[Spoiler] Vichry zimy

upraveno 22. ledna 2014 v Píseň ledu a ohně
1141517192072

Komentáře

  • upraveno 9. července 2012
    No já přelouskal první 3 knihy během 14 dnů. :-) Hostina mě ukrutně nebavila, to trvalo snad měsíc a nakonec dvouměsíční trápení s Tancem, kde jsem naprosto tragickou Dany a nezáživného Tyriona přežil jen díky perfektním kapitolám Jona a Theona a ke konci také Aryi a Barristana. :-)

    Jinak, zajímalo by mě, kde se bere zášť vůči Euronovi, nikdy na mě nepůsobil jako vyloženě záporná postava. Ano, je to arogantní hajzl, jako v podstatě každý Greyjoy, ale narozdíl od ostatních vypadá, že má schopnosti, aby si mohl dovolit takový být, prostě vůdčí typ jak má být.

    Mimochodem, k Tanci česky jsem se ještě nedostal, jak si poradil překladatel s frází "My name is reek, it rhymes with ..... ."?
  • upraveno 9. července 2012
  • upraveno 9. července 2012
    Jo jo to s tym Euronom by som tiež chcel vedieť.. veď vplaval do Valrie a naspäť ľudia... a len pretiahol žensku bratovy...
  • upraveno 9. července 2012
    jj Euron je v pohode...milasek(pirat,zlodej,vrah)..len pretiahol bratovi zensku a ten ju nasledne zabil ;)) omg to uz ma dnesna mladez riadne pokrivene hodnoty.
  • upraveno 9. července 2012
    No, aby vám ten Milášek neukousl prsty. :D
  • upraveno 9. července 2012
    Deso, kdo psal kde o milaskovi? Jako sry, ale do sekce zloděj, vrah spadá naprostá většina západozemí, tvým způsobem bychom si nemohli oblíbit snad nikoho. U Eurona mi šlo o to, že to zajímavá postava a jedna z mála, u které mě opravdu zajímá její budoucnost, nikde jsem nepsal, že jej obdivuju. Ale mysli si co chceš, z tvého psaného projevu vyznívá, že sám spadáš pod mládež, do které se tu opíráš, takže radši nesuď ostatní, když nevíš. :-)
  • upraveno 9. července 2012
    Ako tak prepač ale ja si myslim že taketo veci boli na tych ostrovoch častejšie...
  • upraveno 9. července 2012
  • upraveno 9. července 2012
    Tady pořád někdo nadává jen na Greyjoye - jako by Freyjové nebo ta Lanisterská pakáž byli lepší! Victarion, Vraní oko, Mokrý vlas - co jméno to zajímavá figura :-D.
  • upraveno 9. července 2012
    Nevím, možná je to tím, že jejich POV se objevily až v Hostině (kromě Theona), takže mi nějak nestačili přirůst k srdci, ale pro mě co Greyjoy, to nudná kapitola (s výjimkou Theona v Tanci). Upřímně mě vůbec nezajímá, co se děje na těch jejich pidiostrovech, kterej vyžírka jim zrovna vládne atd. Nemám ráda jejich životní "filosofii" (ukradni co můžeš, nejlépe předtím majitele zabij)...
  • upraveno 9. července 2012
    Ale jo, asi ten je ten Euron fakt hrozný parchant. :-D Ale stejně mu fandím, snad bude první kdo pořádně zamete s dračí děvkou, ta už potřebuje trochu profackovat. :-)
  • upraveno 9. července 2012
    Cha chá - to je dobrý, to o té dračí děvce :-D. Ještě ke Greyjoyům - ta jejich životní filosofie je samozřejmě z mravního hlediska ubohá - prostě filosofie pirátů (potažmo Vikingů, které Martin do ságy zapojil právě prostřednictvím Krakatic). Nevím proč, ale mě se hodně líbily kapitoly Aerona, i když se v nich vlastně nic neděje. Asi mi byl sympatický ten jeho svatý zápal pro Potopeného boha a navíc mají ty kapitoly atmosféru, která mne nějak oslovila...
  • upraveno 9. července 2012
    Crocuta: Je vidět, že každého z nás oslovuje něco jiného... :-)
    K těm vikingům: no, ne vždy to byly jen loupeživé výpravy, často šlo o mladší syny, kteří neměli šanci zdědit půdu a majetek, a tak si zabrali půdu jinde. A pak sili. :-)
  • upraveno 9. července 2012
    Tohle vynášení Jamieho a odsuzování Cersei mi taky není úplně jasné. Ano, Ceresi je z té dvojice ta hloupější a trochu jí přeskočilo... Nicméně Jamieho vždycky milovala, ostatně ve vězení snila o tom, že jsou manželé a joff je stále naživu.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 10. července 2012
    Cersei jsem začal nesnášet až s jejíma POV kapitolama, do té doby jsem ji chápal.
  • upraveno 10. července 2012
  • upraveno 10. července 2012
  • upraveno 10. července 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. července 2012
    Chmur: A podle toho co víme i s měsíčním chlapcem :)
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 10. července 2012
    svoa00: ano.
  • upraveno 10. července 2012
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 10. července 2012
    Jsi zbytečně osobní, bavíme se o postavě z knížky. To že ji chápu neznamená že s ní souhlasím.
  • upraveno 10. července 2012
  • upraveno 10. července 2012
  • upraveno 10. července 2012
    Náhodou, taky se přikláním k tomu, že dokud neměla Cersei POV, byla to pochopitelná postava. Nesympatická, zlá, ale královna, která bojuje dostupnými prostředky za své štěstí a za své děti. S nástupem POV začala být na blití.

