Raz som chcela dať postave v príbehu meno Nielo. Nielo, respektíve Niello je výraz pre techniku, pri ktorej sa do rýh v svetlom materiále vtlačí tmavá hmota ako sadze a vznikne nám pekná kontrastná výzdoba.
@undefined Jsi li bohyní, nepatříš náhodou jen mezi další tváře třikráte prokletého Mnohotvářného boha. Jsi-li pohanskou bohyní, patříš mezi démony, které Melisandra poctivě vymítí :D:D:D:onfire:
Ale kdepak, s jarem se vrací teplo, zima si jde dát šlofíka a s ní i modrookí jinoši. Já jsem Melisandřin spojenec. No počkat. Už mám spojenkyňu Dany, teraz i Mel. Jestlipak to není ten trojhlavý drak, o kterým Rhaegar i Sagart tolik mluvili? :twisted:
Nezvyčajne krásny zjav a zaujímavé kapitoly. Teda kým sa nezasekla v Mereene. Ale s tým by už mal byť koniec, takže... A bola mi sympatická aj jej osobnosť. Má sa ešte veľa čo učiť, ale jej vývoj v Hre bol radosť čítať a v jej príbehovej linke hrá veľkú rolu intuícia a akési nadprirodzené pôsobenie. Som zvedavá čo za tým je a kam má doputovať. A tak nejak dúfam, že sa poučí z otrockých miest a cestou už bude zanechávať menej collateral damage. A dá sa predpokladať, že sa v jej prítomnosti ocitne Tyrion.
Tak jo... 161 - Súčasná technokratická civilizácia zabíja spiritualitu. Tony je příliš vzdálen od svých kořenu, než aby mohl začít dělat nějaké převtělovací kouzla. Taková Sansa a Robb toho taky moc neskoušeli, ale divoká Arya a odcestovaný Bran, to je něco. I ten náš Jon se k tomu dostal až za Zdí. A jen Staří bohové vědí, jak se na tom Rickon. Jo a odkud je vzali? Stará chuva je čarodějka a zaklela je ale nikomu o tom neříkejte, jinak proklaje i nás... :-$
@Sagart pořád jsi nám neprozradil svůj věk. Věk Aviv je veřejně znám, můj taky jelikož jsem ho tu zmiňoval na stránkách několikrát, ale tvůj zůstává záhadou. Osobně bych typoval horní hranice 28 a spodní tak 20.
GOT nekoukám... 165 - Tenhle ASOIAF Shakespeare je jeho bratrem - dvojčetem. A jsou si velice blízci (ale ne tak, jako jistí metaforickí příslušníci kočkovitých šelem). Dlouho se hádali o tom, jestli je pero mocnější meče. Tak dlouho, že to chtěli vlastnoručně vyzkoušet. Ovšem, jak jsem řekla, měli se rádi a než aby skřížili své pero a meč, dohodli se na soutěži. Každý ovplyvní dění na jiném kontinentu tím svým nástrojem a pak se uvidí, který udělá větší bordel a dýl přežije. Druhou část dle všeho vyhrál Phario, ikdyž to není jisté. Ta první je ovšem vskutku otázní, neboť ikdyž z Phariova pera krev nekape, nýbrž se ryne jak vodopád a opravdu by mohl něco ovplyvnit, to samé sa dá říct o Syriovu satelitu - mladičké vlčici. A tou největší komplikací v celém sporu je, že tenhle satelit teď neoperuje v správnem revíru. To, zda je mocnější pero, nebo meč, se zřejmě dovíme až ke konci ságy. Pokud budeme mít štěstí...
167 - Má ho naprosto, zcela a dokonale funkční, jak orel, ani jen dalekozrakost/krátkozrakost jej neobtěžuje, syčáka. Ovšem rád vypráví, jak ho předal za doušek vody u hodně divného stromu a tak získal Nesmírne Vědění, jež jej oprávňuje být králem. Jen Aeron má strach, že tahle kralovská ambice ho vede k bratříčkovaní s nesprávnymi lidmi a... Nelidmi. S velikými obavami kouká k severu, odkud slýchat o narústajíci aktivitě tamojších ledových obyvatel. Nemluvě o té chásce paktujíci s přerostlými vlky. Jen si na ně vzpomene, už jej svrbí zápěstí.
168 - Jaký bude další osud Ledu - Přísežníka a Vdovina nářku?
Komentáře
No počkat. Už mám spojenkyňu Dany, teraz i Mel. Jestlipak to není ten trojhlavý drak, o kterým Rhaegar i Sagart tolik mluvili? :twisted:
Pokud budou na dracích rajdit Mel a Danny, nějaký Bard Lučišník by bodl :D
Je to přece Legolas. Ten přežil Mumakila i znásilnění od Bolga.
Mimochodem, toto asi nepatří do tohoto topicu :-)
161 - Súčasná technokratická civilizácia zabíja spiritualitu. Tony je příliš vzdálen od svých kořenu, než aby mohl začít dělat nějaké převtělovací kouzla. Taková Sansa a Robb toho taky moc neskoušeli, ale divoká Arya a odcestovaný Bran, to je něco. I ten náš Jon se k tomu dostal až za Zdí. A jen Staří bohové vědí, jak se na tom Rickon. Jo a odkud je vzali? Stará chuva je čarodějka a zaklela je ale nikomu o tom neříkejte, jinak proklaje i nás... :-$
162 - Aká bola Kráľovná tŕňov za mlada?
164 - Je Jaquen ASOIAF ekvivalentom Jamesa Bonda?
165. Je Syrio Forel příbuzným Pharia Forela?
165 - Tenhle ASOIAF Shakespeare je jeho bratrem - dvojčetem. A jsou si velice blízci (ale ne tak, jako jistí metaforickí příslušníci kočkovitých šelem). Dlouho se hádali o tom, jestli je pero mocnější meče. Tak dlouho, že to chtěli vlastnoručně vyzkoušet. Ovšem, jak jsem řekla, měli se rádi a než aby skřížili své pero a meč, dohodli se na soutěži. Každý ovplyvní dění na jiném kontinentu tím svým nástrojem a pak se uvidí, který udělá větší bordel a dýl přežije. Druhou část dle všeho vyhrál Phario, ikdyž to není jisté. Ta první je ovšem vskutku otázní, neboť ikdyž z Phariova pera krev nekape, nýbrž se ryne jak vodopád a opravdu by mohl něco ovplyvnit, to samé sa dá říct o Syriovu satelitu - mladičké vlčici. A tou největší komplikací v celém sporu je, že tenhle satelit teď neoperuje v správnem revíru. To, zda je mocnější pero, nebo meč, se zřejmě dovíme až ke konci ságy. Pokud budeme mít štěstí...
166 - Je KNIŽNÍ Jaquen ekvivalent Jamesa Bonda?
167 - Jak Euron přišel o své oko (pokud ho nemá zcela funkční pod páskou)?
168 - Jaký bude další osud Ledu - Přísežníka a Vdovina nářku?