brbr: Branovi bych taky přála něco lepšího. Ten jeho osud mi přijde asi nejsmutnější - věčně odsouzenej se dívat, ale nic víc. Ta druhá varianta - lord ze Zimohradu/král severu - ale v jeho případě není o moc lepší. To by k sobě potřeboval někoho jako Bryndena Tullyho nebo možná starýho Reeda. Starčata jsou holt prokletý a Martin je krutej sadistickej génius.
svoa: Po pravdě, Brana jako pána na Zimohradu nevidím moc nadějně. Hm, tak vlastně mě nenapadá, co s ním. Ale snad GRRM vymyslí pro Brana nějakou jinou variantu (a nemusí to zrovna být ta, že umře).
Martin píše tak, aby se vyhnul zajeté jasné šabloně - kdo je klaďas, přežije a vyhraje. Čtenáře to tak více baví - má strach o postavy... Důkazem je tohle fórum. To ale neznamená, že nás nečeká happyend, jakože slunce vyjde na západě a tak.
Thanatos: Je to sice trochu nesportovní, ale Shaga, syn Dolphův nikoho nediskriminuje na základě pohlaví, barvy pleti či fyzického hendikepu :) tzn. on by si nějak poradil
Ještě mě napadlo, že Standa to má asi opravdu spočítaný. Martin by ho totiž nezbavil Dračího kamene a Bouřlivého konci, kdyby s ním měl ještě nějaké plány. Toť můj názor.
no ja ho nechcem ani na severe :), uvidíme čo od neho chce GRRM a čo si dokáže cez prsty a klávesnicu presadiť Stanis sám. môj favorit nikdy nebol a zatiaľ ani nie je.
Tak co říkáte, bude to na konci holčičí sólo (odmyslíme si, že Cersei a Arya nejsou zrovna nejlepší volba)? S tím, jak Martin likviduje mužský vůdce, to není tak docela scestná představa.
Pokud pomineme, že Cersei věštkyně slíbila oficiální popravu první třídy, hezké. Ale nejsem si jistý, jak funguje v Rovině a ve Skále dědické právo, tj. jestli by náhodou nedědil nějaký bratránek nebo tak něco. A zapomělo se na Poříčí a královské země.
Myslíte že bude Lena Headly hodně naštvaná až si přečte ADWD a zjistí co na ní chystá? (myslím že všichni víte o čem mluvím a že zrovna HBO si tuhle scénu rozhodně neodpustí) :)
Miss Utharaptor: Hned víš o čem mluvím že? :) No tak to jí nezávidím ale kdoví jestli seriál do té doby vydrží a hlavně jak vydrží Hostinu... I když některé ty postavy tam zůstanou a řekl bych že to snad budou dělat chronologicky. Ale fakt Lena Hedly nevěděla do čeho jde :)
EY: Když jsem tu scénu četla, tak jsem si instinktivně vzpomněla na Lenu a bylo mi jí trochu líto. Ne, pokud se seriál dostane tak daleko, tak si to v zájmu divácký satisfakce nejspíš neodpustěj. Ale vlásky jí předpokládám nechaj ;)
Nebo ji udělají holohlavou paruku (stejně se jedná o jednu scénu). Tanec je pro natáčení komplikovaný, protože hodně postav tam má jenom jednu dvě kapitoly. Takže tu scénu by chtělo zařadit už do událostí z Hostiny, jinak herci nebudou mít co hrát.
Ben Nevis: Scénáristům rozhodně nezávidím, to aby si udělali při psaní rozvržení scén rovnou na dvě série, aby jim nějaká důležitější postava nezmizela třeba na pět dílů (s tím určitě měli v případě Daenerys problém už u druhý série, ale předpokládám, že jí pár scén připsali). Rozhodně se mi ale líbí, že v první sérii a vypadá to, že i ve druhej, podělili postavy o místo na slunci celkem rovnoměrně - to nejspíš dělají, aby bylo o to víc nevypočítatelnější, kdo další půjde z kola ven.
Komentáře
Vidím jednu mouchu - co když je velký Jiný žena?
Sarven: Ale on přece nechce bejt král severu, on chce Západozemí, jenom potřebuje podporu.
Sever: královna Arya
Údolí: královna Sansa
Želené ostrovy: královna Aša
Casterlyova skála: královna Cersei
Rovina: královna Margaery
Bouřlivý konec: královna Shireen
Dorne: královna Arianne
Tak co říkáte, bude to na konci holčičí sólo (odmyslíme si, že Cersei a Arya nejsou zrovna nejlepší volba)? S tím, jak Martin likviduje mužský vůdce, to není tak docela scestná představa.
Zajímalo by mě, jestli bude i s vyholenou hlavou, když Dany "hořela" tak jí vlasy zůstaly.
scéna sa dá natočiť z pohľadu ceresie, čiže to nemusí byť také horúce...