Když více je méně

upraveno 17. dubna 2012 v Seriál Hra o trůny
1262729313241

Komentáře

  • upraveno 5. srpna 2012
    Co kanibalismus? :)
  • upraveno 5. srpna 2012
  • upraveno 5. srpna 2012
    Incest je mezi dospělými lidmi takový "zločin" bez obětí.
    Nijak zvlášť soulož mezi příbuznými nepodporuji, ale zase se nemyslím, že by zrušení toho paragrafu vedlo k masovému sexu v rodinách. I když, kdo ví - incest je velmi oblíbenou kategorií erotických povídek obecně.
  • upraveno 5. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 5. srpna 2012
  • upraveno 5. srpna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 5. srpna 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. srpna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 5. srpna 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 5. srpna 2012
    Mamí, proč je to maso tak tvrdý? - To víš, dědeček už byl v letech a koukej jíst.
  • upraveno 5. srpna 2012
    EY: Mozno poznas Nicka Vujicica. Skus sa jeho spytat, ci nelutuje, ze sa narodil.
  • upraveno 5. srpna 2012
  • upraveno 5. srpna 2012
    Hildegarda: nemůže se srovnávat postižení tělesné a mentální. Když to řeknu takhle: pokud si ten člověk ani neuvědomuje, proč ho přebalujete, pak opravdu není důvod, proč by měl vědět, co je život, a že se ho má/nemá držet. Nick je super, má jen tělesné postižení. Stejně tak třeba Steven Hawking. Jenže to jsou prostě jiné případy. Tady se nebavíme o lidech, kteří nejsou schopní jít sami na WC, tady se bavíme o lidech, kteří nevidí souvislost mezi jezením a velkou/malou potřebou...

    Chmur: mám tam 60 %, páč jsem tím chtěla naznačit "více než padesátiprocentní šanci na postižení". Nechápu, co je na tom tak skvělého mít vlastní dítě. I to adoptované můžete milovat stejně. Není důležité, kdo dítě porodí, ale kdo se o něj stará.
    A když je volba: "své postižené/cizí zdravé", tak by si jen sobec vybral tu první možnost. Ovšem teď nemluvím o matkách, kterým v 5. měsíci řekli, že jejich potomek bude mít Downa. To už je totiž dítě skoro života schopné a na to bych neměla nervy asi ani já.
  • upraveno 5. srpna 2012
  • upraveno 5. srpna 2012
    Ach jo... tady fakt někteří nečtou. Nemluvím o postižení fyzickém, ale mentálním! O těžkém mentálním postižení, kdy je dítě ležák po celý život a nechápe, co se kolem něj děje. Ne o hluchých a slepých dětech bez nohou...
    Děti nemám a ani neplánuji (alespoň ne vlastní). Děsím se představy, že by na mě byl někdo závislý a jedinou chybou bych mu mohla já (nebo jiní) zmařit život a trpět s tím do konce života. Takhle když něco podělám, i když se stanu bezďákem nebo zapletu s mafií, furt je to jen můj problém. Nemusím se bát o někoho dalšího. + také právě ono rozhodnutí "co kdyby bylo nemocné".
    A ano - milovat se dá i adoptované dítě. Není na tom nic těžkého. I když přiznám, že je to asi lehčí pro ženy, které nemají tak velkou potřebu "přenášet geny dál", jako to mají muži. Přenášet geny ano, ale ne ty vadné (hodně vadné).
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 5. srpna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 5. srpna 2012
  • upraveno 5. srpna 2012
  • upraveno 5. srpna 2012
  • upraveno 5. srpna 2012
  • upraveno 5. srpna 2012
    Ugla: Samotná soulož nikomu prostě neubližuje, tak to je. Pokud to bereš takhle, může být zločinem každý sex člověka nesoucího jakékoliv genetické zatížení.

