Hrdinové Písně - bodovací hra

upraveno 27. října 2012 v Akce a hlasování
15051525456

Komentáře

  • upraveno 20. srpna 2012
    Jsem radši pro náhodnost, tzn. aby ten, kdo nějakou postavu dorazí, mohl přidat novou.
  • upraveno 20. srpna 2012
    Mně se celkem líbí varianta B
    Bylo by dobré dopředu jednotlivé skupiny označit 1 - 32 a dopředu vytvořit pavouka např. vítězové skupiny 1 se utkají s vítězi z 32, 2 s 31 atd.
    Taky je potřeba určit, kolik kol se má čekat, než můžeme pro tu samou postavu hlasovat znova (ve skupině).
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 20. srpna 2012
    To jako chcete všechny postavy kromě jedné zařadit do síně poražených? protože takhle to skončí. Jedna postava vyhraje a všechny ostatní postavy budou poraženy. Nechcete je zase normálně rozházet do síně vítězů a síně poražených?
  • upraveno 20. srpna 2012
    Myslel jsem, že vítěz může být jen jeden...
  • upraveno 20. srpna 2012
    mne sa tiež viac páči druhý systém. v zásade sa treba naozaj dohodnúť či hľadáme víťaza víťazov - podľa mňa áno, alebo ideme opakovať predošlú hru.
  • upraveno 20. srpna 2012
    A co prvně udělat ten normální způsob (rozdělit na síň vítězů, poražených a kontroverzních, a pak v každé skupině udělat menší skupiny a pavouk, jak tady bylo navrhnuto? Tak bude nejlepší z nejlepších, nejhorší z nejhorších a nejkontroverznějších z kontroverzních.
    (a zabavíme se na delší dobu) :D
  • upraveno 20. srpna 2012
    mne osobne to príde ako opakovanie. ak bude za väčšina, prispôsobím sa, ale radšej all in
  • upraveno 20. srpna 2012
    Mám stejný názor jako sarven
  • upraveno 20. srpna 2012
    Jenže to bude zase strašně nespravedlivé. Některé skvělé postavy nebudou mít šanci na výhru, protože holt nejsou ve "správné skupině". Když bude v jedné skupině Arya, Dany, Aša a Sansa, tak nemusím být superbystrá, aby mi hned od začátku nebylo jasné, že vyhraje Arya...

    Ale taky se přizpůsobím :)
  • upraveno 20. srpna 2012
    Taky se mi pavouk nelíbí. Výsledek typu "Arya je lepší než Sansa" (jak, proč, v čem?) a "Tyrion je ta úplně nejlepší postava" mi přijde nespravedlivý vůči těm horším, které by v tradiční hře byli mezi vítězi. Lepší je klasické "Tohle jsou klaďáci/sympaťáci a tohle záporáci/packalové" .
  • upraveno 20. srpna 2012
    To přeci není o tom, že je někdo lepší či horší ale o oblibě u fanoušků...
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. srpna 2012
  • upraveno 20. srpna 2012
    povedzme si najskôr o akú súťaž ide. napíšte a alebo b.
    a) ideme opakovať súťaž, kde chceme rozdeliť hlavné postavy do pekla a do neba. t.j. na porazených a víťazov.
    b) ideme robiť novú súťaž, kde hľadáme kto je naj z naj. začíname 128 postavami. možno to vyhrá tyrion, možno nie. ale zaujímavé to bude hlavne keď sa bude treba rozhodnúť medzi postavami, ktoré sú veľmi obľúbené. je to akoby nadstavba nad pôvodnou súťažou.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. srpna 2012
    Povedzte Bé ako Branislav ;D
  • upraveno 20. srpna 2012
    Hlasuji pro B jako bude to mít smysl:-)
  • upraveno 20. srpna 2012
    Hlasuji pro B, protože to je trochu jiné než předtím - uvidíme jestli lepší....kdo brání udělat jinou možnost, kdyby nevyhovovala tato v praxi :-)
  • upraveno 20. srpna 2012
    1) Já jsem pro, aby se rozhodlo o pořadí všech 128 postav, ale aby se to udělalo starým způsobem, tj. aby se to nedělilo předem do nějakých skupin. Rozdělením do skupin by zabránilo některým postavám se setkat a střetnout přímo, což by byla škoda. Nechme svobodu volby tomu, kdo bude čtveřici zrovna doplňovat. Má to být hra, ne statistika. Nechme v tom ten prvek nahodilosti, spekulace, taktiky, prosazování svých oblíbenců a ztěžování úlohy svým neoblíbencům. ;-)
    Jak byste ty skupiny chtěli stanovit? Podle čeho? To bude vždycky diskutabilní.
    2) Bodování bych nechal postaru +2+1-1-2. Proč to měnit?
    3) Monty, proč jsi nezařadil do seznamu postavu, kterou tady minimálně tři lidé výslovně zmiňovali?

