Ramsay Bolton

upraveno 14. července 2012 v Postavy a bytosti
1356

Komentáře

  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. srpna 2012
  • upraveno 8. srpna 2012
    Everett Young: Mno, Arya vzpomíná na Zimohrad a rodinu (nejen na Jona) hodně často, když zrovna "netrénuje" a nestává se nikým. Žije ostatně pro pomstu za to, co se v minulosti stalo. Sansa si stejně jako Arya pomalu pěstuje poruchu identity, ale je pravda, že se přes to, co se stalo, dokázala přenést asi nejlíp. Jon a jeho rozhodnutí na konci Tance - chyba kvůli vzpomínkám na rodinu. Ani Brana myslím Martin volby mezi tím, co bylo, a budoucností Martin neušetří. Nejlepší to má Rickon, ten si pamatuje kulový ;)
  • upraveno 8. srpna 2012
    Jo taky by mi to přišlo víc jako chyba. Protože ta maškara mne nebaví (- ale to považuji za osobní antipatie).
    Byl to jen takový záblesk, když jsem to četla, že pokud Jona přesune do Ducha nebo zkrátka třeba návštěvu Poolové přebude v bezvědomí, aby ji nemohl identifikovat a tak, budu to považovat za mínus, protože příliš mnoho samoúčelových náhod mi trochu působí rušivě.
    Už tak mi přijde, že když nikdo ze stovek lidí ani nezapochybuje o Aryině pravosti - byť potají (třeba šuškanda mezi služebnictvem), tak je to takové...nevím jak to popsat.
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. srpna 2012
    Jestli GRRM zabije i zbývající Starky (o koho se nebojím je Sansa ta je relativně v bezpečí) tak u mě tedy končí. To by už od něj byla naprostá blbost a bylo by vážně trapný je nechat umřít,
  • upraveno 8. srpna 2012
    Jarla: Navíc když to tvrdí Roose Bolton - o kterým lordi ze severu sice nevědí, že pomál zabíjet jejich příbuzný, ale rozhodně vědí, že je to přeběhlík. Navíc předpokládám, že zhruba vědí, jak stará je Arya, a Jeyne je evidentně o několik let starší. Plus ani nemá zlovlka. S tou důvěrou seveřanských lordů to IMHO Martin přehnal. I když... to, že v tomhle lordi Roosovi věří, se zmiňuje jedině lady Dustin. Na začátku Vichrů to IMHO tak jako tak dají Roosovi sežrat, jsou to koneckonců seveřani.
  • upraveno 8. srpna 2012
    No přišlo mi, že tam mohl větičku šuškandy někde třeba na Zimohrad přihodit :-)
    Třeba jen, že jeden člověk se zatvářil pochybovačně při pohledu na "Aryu"....
  • upraveno 8. srpna 2012
    Everett Young: Ale kdepak, nezabije je. Martin už ale kolikrát dokázal, že smrt není to nejhorší, co jeho postavy může potkat. Spíš se bojím, že Starčata budou mít ještě temnější příběhy. A Sansa je v bezpečí jenom do chvíle, kdy přestane říkat "jak si přeješ, tatínku".
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. srpna 2012
  • upraveno 8. srpna 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 8. srpna 2012
  • upraveno 8. srpna 2012
    Branislav 'Gepeto': Ozlovlkovaný... to je nádherný výraz :D

