Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
12021232526581

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 6. února 2012
    Že to nečetli ještě neznamená, že to nemůžou schválit. To se děje pravidelně! ;o)
  • upraveno 6. února 2012
    To je fakt, Nečas se asi rozehřejval na evropský smlouvy :-)
  • paulczpaulcz zima se blíží
    upraveno 6. února 2012
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 8. února 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. února 2012
    No, možná by to bylo i lepší...
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 8. února 2012
    Nebo Tomio Okamura :D:D:D
  • upraveno 8. února 2012
    Pořád si říkám, že horší to prostě být nemůže... :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 8. února 2012
    Dneska to kritizoval Pithart v Hyde Parku (neviděl jsem). Nějak se jim prý rozbilo hlasování diváků...
  • upraveno 8. února 2012
    No Pithart byl tvrdě proti už delší dobu - ono to má logiku, co říká. Kdyby poslední dvě volby nevypadaly tak, jak vypadaly, a kdyby nedopadly tak tragicky, tak bych na to asi i slyšel... ona to není žádná výhra, ale věřim, že Tomi/Kája nehrozí. Stačí, že reálně hrozí Fischer :-)
  • upraveno 8. února 2012
    Mně zamrazilo když někdo chtěl navrhnout Livii... Fischera moc neznám - ale když ho budu hodnotit s té méně choulostivé části - vzhled, tak to je hrůza. Nějak si nedokážu představit, že by dokázal upoutat mou pozornost třeba jen na 5 min.. Je strašně nevýraznej
  • upraveno 8. února 2012
    No to řikal Kubera, že je domluvenej s Livií, že do toho půjde, když by se o post ucházel Švejnar - asi tím chce Vaškovi něco kompenzovat. Některý lidi halt nemaj soudnost...

    Fischer si prostě vytvořil auru nadstranický osobnosti a kupodivu i schopný - přitom jeho vláda byl docela slušný omyl. Možná právě ta nevýraznost imponuje...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 8. února 2012
    Proti Fisherovi nic nenamítám. Ale Český prezident s ryze německým jménem?

    Aleku? Nechceš kandidovat? Jistě by jsi od nás dostal spoustu hlasů.
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 8. února 2012
    LOL! Lord velitel na Hrad! :o)))
  • upraveno 8. února 2012
    Není to jedno, kdo je prezident? Na kladení věnců se toho moc pokazit nedá a Gotta by aspoň uznávali Helmuti. :-)
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. února 2012
    Myslím že by jsme na našem hradu potřebovali nějakého Stannise který by se nekompromisně chopil moci a trochu to tu srovnal svou železnou vládou.
  • upraveno 8. února 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. února 2012
    To je ale docela škoda protože rozumný silný člověk, který by dokázal ukorygovat ten "bordel" v naší politice by se hodil.
  • upraveno 8. února 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. února 2012
    Myslíte, že když Macek udeřil Ratha ve své vlastní sněmovně, porušil pravidlo hosta, a celý jeho rod bude prokletý? :)
  • upraveno 8. února 2012
    No, po přečtení ASOIAF začínám propadat depresi, neb silný a čestný člověk by určitě dopadl jak Ned (možná o fous lépe, jsme přeci jen trochu změkčilejší ), kdežto silný a schopný by si z toho naka..l o něco více zlata.
  • upraveno 8. února 2012
    No už několikrát jsem slyšel myšlenku, že pokud je skvělí monarcha tak systém Monarchie moc nemá chybu :-)
    No jinak já nevím mně se náš parlamentní systém demokracie docela líbí (aspoň ideově).
    Za to nějaké části právního systému mi přijdou dost blbý...

    Ad Stanni - Já si pořád myslím, že ze Stannise by byl dobrý soudce, ale špatný král. Určitě by se setkal z dosti neloajální odezvou od svých poddaných a vazalů...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 8. února 2012
  • upraveno 9. února 2012
    Havel prý byl v jakémsi římském klubu, který prý hlásá celosvětovou diktaturu jako nutnost pro záchranu lidstva. Akorát nevím, kde by takového osvíceného a dokonalého vládce sehnali.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 22. února 2012
    Tak odveci, nie je e-mailový kontakt na George RR Martina? :D
  • upraveno 22. února 2012
    Not a blog
  • upraveno 22. února 2012
    Ale na něm on fanouškům spíš nadává. ;-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 24. února 2012
    :D Aha... Aj tak vďaka
  • upraveno 24. února 2012
    Přesně, monarchie/despocie je nejlepší způsob vlády. Musíte počítat s tím, že se sem tam na trůn dostane nějaký šílenec nebo slaboch, ale jinak je to stabilní vláda a z dlouhodobého hlediska a z pohledu státního celku (ne chudáků sedláků, otroků a nevolníků) je určitě prospěšná. Alespoň podle mého názoru.
  • upraveno 24. února 2012
    Já bych si tu monarchii představovala takto: (není to model pro naší humanistickou společnost, ale spíš pro nějaký fantasy svět)
    vybral by se nějaký počet inteligentních dětí (třeba sto)
    ti by se dali do speciální školy pro vládce
    ti, kde by se našla později nějaká vada (psychopatie, nedostatek empatie, neschopnost tančit apod.), by se v průběhu vyřadili
    Pokud bych ji na konci zbylo dost, mohli by lidi volit. :-)
  • upraveno 24. února 2012
    flanker: každá vláda počítá s neschopností nebo neochotou jedince nést odpovědnost. Bohužel ani demokratičtí vládci nenesou žádnou odpovědnost. Nemusí se bát omylů, protože jediné, co jim hrozí, je odvolání. Takový systém mi nepřipadá dobrý. Jediná naše záchrana je v tom, že se máme dobře a chyba politika nás nebude stát smrt hladem.

    Ta škola pro vládce by existovala pořád a vládce by nebyl dědičný. Až by skončil, vybral by se nový vládce. V genetice spočívá problém dědičné monarchie - plodí neschopné vladaře.
    Ale ten můj systém by byl hlavně geniální v tom, že ten vybraný vládce by to dělal nedobrovolně. Měl by to jako službu, nerealizoval by si své ambice.

    Samozřejmě je to blbost, protože kdyby lidé byli co k čemu a nekorumpovali všechno, co jim přijde pod nos, stačila by demokracie, jak ji známe. :-(
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.