    Tzv. systém Síta. :-) Ty oblíbené postavy by zůstávaly nahoře, ty méně oblíbené by se propadávaly dolů.
    V 1. kole by vznikly 2 skupiny po 64 jménech. Ve 2. kole 4 skupiny po 32 jménech. Ve 3. kole 8 skupin po 16 jménech. Ve 4. kole 16 skupin po 8 jménech. V 5. kole 32 skupin po 4 jménech.
    V 6. kole by se určilo definitivní a konečné pořadí všech.
    Pro zvýšení dramatičnosti bych bodoval odspodu síta (od těch nejméně oblíbených) postupně až nahoru, o největších oblíbencích by se rozhodovalo vždy na konci kol.
    Složité? Přijatelné? :-)

    Ale nevím, jestli by nebylo lepší tím pádem zrušit Síň kontroverze...
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 20. srpna 2012
  • upraveno 20. srpna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 20. srpna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 20. srpna 2012
    No ale taky jsou tu "věrní" uživatelé kteří budou dávat + některým postavám ať půjdou proti komukoli. Například Chmur - Daenerys, já - Arya, Malíček - Malíček, atp. takže v určité fázy se dostaneme do stavu kdy to skončí remízou.
  • upraveno 20. srpna 2012
  • upraveno 20. srpna 2012
    Miss: Máš pravdu, že časem se skutečně můžou setkat proti sobe Starkovic, ale vadí to? Vždyť o tom to je, udělat těžkou volbu a s krvácejícím srdcem poslat Sansu k odpadlíkům:-) Možná se stane, že nelze míchat záporňáky a klaďáky, ale v pozdějších kolech těch zlých ubyde a ten co vydrží, bude muset záporák s charismatem a ten si to zaslouží. Navíc lze to ošéfovat, aby v prvním kole nebyli v jednom koši rodinní příslušníci, POV postavy atd.
  • upraveno 20. srpna 2012
    Ve všech způsobech hry vám stejně dozajista přijde kombinace, kdy budete dávat body - co komu zbyde. A to u oblíbených i neoblíbených. Vždy může přijít kuriózní situace, kdy dostanete seestavu baj oko:
    Hora
    Joff
    Quyburn
    Ramsey

    A bude pro vás těžké udělit někomu z nich +2 :-) Totéž u kladných postav - komu dát -2 a v neposlední řadě - v takových sporných sestavách se může snadno stát, že postava, kterou máte jinak za kladnou a positivní budete muset vyřadit a skončí mezi záporáky, ačkoliv opak je pravdou, jen třeba nebude mít šanci proti silné sestavě. Například nemyslím, že by měl někdo něco proti starému Mormontovi veliteli, ale když dostane Aryu, Jona a Neda, tak skončí mezi záporáky.
    Zkuste pokoumat systém, který toto eliminuje :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 20. srpna 2012
    Jarla: Ak sa to bude robiť po mojom, neskončí medzi záporákmi :)
  • upraveno 20. srpna 2012
    Chmure: nemyslím, že hra bude natolik populární, že kvůli ní někdo nebude spát a taktizovat (usuzuju podle předchozí hry :)
  • upraveno 20. srpna 2012
    ´hmm a čo tak system s vetvami a tak že zo všetkych kladnycha všetkych zapornych sa dostanu štyria do posledneho utkani..e teda system so zachovanim sieni.. čili po skončeni mame napr.
    1. 10b
    2. 4b
    3. -2b
    4. -3b
    2. ide do siene vyťazoz 3. 4: do porazenych a 1. okrem zapisu do siene vyŤazov postupuje do boja o miss?
    (popripade 4. ide do zapasu o miss nesympaťak)
  • upraveno 20. srpna 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.