo viac o všetkých, než o presadzovaní si svojho. napr. že opakovať hlas sa dá až po 8 hlasovaniach (čiže už môže byť rozhodnuté, ako to všetci vidia inak). hm?
llyn Payne +1 (10)
Vyseris Targaryen -2 (8)
Yohn Royce -1 (11)