Kecáliště

upraveno 29. června 2011 v Rozličný pokec
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
16791112581

Komentáře

  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 14. července 2011
    Nevím co se děje, ale i přes JDownloader stahuju z Rapidshare bez omezení, ačkoliv už nemám placený účet.
  • upraveno 14. července 2011
    taky ne a ještě před dvěma týdny jsem po jednom staženém souboru čekal hodinu....
  • upraveno 15. července 2011
    Rapidshare poslední dobou dost upadal, a tak se snaží nalákat zpátky klienty.
  • upraveno 15. července 2011
    Flanker: Ad demokracie

    zjevně velkou roli hraje i DNA. Stačí si vzít takové Romy, kteří žijí na jednom území sto let, a přesto inklinují ke své staré kultuře. Když si bílá rodina nějakého adoptuje a vychovává, stačí když přijde puberta, dítko se dostane ke svým, a dá přednost kultuře své rasy před výchovou.

    Otázka je, jestli je správné vychovávat národy k demokracii a svobodě, i když cítíme, že to, co dělají, je špatné.
  • upraveno 15. července 2011
    Tak to je věčný spor biologů a psychologů, co formuje osobnost nejvíc. Já si myslím, že geny jsou základ určující osobnost a výchova jejich vliv může tlumit nebo posílit, ale nemůže jejich vliv vymazat. S těmi Romy bych to asi zas tak negeneralizoval. To je ve své podstatě tragický "národ", protože aspoň ti co žijí u nás už prakticky žádnou kulturu nemají (pokud nemyslíme to, co z nich vypěstovali komouši). Nemají ani svůj jazyk, protože většina ho neovládá. Ale myslím, že mají určitý typický temperament a ten se u většiny v nějaké podobě projeví.

    Zrovna dnes jsem přemýšlel, jak u nás ta demokracie je čím dál tím větší tragikomedie. Aspoň v LBC a Ústeckém kraji vládnou velké firmy a jejich kmotři. Máte svobodné volby, ale lidé kteří se už dostanou k moci jsou za pár týdnu odstaveni. Akorát místo nevyhovuje kádrovému posudku se použijí dnes dvě magická slova - "Neschopný komunikace".
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. července 2011
    Co se týče Cikánů (ne, v Tanvaldu půl hodiny s kudlou v zádech neběhá Róm), nejsem znalec problematiky, ale pokud vím, tak tam jsou problémy i u těch, kteří byli od mala vychovávaní v adopci. Do člověka se toho opravdu přenáší víc, než fyzický dispozice.
  • upraveno 15. července 2011
    Dispozice a vlohy :-)

    flanker.27: Moc se mi to nechce rozepisovat (Připravuju se na vodu), ale třeba Mustafa Kemal Atatürk je pěkný příklad toho jak se země dokáže během pár let extrémně změnit... Pravda jde o jiný národ a mentalitu a spíše vnitřní změny... Ale ty změny byli docela drastický včetně toho že spousta lidí musela znovu chodit do školy a vznikli obrovský zásahy do jejich víry...


  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 15. července 2011
    No, nikdy jsem v Turtecku nebyl, ale co jsem slyšel (třeba od sestřenice a tety coi tam byly), tak pokud sejdeš z hlavní ulice, rázem jsi v úplně jiným světě, kterej rozhodně nemá nic společnýho s liberální Evropou. Leč nemůžu potvrdit z vlastní zkušenosti.
    Ale neni to dobrej příklad. Nešlo o implementaci zvenčí (žádní cizí ozbrojení misionáři), nešlo o nábožensky nebo národnostně znesvářenou skupinu (pokud jde o samotné Turky, samozřejmě vztah s Kurdy je problém dodnes) a Turecko bylo v kontaktu s okolním světem po dlouhou dobu a samo mělo nějakou organizovanou společnost.
  • upraveno 15. července 2011
  • upraveno 15. července 2011
  • upraveno 16. července 2011
    Ono se na politiku pěkně a jednoduše nadává ale já mám pocit že to není jenom o ní.... Je to taky dost o voličích a né jenom koho volí ale jak se staví k morálním hodnotám a zákonům...

    Známý mi říkal že byla nějaká studie sociologů z které vyšlo že snad čím bezpečnější provoz na silnicích tím lépe fungující demokracie :-D

