Hobit
Novozélandský režisér Peter Jackson se bude podílet na psaní scénářů ke dvěma dílům filmového zpracování románu J.R.R. Tolkiena Hobit.Podle hollywoodského tisku se pod scénáři, na kterých se již začalo pracovat, podepíše i režisér obou snímků, Mexičan Guillermo del Toro.
Jackson má filmy, na jejichž realizaci se dohodl s hollywoodskými studii New Line Cinema a MGM, také produkovat. Natáčet by se měly na Novém Zélandu, kde vznikala i slavná filmová trilogie Pán prstenů, a jejich dokončení je plánováno na léta 2010 a 2011.
Podle studia New Line Cinema bude první film adaptací Hobita a druhý bude originální příběh, který pokryje 60 let mezi knihou a začátkem Pána prstenů.
Plánované natáčení komplikoval právní střet mezi Peterem Jacksonem a New Line Cinema, které vlastní práva na filmové zpracování Tolkienových knih. Studio si nepřálo, aby Jackson Hobita režíroval.
Po natočení trilogie Pán prstenů, kterou Jackson režíroval, se totiž soudil se studiem o údajné nevyplacené podíly na zisku. Trilogie vydělala po celém světě zhruba tři miliardy dolarů. Její třetí díl - Návrat krále - získal 11 Oscarů, včetně ceny za režii pro Jacksona.
Těšíte se? Já strašně. 8) :!:
Zvláště na ten druhý film. :idea:
Komentáře
"Chytej!"
"Máš štěstí že jsem se netrefil."
Ale v knížkách mi Boromirova smrt, pohřeb a rozpad Společenstva přišly jako nejsilnější moment. Jedna z vzácných chvil, kdy jsem zjistila, že mi tečou oči. :'-(
Zase jednou jsem si připomněla, že kdybych si měla vybrat fantasy svět, kam bych se chtěla podívat, tak je to rozhodně Středozemě, protože Západozemí a Azeroth mě frustrují :spike:
bledého skřeta
Dlouhý to je, zbytečně moc akce. Trochu mi to připomnělo toho nešťastného King Konga, s tím rozdílem, že u něj mě to nudilo, tady jsem chrochtal blahem a vzpomínal, jak jsme hrávali Dungeons & Dragons v námi upraveném světě Ardy a jen jsem si říkal, jak se musí nudit ti, co se nešli na 3 hodiny mrknout do Středozemě. Ale jsou takoví vůbec? :-)
Podle očekávání se jede dle not LOTRa a mně se to líbí. Nemůže se tak ani náhodou stát, že by mi film splynul s knihou - ta navždy zůstane úplně jiná, pohádková, mnohem víc vtipná a nevinná. Zato ale oproti knize dokázal film vypíchnout zajímavé motivy (v tomhle je halt film silnější médium), pro mě hlavně touhu po domově a taky cenu soucitu, viz scéna s Glumem a okamžité propojení s LOTRem a rozhovorem Froda a Gandalfa. Skvělé!
Musím to vidět rozhodně znovu v kině, mám hafo dojmů a vše splývá. Vyčnívají hlavně dvě scény: hádanky ve tmě a Bílá rada - Blanchett je čím dál tím krásnější.
Teda, abych to uvedl na pravou míru, film sám o sobě je docela dobrej, ale LOTR nasadil laťku asi moc vysoko :-)
super mi přišel útěk před skřety - vlastně oba dva, co se odehrávaly venku. Naopak v jeskyni to na mě bylo trochu moc "nerealistický" (já vim, zvláštní slovo, když je to fantasy) - ale ten tlustej skřet a jízda po sjezdovce na lešení mi přišly až moc... a přiznám se, že se mi nelíbilo, že tam je nějak moc světlejch skřetů ;)
ale kdo ví, třeba až se dokončí trilogie, nebo s určitym odstupem, budu nakonec zarytý fanoušek toho filmu... :-)
Nevedela som si vsak zvyknut na slovenske titulky (!).
Bilbo Pytlik versus Bublik
Gloch - Glum
A Vododol wtf?
Ale pohyblive obrazky to vynahradili :) Hlavne sexy trpaslici :). Akurat ta nevinnost a cistota knihy mi chybala. Prislo mi tak melancholicky smutno za destvom...
Film mi přišel zároveň výborný i špatný. Nevím, jak moc se držel knížky (Hobita jsem četla jenom dvakrát, detaily si už nepamatuji), ale přišlo mi to, že to dělají zbytečně moc vážné.
Třeba si nejsem jistá, jaká byla motivace jít do Osamělé hory? Ve filmu je to získat nazpět domov, ale pokud jim nešlo pouze o poklad, k čemu by potřebovali lupiče?
Pak mi vadilo, že z každých trablů je musí dostat Gandalf, který vypadá v mezičase jako stařík, co mele z posledního. Minimálně od těch Trolů si mohli pomoc sami.
Mezi postavami nejsou skoro žádné interakce, nějak mi tam chybělo něco jako pošťuchování Gimliho a Legolase. Akorát tam nadávají nezaslouženě Bilbovi, který byl párkrát nešikovný, ale skoro vůbec si na nic nepostěžoval.
Na jednu stranu je to moc pohádkové (to už tu bylo zmiňováno, že trpaslíci tam pořád padají, narážejí na špičaté skály a nic jim není, když spadnou, tak na náhodně letícího orla), na druhou stranu se to snaží dělat temné, narážky na nekromanty, epické bitvy se skřety apod. U Pána prstenů to fungovalo, Hobita jsem čekala víc odlehčeného.
Nejvíce se mi líbil trpasličí prolog, Radagast a jeho houbičky, skřetí šéfík, kulisy, vodopády Roklinky (jak to udělali, ať přes ten kravál něco slyší? :-)), kamenní obři a sexy Thorin (lepší než Aragorn :-)).
Glum nebyl špatný, ale na můj vkus už moc přehrával.
Přijde mi, že ti, co to nečetli nebo četli před dlouhou dobou, tak ten film kritizují víc. Já jsem zastánce "ať je tam všecko z knihy, i když to bude znamenat pětihodinový film s hodinovou pauzou, kde se vlastně vůbec nic neděje". Nesnáším ten moderní trend "krátce, rychle, akčně". Nejlepší jsou právě ty neakční scény a Bilbo mohl na začátku vyprávět taky klidně déle. Doufám, že PJ natočí i nějaké části Silmarillionu. A doufám, že to budou hlavně ty "povídací" části. Akce a rychlosti je všude dost.
Thorin nic moc, ale Bofur, na toho fakt nedokážu přestat myslet :D. A lepší než Aragorn je rozhodně. I bezejmenný trpaslík, co se ve filmu objeví na půl sekundy, je lepší než Aragorn :D.
A Glum byl daleko za dokonalým. Pro něj nemám ani dost slov, abych popsala, jak přesně ho vystihli.