No... Bolo tam napísané BÁBKY, to chápem tak, že jednoducho niekto (možno aj sám autor) ťahal za nitky a ovládal ich. Robert bol ovplyvnený radcami, Ned Varysovými a Malíčkovými šeptami, Khal bo tak povediac pod papučou. Skôr tým bol myslený niekto podstatný.
Ja osobne si myslím, že ak by som mal ženu, ktorú by som miloval a ktorá by milovala mňa, tak by ma nevystavila situácií, kedy by som si vyberal, či ju neposlúchnuť, aby to nevyzeralo, že som pod papučou alebo či jej spraviť radosť - tým myslím, že by mi neprikazovala úplne vo všetkom a bez pochopenia, ale dobre mi radila a vyjadrovala názor, ktorý by som si cenil ako od mojej polovičky... A zároveň by som ju musel milovať tak, ž ak by ma o niečo požiadala, tak to splním.
Teda by som bol viac-menej pod papučou, ale... Tak povediac z lásky :)
Nebyl :-) Byla to rozumná úvaha, ke které ti šťastnější chlapi i ženy dospějí a ti méně šťastní ne. Když si partneři vyhoví místo prosazování své vůle, když si vycházejí vstříc a pamáhají si, když se rozhodují vždy společně a respektují své názory a navíc berou do úvahy pocity a přání toho druhého - jedná se o vyrovnaný šťastný vztah, ne ? Nejde o souboj kdo si prosadí koupi rybářského protu nebo bytové fontánky, kdo rozfofruje peníze dřív v hospodě nebo nehtovém studiu a o debilním rozdělování ženské a mužské práce.....
flankere - přesně :-)) Vztah k Tajvanu a Náhornímu Karabachu je typicky mužská záležitost :-))
Gepeto - a proč se vlastně na začátku berou, když už po pár měsících o sobě hovoří "Jen aby se to moje stará nedozvěděla" "Jen aby starý vypad z domu" ? To je pro mne vesmírnou záhadou :-)
Gepeto: Užij si svého romantického optimismu co to jde. Ale život je bohužel jinej, nepředstavuj si, že někoho budeš zbožňovat a zahrnovat krásnejma slovama 24 hodin denně sedm dní v tejdnu. Takhle to nefunguje. I když někoho miluješ je ten někdo pořád sám sebou se svojí osobností, svejma pocitama a svojí hlavou a prostě neni možný, aby dva lidi mysleli a cejtili pořád stejně. Což mimochodem právě považuju ve vztahu za skvělý, milovat někoho, ne jen obraz sám sebe.
A náhodou, keby Cersei nebola taká zamilovaná do Jaimeho a nevadilo by jej Robertovo chlastanie, tak by si rozumieť mohli. Robert ju dokonca pozýval na lovy, takto mohla byť tvrdou paní, ktorou vždy chcela byť.
Flanker: Ja si to nepredstavujem úplne ideologisticky, ako bude tak bude :)
flanker.27: Vyřešil bys v poradně i Válku Roseových? :D
Jinak k tomu pochopení mezi párama - uvažování mužů a žen je úplně jiný. To, co chlapovi přijde jako maličkost, ženská dlouho řeší a může se cítit i ublíženě. Chlapi naopak často nechápou, že ženská jim o nějakým problému nevypráví, protože žádá řešení, ale protože se z toho potřebuje vypovídat. A to jsou jenom dva příklady. Ve skutečnosti mě občas překvapuje, že jsme součást jednoho živočišnýho druhu a že se samečci a samičky homo sapiens na něčem shodnou :)
Komentáře
Ja osobne si myslím, že ak by som mal ženu, ktorú by som miloval a ktorá by milovala mňa, tak by ma nevystavila situácií, kedy by som si vyberal, či ju neposlúchnuť, aby to nevyzeralo, že som pod papučou alebo či jej spraviť radosť - tým myslím, že by mi neprikazovala úplne vo všetkom a bez pochopenia, ale dobre mi radila a vyjadrovala názor, ktorý by som si cenil ako od mojej polovičky... A zároveň by som ju musel milovať tak, ž ak by ma o niečo požiadala, tak to splním.
Teda by som bol viac-menej pod papučou, ale... Tak povediac z lásky :)
Když si partneři vyhoví místo prosazování své vůle, když si vycházejí vstříc a pamáhají si, když se rozhodují vždy společně a respektují své názory a navíc berou do úvahy pocity a přání toho druhého - jedná se o vyrovnaný šťastný vztah, ne ? Nejde o souboj kdo si prosadí koupi rybářského protu nebo bytové fontánky, kdo rozfofruje peníze dřív v hospodě nebo nehtovém studiu a o debilním rozdělování ženské a mužské práce.....
Gepeto - a proč se vlastně na začátku berou, když už po pár měsících o sobě hovoří "Jen aby se to moje stará nedozvěděla" "Jen aby starý vypad z domu" ? To je pro mne vesmírnou záhadou :-)
Robert a Cersei? Pomoct se dá tehdy, když o sebe ti dva aspoň trochu stojej :)
Flanker: Ja si to nepredstavujem úplne ideologisticky, ako bude tak bude :)
Jinak k tomu pochopení mezi párama - uvažování mužů a žen je úplně jiný. To, co chlapovi přijde jako maličkost, ženská dlouho řeší a může se cítit i ublíženě. Chlapi naopak často nechápou, že ženská jim o nějakým problému nevypráví, protože žádá řešení, ale protože se z toho potřebuje vypovídat. A to jsou jenom dva příklady. Ve skutečnosti mě občas překvapuje, že jsme součást jednoho živočišnýho druhu a že se samečci a samičky homo sapiens na něčem shodnou :)