    Nevím, proč by seveřani měli cokoliv věřit Lannisterům, Tywin sice oficiálně nikdy neřek, že připravoval s Freyem Rudou svatbu, ale omilostnil ho a jeho rodu poskytnul velký privilegia. Tím dal jasně najevo svůj postoj "shit for honor". Ten argument s tím, že předpokládají, že Aryu jim Tywin (a opravdu to byl ještě Tywin) pro svoje vlastní účely je daleko pravděpodobnější. Přesto ale věřím, že aspoň části z těch, co "Aryu" viděli, došlo, odkud vítr fouká.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 8. srpna 2012
    Nie vítr, ale riadne Vichry zimy :) Tam sa pravdepodobne ukáže, že to vedelo mnoho z nich :)
  • upraveno 8. srpna 2012
    Já neříkám, že nikdo nepochybuje, ale že jsem v knize nečetla jedinou zmínku, kde by třeba POV Theona - "Zdálo se mu, že se XY zadíval na Aryu pochybovačně a Theona napadlo, jestli záměnu neprokoukl."
    Myslela jsem nějakou takovou větu nebo jen zmínku, která by naznačila, že nějaká pochybnost vůbec existuje. Jedna jediná větička.
    Docela mi to tam chybí pro věrohodnost, protože tak čtenář váhá, jestli někdo zapochyboval či nikolivěk - toť vše .-)
  • upraveno 8. srpna 2012
    Doufám, že to neprokoukli. Chtěla bych scénu, kde má Theon záchvat smíchu, až se dozví, že Ramsay nevěděl, že Arya není Arya :D.
  • upraveno 8. srpna 2012
    Teď si nevybavuji, jestli to Roose ví nebo ne. Měla jsem dojem, že jo nebo aspoň vážně pochybuje, ale přísahat bych na to nemohla.
  • upraveno 8. srpna 2012
    Jarla: Ano, ví to, je to už v Bouři.
  • upraveno 8. srpna 2012
    Roose to ví(proč by jinak tolik potřeboval Theona), mam dojem, že i Ramsay(ten zas věděl, že byla někde v bordelu).
    A mam dojem, že pár lordů silně pochybuje o pravosti (proběhlo tam i nějaký vyptávání se, takže šeptanda asi jede)
    ;)
  • upraveno 8. srpna 2012
    Tak se mi to nezdálo a s kým si o tom vlastně Roose povídal, že pravá nebo falešná, že důležité je, aby tomu věřili lordi a ne, jestli je pravá....
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 8. srpna 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. srpna 2012
    No minimálně Manderly na nějaký podezření kašle. Roose i Ramsay to vědí a Lady Dustin je s Boltonem jenom proto že jí ublížil méně než Stark. Co se Freů týče tak asi tak to řekl Manderly: Je škoda že ten chlapec zemřel tak mladý, ale měl docela štěstí protože jinak by z něj vyrostl Frey :D
  • upraveno 8. srpna 2012
    Mimochodem - kdo myslíte, že zabil malýho Freye? U mě je to celkem jasný - byl to druhej malej Frey.
  • upraveno 8. srpna 2012
    To je přece jasné - byl to nějaký Jiný. Jeden z nich přelezl Zeď a zrovna teď vraždí všechny potencionální AA :D
  • upraveno 8. srpna 2012
    EY: a nehraje to Lady Dustin na Rooseho?

    svoa: podle mě ho zabil duch Zimohrad :) Mance nebo jeho kopinice.
  • upraveno 8. srpna 2012
    Žije Mance?
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 8. srpna 2012
    Mancovi kopinice popírali před Theonem že by Malého Waldera zabili takže to nejspíše opravdu bylo na příkaz Manderlyho. Jinak doufám že GRRM zase něco nepose*e jak je jeho dobrým zvykem a bitvu o zimohrad vyhraje Stannis. Protože pokud by se tak nestalo tak to vidím dost špatně. GRRM prostřednictvým Rhaegara řekl že každá píseň musí být něčím vykoupená ale nebylo už těch obětí dost?
  • upraveno 9. srpna 2012
    stopro druhý frey. využil situáciu a zlepšil si postavenie v rodinnom rebríčku.
  • upraveno 9. srpna 2012
    sarven: Na to si plácneme. Navíc je řečeno, že ten Freyík se začíná čím dál víc podobat Ramsaymu.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 9. srpna 2012
    Ten Frey raz bude Lord prechodu :D
  • upraveno 9. srpna 2012
    Roose to ví, Jamie to řekl Brienne. Lady Dustin má pochybnosti,tak jako mnozí jiní seveřané, alespoň Theon si to myslí.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 10. srpna 2012
    Theon si to myslí? On to vie :D
    Jo ták, akože Theon si myslí, že majú pochybnosti, pardón .)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.