GRRM řekl...
Posbírané informace z rozhovorů s Georgem R.R. Martinem o Písni ledu a ohně a všem, co se jí týká.
Aktualizace, tentokrát z Finnconu a návštěvy Talinu.Červenec 2009 Finsko, EstonskoTanec s draky hodlá GRRM dokončit na přelomu září a října 2009, aby mohl v USA vyjít v únoru 2010. Tanec s draky bude mít více jak 1200 stránek (v jeho DOSovském editoru). Také řekl, že na Winds of Winter a Dream of Spring si vyčleňuje pokaždé asi tak 3 roky....
Číst celý článek zde
Aktualizace, tentokrát z Finnconu a návštěvy Talinu.Červenec 2009 Finsko, EstonskoTanec s draky hodlá GRRM dokončit na přelomu září a října 2009, aby mohl v USA vyjít v únoru 2010. Tanec s draky bude mít více jak 1200 stránek (v jeho DOSovském editoru). Také řekl, že na Winds of Winter a Dream of Spring si vyčleňuje pokaždé asi tak 3 roky....
Číst celý článek zde
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
@GRRMspeaking
Marge se mi zdá v tuhle chvíli jako nejlogičtější volba, na rozdíl od Arianne.
Pokud půjde o spojence, je Margaery opravdu logičtější volba, než Arianne.
Dornové celou dobu stojí bokem. Mladý Aegon s Conningtonem jim nic nedluží. Martellové mají na výběr, buď se přidat k Targaryenům, nebo pořád dál sedět na zadku a čekat jak to dopadne. Navíc Aegon je synovec Dorana, takže se může dovolávat pomoci na základě příbuzenství, zatím i bez nabízeného sňatku. A Doran by mu na to nejspíš kývl. Už jen proto, že v opačeném případě by mu hrozila vzpoura.
Sansa taky není úplně bez šance, protože kvůli ní by zase do války mohlo jít Údolí, pokud vyjde Malíčkovi jeho plán. Ale přesto je v tomhle směru až na třetím místě.
PS dal jsem to do spoilu, jelikož nevím zda ty informace jsou z WoW nebo DwtD
Asi se to da vylozit vice zpusoby, je to docela vagne receno, ale i tak me to docela strasi :(
Potom je jeste zajimava citace na konci:
http://www.gorilla.cz/2014/12/the-interview-autor-hry-o-truny-kara.html
No jen to hlavně nepřeháněj Martine. Ať tě ty severokorejský bambusáci neodkrádlujou ještě před dopsáním Písně.
WHOAAAAAA
I have still two books left
WHOAAAAAA
Winds of Winter and Dream of Spring
WHOAAAAAA
and my poop is brown
WHOAAAAAA
potato
WHOAAAAAA
po třetím panickém výkřiku těch děvčat jsem to vypnul...
http://www.edna.cz/game-of-thrones/clanky/george-r-r-martin-stale-pisu/
https://argo.cz/tolkien-byl-noblesni-monarchista-ja-jsem-kluk-ze-sidliste-rika-mistr-fantasy-george-r-r-martin/
Každopádně, moc se mi líbí jak pojal to porovnání sebe a Tolkiena. Tomu já říkám kriticky se podívat na tvorbu někoho jiného, ne jak ty senzacechtivé výroky o rasizmu a diskriminaci a imperialistech. Sorry, že se k tomu vracím.
Divím se, že George na ty úvodní SJW kraviny neřekl něco ve stylu "chcete mi říkat, jak mám psát?". Tak nějak stejně vidím, že mu to přišlo otravné. Tak teda promiňte, že se realisticky středověký fantasy svět s prvky starověkých kultur nepodřizuje politické korektnosti. George je feminista v tom pravém smyslu slova - nepovyšuje ženy nad muže nebo naopak. Ať už provádí ženským postavám cokoliv, tak stejně hrozné věci klidně dělá i postavám mužským, a v Písni je kupa silných ženských postav.
Nevedela som, že vyrástol v katolíckom prostredí. Teraz rozmýšľam, či nejaký dôraz na ľútosť a odpustenie je aj v inom náboženstve, alebo je kresťanstvo v tomto unikátne. V každom prípade to zaujímavý koncept je a Boromir fantastická postava.
Jinak mistr vylezl z úkrytu už před cca 2 měsíci. V červnu absolvoval desetidenní cestu po Spojených státech, kdy po pobytu v Chicagu cestoval do jeho učitelského působiště. Během cesty si užil i plavbu po Mississippi.
https://georgerrmartin.com/notablog/2021/07/16/back-to-the-midwest/
V rozhovoru mě dostalo tohle:
Copak víme, jaká byla Aragornova daňová politika? Držel dál armádu? A co udělal se všemi těmi skřety? Vždyť jich zbyly celé tisíce. Co s nimi provedl? Vzdělal je a udělal z nich dobré občany? Nebo nařídil skřetí genocidu?
A v čem tkví obliba jeho knih? Pro mě to tehdy byla kombinace více faktorů: Velice propracovaný příběh a nitky příběhů, postavy, děj jako takový a hlavně nečekané zvraty, kterými zboural pro mne tehdy běžná a zavedená čtenářská schémata (identifikovat s nějakou postavou jako s hlavní, rozdělení na ty dobré a ty špatné, odhadnutelnost zápletky). Pamatuju si, že už když jsem to začínala číst, říkala jsem si: "Jo! Tak tohle je žrádlo!" :-D
A tak nezbývá než konstatovat: "Piš, barde, piš..."
https://www.idnes.cz/kultura/literatura/g-r-r-martin-hra-o-truny-rozhovor-ohen-a-krev.A181207_104901_literatura_ts