    Já nijak nehoruji pro vyškrtnutí soulože mezi příbuznými ze zákoníku, já jen říkám, že je to zločin, který nemá žádnou oběť.
  • upraveno 5. srpna 2012
  • upraveno 5. srpna 2012
    Jak mi říkala: "odrodíš to, víš, že to za pár minut zemře, ale lapá to po dechu, a ty to musíš změřit, zvážit a zapsat do úmrtního listu. Vše se v tobě vzpíná, abys to děcko zachránila, jen mozek ti řekne je to zbytečné a máš to nechat tak. Až to uděláš, postaráš se o matku, tak si zajdeš na pokoj, sedneš si a prostě začneš bulet. Chlapi ti to mají "jednodušší", ti si sednou a prostě čumí z okna a nic nevnímají"
  • upraveno 5. srpna 2012
    Zajímavá diskuze a jsem velice rád, že se společnost některými neřídí
    Stephen Hawking - zabit v dětství/vykastrován v dospělosti pro dědičnou chorobu
    Isaac Newton - zabit v dětství/vykastrován v dospělosti pro genetickou odchylku
    Miloš Kopecký - vykastrován pro psychickou poruchu (maniodeprese)
    Vlastimil Brodský -vykastrován pro psychickou poruchu (maniodeprese)
    Carrie Fisher (princezna Leia z SW) - vykastrována pro psychickou poruchu (maniodeprese)
    atd. atd. atd. atd.

    edit: má kamarádka je doktorka v porodnici, a vím co to s ní udělá, když má rodit potraty v pokročilém stádiu těhotenství. Je to i pro ni obrovský nápor na psychiku, na tož pro matku a její rodinu.
  • upraveno 5. srpna 2012
    Ach jo... já už to tady vysvětlovat nebudu, když to stejně každý chápe jinak.
    Ne, nemluvím o testech, které prokážou, že v tom a tom týdnu už bude dítě nemocné. Mluvím o PŘEDCHÁZENÍ toho, aby se takové dítě vůbec počalo (tj. dítě mentálně postiženého/dítě sourozenců...). Neříkám, že by to měl nařídit stát! (tj. potrat/sterilizaci) Právě proto je zakázáno, aby se takoví lidé brali, sice to není 100% ochrana před tímto, ale aspoň něco. Kdybych NÁHODOU otěhotněla s člověkem, který je silně mentálně postižený, tak bych šla na miniinterupci ihned. Bez testů. Stejně tak bych to DOPORUČILA mentálně (!) postiženým párům a (blízkým) příbuzným, kteří žijí spolu v incestu.
    skelet: k tomu se vůbec nevyjadřuju... Hawking, Brodský, Kopecký atd, NEBYLI A NEJSOU mentálně postižení. Mluvím tu o těch, kteří se narodí jako zelenina - nemluví, nesedí, sami se nenají ani nevytřou a hlavně - nic nechápou a i v deseti letech jsou na tom MENTÁLNĚ asi jako tříměsíční mimino. Není řeč o psychických poruchách, o autismu nebo dokonce i o downu (tedy - dva lidi, co mají downa by neměli mít - z vlastního rozhodnutí - děti, ale když zdravá matka čeká dítě s downem, tak nevidím nic špatného na tom, že si dítě nechá). Mluvím tu opravdu jen o těch nejtěžších případech mentálního postižení.
    Neříkám, že by se takové děti měli zabíjet, či jejich matky násilně sterilizovat. Říkám, že už samotní rodiče by měli zůstat soudní a dítě si vůbec nepořizovat, když vědí, že MŮŽE být takto nemocné.
    Ale už to neřeším, stejně to zase pochopí každý jinak...

    A stejně je podle mě nejhorší, když máte zcela zdravé dítě, ze kterého se najednou stane ležák a i jeho mozek přestane řádně pracovat (takové to kóma-nekóma či zastavení vývoje dítě po epileptickém záchvatu atd.)
  • upraveno 5. srpna 2012
    Kolikokoli: Bohužel většinou o té zátěži prostě nevíš.

    Ano, sexuální život mentálně postižených je dost výbušné téma. Ti lidé prostě mají takové potřeby, i když společnost předstírá, že ne.
  • upraveno 5. srpna 2012
    Tyna: když to dělám s bráchou, tak s tím musím počítat.
    Sex ano, děti ne. Nemusí být sterilizace ani potrat. Existuje antikoncepce.
  • upraveno 5. srpna 2012
    Kolikokoli: moja reakcia bola na EY s jeho "nejakou vadou" bez specifikacie.
    ALe v podstate s tebou suhlasim
  • upraveno 5. srpna 2012
    Hildegarda: jo, to bylo tak nějak všeobecně. :)
  • upraveno 5. srpna 2012
    Kolikokoli: No jasně, že když to děláš s bráchou, je lepší nemít děti :-) Já si tedy myslím, že je obecně lepší nedělat to s bráchou vůbec - je to prostě divný. Ale je taky fakt, že pokud nepočnou, tak tam nevidím žádného poškozeného.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.