    flanker.27: Což o to.. V Afghánistánu se snad už Amíci moc nemíchaj do politiky dokonce Hamíd Karzáí v poslední době Amíky kritizoval, takže to už určitě není jenom o USA... O to jestli se tohle zřízení udrží rozhoduje spousta faktorů.... Rozhodně ale USA nešlo do týhle země jak ty řikáš jako Misionáři, ale šli prostě do války proti Vládě a zemi, jenž umožnila a spolupodílela se na útoku na USA...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. července 2011
  • upraveno 16. července 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. července 2011
  • upraveno 16. července 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. července 2011
  • upraveno 16. července 2011
    :D dobře dobře už to potom nebudu nějak dál rozebírat.. Nejsem zas tak učený v Jusitici(proti tobě určitě skoro vůbec), ale dobře jak chceš vykonat nebo dosáhnout spravedlnosti na organizaci(která stála za útokem), jenž se nachází na uzení státu ("nestátu" jak si napsal nahoře), ovládaný skupinou, jenž Al-Káidu tolerovala na jimi ovládaném uzemí? To mi moc není jasný....
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. července 2011
    Zabraňovat pronikání jinam, zabraňovat jim v získávání prostředků (finančních či hmotnejch), informace atd. V krajním případě vypátrat a sebrat vedoucí, což ovšem moc nezabírá, páč to dávno nemá žádnou vertikální strukturu - neexistuje žádná skutečně organizovaná Ál-kájda, to je spíš takovej souhrnnej název nezávislejch buněk operujících dle sebe (a vliv takovejch jako UbL je spíš podpůrnej). Tak jako se to dělalo vždycky, to se neobjevilo 11.9.
  • upraveno 16. července 2011
    Tak takhle se mi to taky jeví ideálně, ale mám pocit, že pak nastávají takové chyby jako zastřelení toho mladíka v metru v GB anebo samotné exploze v soupravách a selhání přijde... Ono není ani ideální vojenský zásah, protože centra dění Ál-kájdy se přesunou např. do Jemenu a Somálska.

    Nevím jestli jde učebnicový postup pana Brzobohatého použít když tak nad tím uvažuji, ale situace kolem vztahu Ál-kájdy a Talibanu je dost zvláštní případ a snažit se o nějakou aktivní obranu mi připadá jako nemoudrý nápad. Vyhnání složek nebo znesnadnění organizaci pomoci vojenského zásahu v Afghánu, kde je pro Ál-kájdu naprosto ideální zázemí mi nepřipadá nějak špatné..... Ale uvažuji jako laik :-)
    No ono asi v USA přistupují k terorismu jinak dost pochybuji že Delta force je exekutivní moc :-))))
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 16. července 2011
    Nejde o žádnou teorii, leč léty nabyté zkušenosti. Podle učebnic se úpstupovalo spíš teď, a to podle učebnic z doby studený války. Čímž pádem se tomu všemu dal velký rozsah a chyb je podstatně ale podstatně víc.
    BTW jestli to někde mnohem víc zradikalizovalo extremisty, bylo to mimo jiný v Pákistánu, což je daleko nebezpečnější, protože má jaderný zbraně.
  • upraveno 17. července 2011
  • upraveno 17. července 2011
  • NevadaNevada Co všechno neudělám pro lásku...
    upraveno 17. července 2011
  • upraveno 18. července 2011
    Nevěděl jsem kam to napsat, tak píšu sem. Několikrát se tu někdo zmínil (Alek, možná i další), že používají Kindle, případně i jinou čtečku. Ta hračka mě celkem zaujala a uvažuju o koupi, mohli byste se někdo podělit o zkušenosti? Klady, zápory, jak jdou převádět knihy např. z .doc, nebo jak se dají/nedají shánět knihy v češtině (zajímá mě především okruh fantasy a sci-fi)? Za každou radu díky.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 18. července 2011
    Můžeš si ji půjčit v knihovně a sám se rozhodnout...
  • upraveno 19. července 2011
    Obávám se, že to knihovna v tom mým zapadákově asi nepodporuje...
  • upraveno 19. července 2011
    Hmm, tak jsem se informoval a na zapůjčení nejsou, prý plánují koupit nějaké v na začátku školního roku, ale prý jen 3, takže i potom to bude hůř dostupný, mně by spíš zajímalo jaký zkušenosti máte vy, co už to delší dobu používáte.
  • upraveno 19. července 2011
    Čtečky se dají půjčit v knihovně?

    Já jsem s Kindlem max. spokojená. Čtu i v dopravních prostředcích a tam by se mi třeba papírový Tanec s draky tahat nechtělo. K manipulaci stačí jedna ruka, takže druhou se můžu držet tyčky. :-)
    Knihy se dají shánět na ebook fórech (je i speciální fórum pro Kindle, kde taky mají ebooky). Většinou jsou v doc nebo html formátu a na to existují konventory, např. Mobipocket creator.
    Obrazovka je e-ink (speciální technologie), která simuluje papír. Nebolí z toho oči, ale nedá se podsvítit. Obrazové publikace bych v tom nestudovala, protože obrazovka je malá a černobílá.
    Nejvíce mi vadí, že když chci v knize skákat sem a tam, dobře nefungují záložky, jinak jsem nevýhody nezaznamenala.
  • upraveno 19. července 2011
    Kde jsi to koupila? Alza je dost drahá a amazon sem elektroniku myslím neposílá...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 19. července 2011
    Ben Nevis: V některejch. V Městský v Praze (na pobočce Smíchov) a tuším v Olomouci. A další o tom uvažujou.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.