GRRM řekl...

upraveno 1. září 2010 v George R.R. Martin
11415161820

Komentáře

  • @Hildegarda to možná, ale zabíjet skřety (př. Joffrey) a podobný obludy se hodí víc ne? ;)
  • čo sa týka arwen, tak everet trochú mieša jedno cez druhé, každopádne aragorn bol tiež veľmi dobrý šermiar, ale asi nie excelentný. (a tú dýku mal vo filme, nie v knihe. v tom filme v ktorom evereta hnevá arwen)

    monte urobím ti stručný sumár. daj mi 20 min
  • @Everett_Young Tomu sa hovori rozsirovanie portfolia postav - nemozes mat dve Arye, na to musis zavriet oci a chvilu si posniva ;-)
  • Eowyn je asi takový mix Aryi a Sansy.
  • Kde je ta "Sansa" část? :)
  • Neustále se o ní mluví jako o vznešené "Bílé paní Eowyn". Což taky je. Přijde mi v knížce víc Sansoidní než Ary...dní :D. Ve filmu je to naopak. Každopádně se "chová podle konvencí" a to sebeovládání, ladnost atd., to je od Sansy. To, že v skrytu duše touží vyjet do války (a to spíš za slávou než aby někoho jen tak mydlila) je zase něco jiného.
  • čo sa týka Eowyn, tam išlo o to, že bola osamelá, vystrašená. Jej blízky a vzory padli. strýko chátral, brat utiekol, bratranec zomrel. bola obkľúčená grímom a jeho plánmi. Aragorn jej prišiel ako vykupiteľ a veľký záchranca.
    chcela aby ju zachránil. obdivovala ho.
  • Jo, Froda jsem taky neměl rád. Ne že bych měl něco konkrétního proti němu ale Samwise byl pro mě vždycky lepší.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 18. listopadu 2012
    @sarven Velké Díky :applause: :-) (ještě musím vytvořit řadu smajlíků v mexické vlně)
  • Imho si zamienala lasku s obdivom, ale nakoniec jej svitlo. Esteze Tolkien sa nemohol inspirovat GRRM. Inak by Eowyn uz vonala fialky odspodu.
  • @Kolikokoli Mě naopak moc "konvenční ", nepřijde, spíš si drží tvář, chladnou masku, ale uvnitř chce křičet a bouřit se. K tomu Sansa zatím tak úplně nedošla, v jejím myšlení jsem doteď nespozorovala žádnou jiskřičku rebelie. Ale věřím, že se nakonec vzbouří, ale úplně jiným způsobem než Eyowyn. :)
  • Pánové (hlavně sarvene), díky. Hned jsem vám to tady vykuchal pro http://www.icefire.cz/knihy/george-r-r-martin/martin-vs-tolkien/ :-)
  • Hmm.. mne sa z ľudí v Tolkienovy páčil len Hurín... a z elfov Lúthien... ale Galadriel bola tiež moc dobrá... a Sauron v dobách Numerónu mal niečo do seba...
  • A Túrin & Nienor boli správne "GRRM"-ovský
  • Gardien: to jo, v Silmarillionu je víc takových postav. Ale v Lotrovi asi moc ne. Jsou takoví hodnější, vznešenější. Představa Tyrionovy návštěvy Středozemě... no... :D.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
  • Pieseň a LOTR sa nedaju moc porovnať
  • Oni tam spíš porovnávají, která postava by nad kterou vyhrála v souboji?
  • Tyhle souboje mi připadaj naprosto ujetý a trapný. Když to jsou postavy v rámci jedné knihy či série tak super. Ale takhle?
  • vzhľadom na to, že to porovnáva jeden z autorov, tak sa to ešte dá brať akože legitímne. ale samozrejme, že je to len srandička, mtv buzz
  • Já vím, že to Martin nebral vážně, ale mohl hodit aspoň nějakej fórek...
  • Martin fórek? veď počkaj si to zapamätá a oŽivý robba
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    Já bych ho taky nejraději kopla. Chabou útěchou budiž, že si aspoň vybírá zajímavé alternativy. Zrovna Tanec draků mě hodně zaujal a snad se tam dovíme víc podrobností.

    A myslela jsem, že 4. Dunka už má hotového :(
  • @sveva Nev iem ako VFás ale mŇa štve že píše všetko len nie Vychri.. ako ok chápem že si musí dávať prestávky ale takto to nikdy neuvidíme
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.