Jídlo a pití

upraveno 26. června 2011 v Rozličný pokec
Dneska jsem měl tu čest ochutnat svatojánské pivo. Bylo docela dobré, ale hlavně mě přivedlo na myšlenku založit topic na téma, které mají lidé společné bez rozdílu. Tedy najdou se mezi námi tací, kteří posvátnou zásadu "alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství" nectí, tak jsem se rozhodl rozšířit diskusi na téma jídlo. Pokud tady daná diskuse již je, tak prosím Aleka, aby jí smazal a zahodil jí na smetiště dějin, ale v opačném případě nechtě diskuse započne. Tématem je cokoliv, co Vás napadne. Co Vám chutná, co jste dnes vypili (snědli). Dějiny pití, vaření. A tak dále, a tak dále....

1121315171824

Komentáře

  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    To jsou nějaký koblihy. (říká strejda google)
  • upraveno 12. prosince 2012
    @Montezuma3
    Ajejej - takto urazit moje rodinne dedictvo? :onfire:
    Oskvarkove pagaciky a koblihy!?

    http://www.receptiky.sk/oskvarkove-pagaciky/
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Pagáčiky sú tak úžasné a ty ich nazveš Koblihami? :O Burn you!!!!
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    No hej, vypadá to jako slané koblihy.
  • @Montezuma3 Teba asi nik do kuchyne nepusti, ze? :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    Koblihy jsou smažené!
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Já netvrdím, že to jsou koblihy. Jen říkám, že to jako koblihy vypadá. Z marketingového hlediska si myslím, že by se tomu měl vymyslet jiný, originálnější tvar. (pokud to vůbec jde)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    Ach vy česi len na prachy myslíte a už tu ťaháš marketing :D To je akoby si povedal, že bagety sú neoriginálne, keď vyzerajú trocha ako rožky :) Prosto je to vyinikajúce jedlo, vážne chutia skvelo.. Najmä len tak samé, bez výplne (ktorá sa tam niekedy dáva)
  • Dršťkovka, lečo, žemlovka, taková odporná zeleninová polévka (Nevím, jak se to jmenovalo, ale celkově to bylo převážně tmavě zelené, krom zeleniny tam nebyla vidět skoro ani voda a odporně to páchlo.), spousta "pokrmů" se zeleninou, boršč mi nevoní (I když z toho dokážu vypreparovat maso.), brambory na česneku a silná česnečka (Slabou má velmi ráda.). :hand:
    Také jsem ráda, že nepocházím z "lepších vrstev"- zvedá se mi žaludek jen si představím capající chobotničky, vylupování šneků a srkání škeblí. Vždyť je to odporné od pohledu! :-o
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • upraveno 29. ledna 2013
    Mi vadí zelená petržel v polívce, kopr v koprovce, žemlovka, ale v zásadě sním vše. I když s hmyzem na talíři jsem ještě neměla možnost se seznámit.

    Edit: Ještě jsem zapomněla na nudle s mákem a buchtičky s krémem.
  • upraveno 29. ledna 2013
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 29. ledna 2013
  • S koprovkou je problém, že ji má rádo dítko. Takže kompromis je: vařím, ale s minimem kopru :twisted:
    @Hildegarda Salátová polívka???
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • @Hildegarda Dík, máme dva kluky. Jinak na koprovku jsem ho v létě naučila já, protože mi došla fantazie. Naštěstí teď se můžu vymlouvat, že není kopr :-)
  • Ja mám odmalička problém s čerstvými rajčinami. Po tepelnej úprave ich mám rád (plnená paprika je jedno z mojich obľúbených jedál), ale keď dám čerstvú rajčinu do úst, okažmite sa spúšťa dávivý reflex.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Koprovka a špenát jsou věci, které by vůbec nemusely existovat :)
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    @flanker.27 Huš :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Brazilská banánová polévka :-#

    Jinak mám rád jablíčka, papriku (v pořadí: žlutá, červená, zelená) špenát s vejcem, koprovka jedině s bramborem. Kuře na paprice, na rajčatech, na másle, na česneku, na majdě. Škoda že nemáme doma troubu, do které by se vešlo pět pekáčů. Můj bratr vždycky nesnášel falešný bramborový salát s klobásou :D
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Krisa To je dobré tak pro Krisy :)
  • Zelenina na husto nebo jak tomu říkali v jídelně? Takové to, co vypadá, jako když vám někdo na talíř vyzvrací mrkev a hrášek :-? jinak nemám problém se...sníst cokoliv, hlavně pak to, co si nemusím vařit sama :-)
  • @Dreamer Dušená mrkev? Kupodivu to jde udělat i dobré, ale to jsem až do loňského roku netušila :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Otec umí výbornou dušenou mrkev. S tou kejdou z jídelny to má však společnou snad jen tu mrkev.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.