Když více je méně

upraveno 17. dubna 2012 v Seriál Hra o trůny
1222325272841

Komentáře

  • upraveno 2. srpna 2012
    Nesouhlasit je vždycky zajímavější ;)
    Jinak mě překvapuje, kolik lidí při čtení přeskakuje - někdy i celé kapitoly. Když už něco čtu, měl bych to vnímat co nejcelistvěji a tak, jak to autor (nebo autoři) předkládají. Následně můžu s něčím nesouhlasit, něco nesnášet a hanit, ale vynechat to je pitomost. To pak ten člověk ani nemůže říkat, že tu danou knihu četl.
  • upraveno 2. srpna 2012
    Tady někdo píše, že při čtení vynechává kapitoly ? V jiných tématech tu padlo, že někteří čtou některá POV dopředu, ale nevím, že by někdo napsal, že nečetl některé kapitoly vůbec ....zajímavé - asi nedávám pozor :-)
  • upraveno 2. srpna 2012
  • upraveno 2. srpna 2012
    když jsem četla tanec v angličtině, z nějakého důvodu jsem vynechala kapitolu Jona Conningtona. A pak jsem si při čtení překladu říkala ...hele to neznám .-)
  • upraveno 2. srpna 2012
    když jsem četla tanec v angličtině, z nějakého důvodu jsem vynechala kapitolu Jona Conningtona. A pak jsem si při čtení překladu říkala ...hele to neznám .-)
  • upraveno 2. srpna 2012
    Tyno, když to byl omyl a ne záměr, tvá čtenářská čest před kritikou obstojí ;)
  • upraveno 2. srpna 2012
    Beltris: To (přeskakování kapitol) je něco jako když člověk vypne film po dvaceti minutách a jde ho hodnotit na ČSFD jako odpad.

    Chtěla jsem porovnat seriál a knížku. V knize se puritánovi nemusí líbit sex nebo násilí, a tak příslušné odstavce přeskočí. Pak zapomene, že to tam bylo a tudíž se mu knížka líbí.
    V seriálu se moc přeskakovat nedá. Hlavně, když nevíš dopředu, co přijde. :-)

    Já občas přeskakuju v knížkách pasáže, kde se nic neděje. Mozek se prostě přestane soustředit. Někteří autoři mají talent generovat souvětí a celé odstavce bez myšlenky.
  • upraveno 2. srpna 2012
    Bene, je fakt, že někdy člověk přečte stránku a vzápětí neví, co vlastně na těch řádcích bylo. Ale když někdo vidí název kapitoly nebo z první věty pozná, kam se děj přesunul, a rozhodne se přeskočit to, to je stejná pitomost jako ten tvůj příklad s filmy a hodnocením na čsfd.
  • upraveno 2. srpna 2012
    Inu, já jsem Píseň četla jednou (některé pasáže pravda víckrát) a těším se, až si to za rok dva přečtu znova. A přiznávám, že něco prolítnu rychločtením nebo rovnou vynechám.
  • upraveno 2. srpna 2012
    Beltris Mlha: Bojím se, že si útěchu nezasloužím. Prostě jsem Griffa vynechala a už se k němu nevrátila. Číst v angličtině mě pochopitelně namáhalo víc, než číst v češtině. Bitva o hrad Hřad :-) mi byla ukradená. A pak jsem se k ní zapomněla vrátit.
  • upraveno 2. srpna 2012
    Já jsem četla dvakrát jenom Hru a Hostinu a vynechala jsem tam výstup na Orlí hnízko, souboj na Orlím hnízdě, nějaké bitvy u Tyriona... Nakonec toho zase tak moc nebylo.
    Příště vynechám celou Brienne.
    U Tance se dá vynechat celá Jonova kapitola, kdy mluví se Samem.
  • upraveno 2. srpna 2012
    Tyna: hříšnice! :DDD
  • upraveno 2. srpna 2012
  • upraveno 2. srpna 2012
  • upraveno 2. srpna 2012
    Tolkiena beru jako jedinečnou moderní variaci na epos, což bývají záležitosti dost obsáhlé a ne zrovna ideální k rychlému čtení, takže po něm sáhnu jen tehdy, když mám chuť pomalu pochodovat tu nekonečnou cestu. Zatím to vždycky stálo za to :)
  • upraveno 2. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. srpna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 3. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. srpna 2012
    Aha, som si nebol celkom istý... Síce zase ak by tam dal *A potom spolu mali tú konverzáciu, ktorú sme preberali v predchádzajúcej knihe*, tiež by to bolo divné :)
  • upraveno 3. srpna 2012
    Zrovna ta část mne bavila - respektive Samův POV je mi velmi příjemný na čtení.

    Nevím, je mi velmi nepříjemné, když čtu POV nějaké necharakterní postavy, která uvažuje, jak někoho ošulit, podvést, ublížit, (Theon, Cersei)....nebo jak se vyhnout povinnosti, jak z toho vyjít s co nejmenší námahou, zkrátka jak to ochcat (Jaimie)....a nebo, že udělá něco hloupého a trapného (Sansa, Catelyn, Daenerys). Už samotná představa, že by v tom POV mohlo takové uvažování být mne odpuzuje předem (i když jsem to ještě nečetla, ale dá se to očekávat).

    Takže vlastně čtu ráda jen Eddarda, Davose, Sama, Brienne, Brana a s výhradami Areo Hotaha, Aryu a Jona.
  • EdemEdem GRRM jediny Boh Ice&Fire
    upraveno 3. srpna 2012
    Jarla: hmmm tak sa mi zda, ze mas radsej postavy, ktore ako keby popisovali dej svojho okolia
  • upraveno 3. srpna 2012
  • upraveno 3. srpna 2012
    Mě v Tanci o několik délek bavil Theon, to byla zcela jiná liga. Nevadila mi Dany ani Tyrion. Bavila jsem se u Cersei. Naopak Jamie byl mdlý.
  • upraveno 3. srpna 2012
    Však Jaime měl v Tanci jenom jednu kapitolu :) Jinak bývají ty jeho POV nejvtipnější (velká část). V Tanci se mi líbily ty západozemské kapitoly, Meeren a spol. byl trochu nuda.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 3. srpna 2012
  • upraveno 3. srpna 2012
    Mám rád putování, tudíž mne nejvíc bavily kapitoly Brienne, což je pro mne mimochodem jedna z nejsympatičtějších a nejcharakternějších postav vůbec. Cersei naopak nesnáším, je to hrozná mrcha, ale její kapitoly se čtou výborně a jedním dechem. Což platí pro Lannistery obecně. Mimo jiné i kapitoly všech Greyjoyů čtu s velkým potěšením - v čemž asi patřím mezi čtenáři k menšině.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. srpna 2012
  • upraveno 4. srpna 2012
  • upraveno 4. srpna 2012
    Ty jsi opravdu vděčná čtenářka:-)
  • upraveno 4. srpna 2012
    Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že žeru Melisandru :D.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.