flanker.27: Souhlas. Ale stejně se na to asi podívám. Chci vidět digitálně omlazenou Charlize Theron v mléčn lázni nebo co to je. :-) Škoda že z té druhé Sněhurky(Mirror Mirror) se vyklubala taková strašidelnost. Nejlepší Sněhurkou asi nadále zůstane tahle:
Já se na obě Sněhurky těším - mám ráda pohádky a nečekám od toho nějaké zázraky, ale pitomosti, které mě budou bavit a nebudu u nich muset přemýšlet (typ romantických komedií, akčních ptákovin a podobně)
Mně se líbila na určitých místech nadsázka. Hlavní myšlenka mi přišla hodně povedená. Ale ano je trošku přehnaný. Na druhou stranu to spíš má být něco jako legenda.
táto snehulienka (snow and huntsman) vyzerá veľmi dobre, teším sa na to. s HG súhlas, je to deravejšie ako kniha, ale dá sa to pozrieť. zaujimavé je, že aktuálny fenomén sa vie vynoriť zo všeličoho, viď úspech HG v amerike.
Film je dost zkratkovitý, nijak zvlášť z něj nevyplývá, že ten instruktor/mentor, je poslední vítěz jednoho ročníku Her ze dvanáctého kraje. Vyhrál jako kluk, od té doby nemusel pracovat, jeho jedinnou povinností je každý rok doprovázet vybranou dvojici. Je to alkoholik, který se prostě odmítá citově i jakkoliv jinak angažovat, protože už desítky let pomáhá dětem, které pak někdo (obvykle hned první den) brutálně zabije. Tak chlastá a kašle na to. Hlavní hrdinka na konci uvažuje, jestli nedopadne jako on.
Co se týká uspořádání a války, to nevědí ani postavy románu. Vláda v kapitolu je drží v nevědomosti, dokonce ani netuší, jak to vypadá v ostatních krajích. Vědí jen, že se kdysi jejich předci vzbouřili a oni teď za to platí.
Ta scéna s kytkama je zrovna dost klíčová. jde vlastně o akt rebelie, protože všichni mají předstírat, že hry jsou jedna velká show a každý jde po výhře coby sportovec. Hlavní hrdinka tím ukázala, že došlo vlastně k vraždě. Také je v knize zdůrazněno, že tuhle scénu vystřihli z toho vysílání a už ji nikdy neopakovali.
já z té knížky neskáču nedšením, ale nápad i provedení se mi celkem líbí. Zvlášť ukázka toho, jak dokáže pohled přes kamery odosobnit člověka a udělat z něj prostě performera a z vraždění dětí napínavou reality show.
Tak jsem se také koukl na Hunger games a vůbec se mi to nelíbí... Vím že je to tak i v knížce a že je to záměr ale PROČ cpou všude 16ti letý neohrožený hrdiny který jsou i přes svůj věk a náhodný výběr docela nobouchaný? kam se poděl Arnold? Všechny postavy (až na onoho instruktora) jsou takový umělý a nesympatický, nemají žádné charisma a co si budeme nalhávat takhle by to určitě nedopadlo. Kam se podělo racionální uvažování? Všichni jsou supermagoři co mě chtějí zabít tak hlavně se budu chovat slušně a čestně? Hlavně si přece zachovat lidskost že? Nějak jsem si při tom vzpomněl na Dalea z The Walking Dead. Knihu jsem nečetl a myslím že si jí ani nepřečtu. Možná že kdyby byly postavy o takových 20 let starší a hrál je někdo sympatický dopadlo by to jinak. Možná by to dopadlo lépe....
Nevada: No, on se začal angažovat až ve chvíli, kdy to začalo vypadat, že tentokrát mají jeho svěřenci šanci.
Tu scénu u rohu jsem pochopila tak, že ji chtěli ukázat z pohledu hlavní hrdinky. Nekouká nalevo napravo a jde po tom batohu. Nicméně rating jistě hrál svou roli :-) Pořád je to film primárně pro puberťáky (i ta kniha, co si budem nalhávat).
Film jsem neviděla, ichformu taky nemusím, ale v knížce právě ta ichforma schovává případné logické díry ve fungování světa a jednání postav - Katniss prostě popisuje, co se kolem ní děje, a jak na to sama reaguje.
Komentáře
Ale stejně se na to asi podívám. Chci vidět digitálně omlazenou Charlize Theron v mléčn lázni nebo co to je. :-)
Škoda že z té druhé Sněhurky(Mirror Mirror) se vyklubala taková strašidelnost.
Nejlepší Sněhurkou asi nadále zůstane tahle:
Richard Madden hraje taky moc dobře.. Asi líp než v Agotech..
http://www.csfd.cz/film/247339-kniha-preziti/
Film je dost zkratkovitý, nijak zvlášť z něj nevyplývá, že ten instruktor/mentor, je poslední vítěz jednoho ročníku Her ze dvanáctého kraje. Vyhrál jako kluk, od té doby nemusel pracovat, jeho jedinnou povinností je každý rok doprovázet vybranou dvojici. Je to alkoholik, který se prostě odmítá citově i jakkoliv jinak angažovat, protože už desítky let pomáhá dětem, které pak někdo (obvykle hned první den) brutálně zabije. Tak chlastá a kašle na to. Hlavní hrdinka na konci uvažuje, jestli nedopadne jako on.
Co se týká uspořádání a války, to nevědí ani postavy románu. Vláda v kapitolu je drží v nevědomosti, dokonce ani netuší, jak to vypadá v ostatních krajích. Vědí jen, že se kdysi jejich předci vzbouřili a oni teď za to platí.
Ta scéna s kytkama je zrovna dost klíčová. jde vlastně o akt rebelie, protože všichni mají předstírat, že hry jsou jedna velká show a každý jde po výhře coby sportovec. Hlavní hrdinka tím ukázala, že došlo vlastně k vraždě. Také je v knize zdůrazněno, že tuhle scénu vystřihli z toho vysílání a už ji nikdy neopakovali.
já z té knížky neskáču nedšením, ale nápad i provedení se mi celkem líbí. Zvlášť ukázka toho, jak dokáže pohled přes kamery odosobnit člověka a udělat z něj prostě performera a z vraždění dětí napínavou reality show.
Tu scénu u rohu jsem pochopila tak, že ji chtěli ukázat z pohledu hlavní hrdinky. Nekouká nalevo napravo a jde po tom batohu. Nicméně rating jistě hrál svou roli :-) Pořád je to film primárně pro puberťáky (i ta kniha, co si budem nalhávat).