    GRRM má nějaký problém s ženami, protože strašně málo jich je doopravdy sympatických. Taková Aša ujde, ale to její věčné "sekyrka je moje robátko" mi taky lezlo na nervy.
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 10. července 2012
    svoa00: není jedno zda se jedná o fiktivní osobu nebo život. Co hledám v knihách není to co hledám v životě, ale to máme každý jinak.
  • upraveno 10. července 2012
    Ben Nevis: To si nemyslím. V Písni je mnoho typů žen a každý si může vybrat - nevinné dívka přicházející o iluze (Sansa), bojovné a nezdolné dívky (v těch si Martin zvláště libuje - Arya, Aša, Brienne), emancipované ženy (Daenerys, Melisandra:-) a mateřské typy (Cat). Jediná kterou opravdu nesnáším je Cersei. Ostatní mám docela rád nebo mi nevadí. Dokonce jsem se po Tanci začal trochu laskavěji dívat i na rudou kněžku. Když už tak mi vadí jen něco jako Daenerysina obsese Daariem apod.

    Thorar: Přesně. Mám rad Jaimeho, ale rozhodně nehodlám mrzačit děti ani zabít našeho prezidenta /krále/:-). Člověku který by úmyslně zavraždil dítě, bych klidně odhlasoval trest smrti.
  • upraveno 10. července 2012
    Mno, chápat můžeme i Adolfa Hitlera a jeho partu... Tak to berte tak, že jsem proti Cersei zaujatá, protože je přesně ten typ ženský, která dělá mojemu pohlaví ostudu.

    Ben Nevis: Cersei mi přišla na blití i předtím, ve svých POV kapitolách jenom navíc začala být blbá. A kolik mužských postav je doopravdy sympatických (a navíc pořád naživu)? Moje sympatie k Martinovým postavám nejsou bezvýhradný, bez ohledu na pohlaví. Z ženských postav chovám největší sympatie k Arye, Sanse, Aše, Meeře a Catelyn (i když víceméně jenom kvůli jejímu vztahu k dětem).
  • upraveno 10. července 2012
    Tak pro mě je velkým sympaťákem Barristan. Prostě klaďas procházející krizí pozdního věku. Jeho souboj v Tanci s tím elitním žoldákem a gladiátorem byl super. Škoda že v Tanci nebylo víc soubojů a celkově akce. Sympatický je i Jon a Bran. Navíc jejich kapitoly jsou celkem zábavné. Další a zároveň poslední parádní souboj byl s Mancem jako Chřestivou košilí. Takže mně sympatických mužských postav je v Písni dost. S ženami je to horší, ale pořád mám Dany, takže houby zle:-)))
  • upraveno 10. července 2012
    Ja Chapem chapanie.... Ja som tiež taka chapava povaha... ja pochopim ešte aj prečo ma niekto potreb vraždiť čiŽe....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.