Když více je méně

upraveno 17. dubna 2012 v Seriál Hra o trůny
1313234363741

Komentáře

  • upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Jarla: Ano, žádný trest... Osvěta rozhodně funguje. Už teď náboženské organizace ječí, že se u nás rodí málo postižených dětí.

    A kdo stanoví tu hranici, kdy už na potrat musíš? Těžká postižení? Určitě si i v téhle diskuzi najdou lidé, kteří budou pro potraty dětí s rozštěpem, golfovou nohou a dalšími řešitelnými věcmi. A pak by to zašlo ještě dál...

    To, co navrhuju já (osvěta), funguje. To, co navrhuješ ty (represe), je značně hnědokošilaté a dřív nebo později se to zhroutí.

    Dohnáno do extrému, mohli bychom třeba trestat matky, které se nerozhodly pro CS a dítě bylo poškozeno při porodu. To se stává. Ne vždycky je to něčí chyba... A pak bych tam mohla nakráčet já, jako jediná spravedlivá a říct "Jó, děvčata, chtěla jste být děsně přirozená a máte to. Proč jste se nenechaly rozřezat jako já, he? Vaše volba, ani korunu vám nedáme."
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Otázka: Keď váš rodič je sratý a chorý a už sa o seba nepostará sám a teda s ním musíte byť, zabijete ho? Veď je len príťažou a dokonca aj trpí, tak načo to predlžovať?
    Nemyslím, že by to niekto spravil bez jeho vôle. Ale potratiť postihnuté dieťa je v pohode, lebo je to len nejaký "parazit". Nezdá sa vám to divné? Veď je to rovnako človek, len ešte nie je vyvinutý.
  • upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Anglachel: Ten starý a nemocný už své "odpracoval" - vychoval potomky, pracoval, prožil plnohodnotný život. Nenarozené postižené dítě žádný život mít nebude. Naopak vezme život i jeho rodičům a případným sourozencům.
    Víte, jeden moudrý člověk kdysi řekl: "Žít, to je nejvzácnější věc na světě, neboť většina lidí jenom existuje." - takové dítě by existovalo, přežívalo. Stejně tak jeho rodina.
  • upraveno 7. srpna 2012
    Kolikokoli: Dobře, tak možná nemáme tak úplně jasno...
    Tak jinak. Plod je plod, člověk je člověk, ať už si něco odpracoval, nebo ne. Proto můžete jít na potrat, ale nesmíte zabít svoje dítě, i když je postižené a nic si neodpracovalo.
  • upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Šak psala jsem tu něco o zabíjení dětí? Furt píšu o plodech (embryích), o jejichž nemoci víme. Ne o dětech, které se narodily nemocné, ale nikdo to netušil, ne o dětech, u kterých se to projevilo později a ani o těch, kteří měli nějaký úraz.
  • upraveno 7. srpna 2012
    Naskytá sa otázka, odkedy je človek človekom? To musí mať nejaký vek na to, aby bol plnohodnotnou ľudskou bytosťou? Zabiť novorodenca je zlé, ale zabiť dieťa v maternici je v pohode? Aký je medzi nimi vlastne rozdiel? Len vo vývine, ale pritom rozdiel medzi novorodencom a dospelým člvoekom je tiež obrovský a pritom vraždu dieťaťa považuje väčšina za monžo ešte horšiu ako vraždu dospelého a pritom dospelý je ten, kto je viac rozvinutý. Veď malé deti ani nevedia rozmýšľať a neuvedomujú si svoju existenciu. Ale z nejakého dôvodu je zabiť ich zlé, ale zabiť plod je v poriadku, ak má nejakú "vadu".
    Ako príklad: Monžo poznáte Nicka Vujicica. Je to muž, čo sa narodil bez končatín a teraz vedie plnohodnotný život, je ženatý a pomáha ľuďom po celom svete. Ale podľa toho, čo hovoríte, by mal umrieť už v maternici, lebo je "vadný" a príťažou.
  • upraveno 7. srpna 2012
    já reagovala na to, že starý člověk si své odpracoval. Což je teda podle mě úplně irelevantní...
  • upraveno 7. srpna 2012
    Anglachel: To je marný... přečti si prosím celou diskusi, než začneš zase něco psát. Třeba už i Nick se tady řešil. Nemá to cenu se pořád opakovat...
  • upraveno 7. srpna 2012
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 7. srpna 2012
    Celou tuhle debatu, vyřešil perfektně Aldoux Huxley v Konci Civilizace. (teda za předpokladu že bych se narodil jako alfa)
  • upraveno 7. srpna 2012
    Thorar: To snad raději ne... :-)
  • upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Chmur: Předpokládám, že Jarla to myslela tak, že pokud matka pokračuje v rození dětí v naději, že napotřetí už konečně nebude postižený, pak by ji stát měl přestat podporovat.
  • upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Týno - ty systematicky přeskakuješ, k čemu jsem se už vyjádřila, ačkoliv to vyčítáš ostatním.

