Když více je méně

upraveno 17. dubna 2012 v Seriál Hra o trůny
1232426282941

Komentáře

  • upraveno 4. srpna 2012
    Jak si to tak pročítám, tak Lannisterovic dvojčata se netěší moc oblibě... To mi přijde zvláštní, protože v pozici, do jaké se narodili (superctižádostivý a neuvěřitelně tvrdý Tywin jako otec, rod, který potřeboval pozvednout atd.), dělají co mohou a dělají to (pro mě aspoň) hodně zajímavě a čtivě. Jsou to hráči. A možná jsem úchylná, ale ten vztah mezi nimi (dvojčaty), tak jak je v knihách podán, mě fascinuje.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 4. srpna 2012
    Tak já Jaimeho mám vyloženě rád a k Cersei chovám taky sympatie, to nezastírám.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 4. srpna 2012
  • upraveno 4. srpna 2012
    Everett Young: i to je pro mě fascinující. Já prostě dokážu pochopit její motivace a touhy.
  • upraveno 4. srpna 2012
    Tak ty motivace a touhy chápu také - a Cerseiny kapitoly si vyloženě užívám, jsou výborné. Přesto ji jako postavu nenávidím, je to vskutku jen hloupá, egoistická čubka a přeju jí pokud možno co nejhorší konec - mé sympatie jsou holt na straně Starků :-). Jaime - od Bouře (a od Hostiny už vyloženě) je sympaťák a ze svého hlediska jedná nejen pragmaticky, ale i morálně. Ten jeho pokus o vraždu dítěte mu ale lze zapomenout jen těžko...
  • upraveno 4. srpna 2012
    Starkové mě až na Aryu nudili a nudí :)) Jaime byl pro mě sympaťák vždycky - i ten pokus o vraždu malého kluka je vlastně spáchaný pro záchranu života jeho sestry/lásky. A za vraždu Aeryse by mu všichni měli líbat tu jeho "zrádcovskou" ruku (dokud mohli :D) místo aby furt omílali, jak strašně nečestně se zachoval, zrádce, bla bla. Zuby nehty se držet cti je prostě hloupé a nepraktické :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 4. srpna 2012
  • upraveno 4. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 4. srpna 2012
    Vlastne to nie je citácia, skôr len parafráza :D
  • upraveno 4. srpna 2012
    Aspoň vidíš, že to byla dobrá parafráze ;)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 4. srpna 2012
    vďaka ;)
  • upraveno 4. srpna 2012
    Souhlasím se vším, co tu bylo o Jaimem řečeno (že je super).
  • upraveno 4. srpna 2012
    No já s tím, že Jaime je super nesouhlasím. Je to zábavná postava, ale Brana mu nikdy neodpustím (kecy o tom, že to udělal pro lásku neboli incestní vztah se sestrou neberu). Mám ho celkem ráda, ale je to pořád egoistickej frajírek. A po Tanci mu za to, že pořád myslí na Cersei, přeju kopanec do zadku ;)
  • upraveno 4. srpna 2012
    Já mu to odpustím. Bran je malej fakan, kterýho fakt nemám ráda. Je to sice dítě, ale vidím, jak se tam obchoduje s malejma holčičkama atd., což je IMHO mnohem horší. Vraždu Eliiných dětí neodpustím.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. srpna 2012
    Super shazovač dětí a krvesmilník. Jak říká stannis, špatné skutky nesmažou ty dobré, ale dobré nesmažou špatné.
  • upraveno 4. srpna 2012
    Kolikokoli: Jo, Bran je malej fakan, Jaime to věděl a proto ho prohodil oknem. Ty malý holčičky aspoň maj šanci, že se jejich situace zlepší a budou chodit. Bran je mrzák a teď už ani není bohatej mrzák.
  • upraveno 4. srpna 2012
    Beltris Mlha: Obecně je tady jamie oblíben, Cersei nikoliv. Oba byli podobní arogantní hajzlíci (což je vzhledem k okolnostem - potomci nejvyšší šechty, velká krasava, úžasný turnajový bojovník... není nic divného), oba ztratili něco, co jim bylo extrémně drahé. jamie ruku, Cersei Joffa. A každý na to zareagoval jinak. Jamie prožil duševní osvícení a stal se správňákem, Cersei se zbláznila.

    Ten vztah je vážně fascinující.
  • upraveno 4. srpna 2012
  • upraveno 4. srpna 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. srpna 2012
    Jo, fajn, když spáchám zločin abych zachránil jinej zločin, tak je v pořádku zabít nevinný dítě. Cersei vychovala z Joffa arogantní bezcitnou svini, pro to nemám pochopení ani trochu.
  • upraveno 4. srpna 2012
    Je otázka, nakolik je Joff "pokroucený" od přírody a nakolik to z něj udělala výchova.
    A ohledně toho zločinu... Vlastizrada je zločin značně relativní. Stačí změna krále a je po zločinu (viz rebelie např.)
    A krvesmilstvo pro mě zločin není, protože je to přečin vůči náboženství. Nevím, nakolik to řeší zákon v Sedmi královstvích.
  • upraveno 4. srpna 2012
    To, jak moc Cersei miluje své děti je diskutabilní... Určitě milovala Joffa, ale to byla až opičí, nekritická láska a jako matka měla určitě podíl na tom, že z něj vyrostl takový sadistický hajzlík. Tommena má spíš jako nástroj, přes který se dostává k moci...A ne, nemám ji ráda, je hloupá, zaslepená a odporná. Jaime je alespoň vtipný:-)
  • upraveno 4. srpna 2012
    Michelle: já ji beru jako ženskou v pasti rodinné politiky, státní politiky a svého pohlaví. Doteď mě hrozně dojímá, jak mluví o tom, že v rané pubertě nechápala, proč Jaimemu dali do ruky zbraně a ji učí jen tančit a usmívat se, aby ji mohli co nejvýhodněji prodat. Vypadali přece úplně stejně :)
    Tvor v pasti ze sebe dostává buď to nejlepší, nebo to nejhorší. A pro mě je zajímavé číst o takové postavě.
  • upraveno 4. srpna 2012
    No, já si myslím, že se Jaimemu honily v hlavě stejné myšlenky, jako Butchovi když stál na přechodu a kolem šel Marsellus Wallace :D.
  • upraveno 4. srpna 2012
  • upraveno 4. srpna 2012
    Zajímavá postava to určitě je, předtím mi nijak nevadila. Ale když dostala POV, tak se mi úplně znechutila svými myšlenkovými pochody... Kdyby byla alespoň chytrá nebo vtipná mrcha, tak jí dám šanci:-D Nicméně, její kapitoly jsou velmi zajímavé a ano, dobře se čtou, to nepopírám:-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 4. srpna 2012
    Beltris Mlha: Cersei se na Joffovi podepsala víc než hodně (seriál v tomhle kecá). Co to má být to o zradě? Vražda dítěte je vražda bez ohledu na politický představenstvo. A krvesmilstvo je trestnej čin, s náboženstvím to nemá nic společnýho. Takže jestli máš potřebu šoustat vlastní sestru, čeká tě nemilý překvapení.
  • upraveno 4. srpna 2012
  • upraveno 4. srpna 2012
  • upraveno 4. srpna 2012
    Krvesmilstvo je v Sedmi královstvích trestný čin? To teda nevím.
    Pokus o vraždu je zločin každopádně, já zpochybňovala to krvesmilstvo jako zločin.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.