    Lidé prospěšní a neprospěšní společnosti relevantní jsou.

    anglachel - Odkdy je člověk člověkem je snadné - až se začne vyvíjet nervová tkáň a mozek a to je ve třetím měsíci a z toho vychází zákon.
    Ovšem budeme-li dokladní, tak člověk, který ustrne ve vývoji na úrovni novorozence - lékařský termín "idiot" - není žádná výhra - za celý život se nenaučí a není schopen naučit nic víc než ležet a slintat. Považuješ-li toto za plnohodnotnou lidskou bytost.....jestliže ne, tak není člověk člověkem vlastně ani po devíti měsících prenatálního věku, protože v něm nenajdete žádné duchovno ani nic, v čem by se mohlo uchovávat či zanechávat stopu.

    Chmure - chceš-li mi říct, že máš 3 postižené děti a hodláš si pořídit dalších 5 a já mám nejen ti je sponzorovat, ale ještě se tvářit šťastně, když ty si na mne nadřazenecky otvíráš hubu, že nevýskám radostí - ŘEKNI TO ROVNOU.
  • upraveno 7. srpna 2012
    Ale, abych se přiznala, tuhle jsem viděla reportáž o slovenské Romce, která povila blíže nespecifikovaný počet potěru (sama neví), dohledat se podařilo 14 kusů. Všechny děti jsou retardované, v ústavech, nezvladatelné, útočné a paní pokračuje vesele dál. To si teda moje liberální smýšlení vzalo na chvilku dovolenou... Škoda, že to nemůžu dohledat.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Everette - tvoje rozhořčení a rezolutní soudy chápu abyla byhc je i schvalovala, jen čas mne naučil, že jsou věci zákony neprůchodné a proč. Pro zneužitelnost. Došlo mi to na příkladu eutanásie. Jsem pro eutanásii všemi deseti - protože člověk má právo na důstojný konec života, zatímco změnit se v dementního, nemohoucího a podělávajícího je děsivé zlo.
    Avšak - posléze jsem si uvědomila, jak strašlivá je u toho zneužitelnost v důsledku hrabivosti lidí (rozuměj dědiců). Proto se uzákonění bojím.
    Takže ano jsem pro - v právním státě, se zodpovědnými a čestnými lidmi na patřičných místech - je eutanásie útěchou. Teď myslím na sira Terence (Pratchetta). Velmi s ním soucítím.

    Zkrátka jsme ti chtěla říct, že některé věci jsou příliš ošemetné a proměnlivé a proto snadné řešení neexistuje :(

    Kdybych mohla dát dar lidstvu, tak bych všem zvýšila IQ o 30 čísel. To proto, aby měli schopnost domýšlet důsledky svých činů.
  • upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Jarla: jojo, proto jsem všem jasně řekla, že kdyby se mi něco stalo, a ze mě by byl ležák, tak prostě chci eutanázii. "Žít" jako zelenina fakt nechci.
  • upraveno 7. srpna 2012
    Psala jsem, že jsem byla rozhodnuta předem pro bezdětnost, kdyby se jednalo o genetické zatížení - takže nejsem dobrý příklad toho, že to zabralo.
  • upraveno 7. srpna 2012
  • upraveno 7. srpna 2012
    Otázka sponzoringu postižených se vyřeší, až přijde nějaká krize (konec světa, válka, diktátor). Pak najednou nebudou prachy ani na přiživníky, ani na postižené a přežijí jenom ti, o které se postará schopná rodina. Ti vypiplaní s horším genomem budou mít taky smůlu.

    Dneska si můžeme my pracující dovolit dávat prachy postižené, staré i na černou + bílou lůzu, a pořád žijeme slušně, takže v tom problém nevidím. Otázka je, jak dluho nám ta selanka vydrží.
  • upraveno 7. srpna 2012
    Ben Nevis: To je myslím celkem jasné. My řešíme situaci takovou, jaká je teď. Ostatně až přijde konec světa, bude nám to celkem jedno.

    Edit: A možná nás malilinko podceňuješ... mrkni na tohle video (čas. 0:40)
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10116288835-z-metropole/211411058230037/
  • upraveno 7. srpna 2012
    Jarla: Uf, sakra, ty bys měla o zkušenostech se svým ex nebo tímhle potratem/porodem napsat knížku :/
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.