Jídlo a pití

upraveno 26. června 2011 v Rozličný pokec
Dneska jsem měl tu čest ochutnat svatojánské pivo. Bylo docela dobré, ale hlavně mě přivedlo na myšlenku založit topic na téma, které mají lidé společné bez rozdílu. Tedy najdou se mezi námi tací, kteří posvátnou zásadu "alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství" nectí, tak jsem se rozhodl rozšířit diskusi na téma jídlo. Pokud tady daná diskuse již je, tak prosím Aleka, aby jí smazal a zahodil jí na smetiště dějin, ale v opačném případě nechtě diskuse započne. Tématem je cokoliv, co Vás napadne. Co Vám chutná, co jste dnes vypili (snědli). Dějiny pití, vaření. A tak dále, a tak dále....

1101113151624

Komentáře

  • upraveno 26. července 2012
    Jarla, dobru chut a ak to rodinke nebude chutit, kludne si ponadavaj na mna, ja to pocut nebudem a tebe sa ulavi :)
    uz ked sa robi na zaciatku ten karamel, uz len pre tu vonu v byte to robim..
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 26. července 2012
    Tak třebas krůtí prsa s mandlemi:
    2 osoby: 200g krůtích prsou, 50g mandlí opražených na oleji, asi 1/2 pórku, 1/2 lžičky vegety, 1/4 lžičky mletého kmínu, špetka soli, 3 lžíce oleje na smažení
    Na obalení masa: 1 vejce, 1 lžička solamylu, voda na rozředění
    Maso nakrájet na plátky a rozmíchat v misce se solamylem, vejcem a vodou. Rozehřát olej na pánvi a vložit maso. Míchat a nenechat plátky spéct se k sobě. Asi za dvě minuty až masio zbělí přidat pórek nakrájený na jemné nudličky, všechno koření a směs promíchat. nakonec přidat loupané a krátce opražené mandle. Po jejich prohřátí podávat. Je bez šťávy, zato s jemnou lahodnou chutí (prý).

    Tohle má u mě jistý privilegium, páč tyo bylo vůbec první čínský jídlo, který se táta pokusil udělat někdy asi v roce 1987 :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 26. července 2012
    A z jiné sbírky receptů takový meloun plněný ovocem:
    1 meloun, 100g pomerančů,, mandarinek (může být kompot), 100g kompotu z liči, 100g kompotu z rambutanu (nevim co to je), 100g ananasového nebo broskvového kompotu, může být rynglový nebo hroznový kompot (my doma do toho dáváme co je po ruce - jahody, jablka, angrešt, hrušky...)), 0,5dl brandy (rum), dukr, karamel, šlehačka
    Ze zralého melounu vzřízneme košíček a lžící vybereme dužinu. Melounovou dužinu nakrájet na kostky (v receptu je ozdobným nožem, pokud si s tím chce někdo vyhrát), potom smíchat s okapaným kompotovým nebo čerstvým ovocem. Naplněný košíček pokapeme brandy/rumem, podle chuti přidáme cukr. Dáme vychladit a podáváme ledový. Může se přelít karamelem, přidat šlehačku.
  • upraveno 27. července 2012
    Tak hlásím, že čína á la Hildegarda se povedla :-) chuť bohouská :-)) Drobná modifikace - vepřové plecko místo kurčaka a místo zelí sekané mladé kukuřičky. Výsledek maximálně uspokojivý :-) Jako příloha vařené osmahnuté čínské rohožky.
    DOPORUČUJI!

    Flankere - píšu si :-) Vyzykoušíme jen, co seženu noroka (krocana)...leda bych modifikovala kuřetem...
  • upraveno 27. července 2012
    Jarlo, dej si bacha, ty modifikace zavánějí Babicou :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. července 2012
    ... a když neseženete krocana, tak tam dejte kuře. To vypadá takhle. Je to takový krocan, ale menší. A když náhodou neženete ani kuře, tak tam radši nedávejte nic. Tak a pomazánka už je hotová.
  • upraveno 27. července 2012
    Neviete čo použivali ako prilohu pred zemiakmi?
  • upraveno 27. července 2012
    Knedlíky :-D
  • upraveno 27. července 2012
    Brbr - jaká babica?

    Monty - nevím, já modifikuji ráda :-)) samozřejmě některé věci nenahradíš, ale některé jde přidat nebo ubrat, no ne ?

    gardien - především chleba, který je universální příloha, ale taky třeba noky na mnoho způsobů a velikostí a pak taky kaše - jáhlové, prosné a jiné obilné. Společně s brambory přišla i kukuřice, takže přibyla i polenta.
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. července 2012
    No přece Babica -
  • upraveno 27. července 2012
    Neznám, ale předpokládám, že to bude něco v televizi :-)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    upraveno 27. července 2012
    Tak teď Babica originál -
    Dávali to na Nově, byl to velký hit
  • upraveno 27. července 2012
    Monty:-)) na mne s televizí nechoď :-)) Tu nikdy nezapínáme a vlastně teď ji máme už jen na playstejšny, protože není digitální....A abych kvůli něčemu takovému hledala onlajn tv na netu...:-D
  • upraveno 27. července 2012
    Jarla, som rada, ze chutilo, ale kedze si vo svojom labaku vyvinula uplne nove jedlo, tak sa necham inspirovat teraz ja :)
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 27. července 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. července 2012
    Jarla: Jo, z kuřecího to jde taky naprosto bez problému.
  • upraveno 28. července 2012
    Tak pro příště si připravím flankerovo kuře á la krůta :-)
  • upraveno 30. července 2012
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 30. července 2012
    Dámy, je tak potěšující číst jak vaříte, svět se zase staví na nohy :)
  • upraveno 30. července 2012
    Jarla: tusim budes musiet ist na odvykacku :)
  • upraveno 1. srpna 2012
    čína tam nie je, ale som zvedavý či vyhrá nejaka klasika :) https://www.facebook.com/VarenieCoMasRad/app_338603922887451

    edit: pozor v tomto poste sú reklamné informácie
  • upraveno 1. srpna 2012
  • upraveno 1. srpna 2012
    ja som zahlasoval za plnenu papriku a podobne veci :)
  • upraveno 1. srpna 2012
    Mensina :), ja zase krupicovu kasu, teraz ju robim kazdy den ale vacsinou mi nezostane...:)
  • upraveno 1. srpna 2012
    krupicova kasa je asi velky favorit, ale ja som ju priam neznasal.... furt tam boli nejake hrudky a tak... ale hej, tipujem ze to vyhra a vo finale porazi vyprazany syr s hranolami :)
  • upraveno 1. srpna 2012
    Krupicová kaše? No to snad ne. To je jídlo pro děti a ne pro chlapa:-)
    Maj tam pečenou kachnu s knedlem a se zelím?:-)
  • upraveno 1. srpna 2012
  • ThorarThorar Když umřel, tak umřel.
    upraveno 1. srpna 2012
    Hele já jsem pořádnej chlapák a krupicovou kaší s kakaem, másličkem a skořicí s cukrem rozhodně nepohrdnu!
  • upraveno 1. srpna 2012
    Ja som vymyslela modifikaciu, lebo akonahle zacnem kasu varit, moja dcera zacne kricat, ze chce papat papat papat a nedokazem ju utisit a aby nedostala svoj prvy hystericky zachvat a kedze kasa chladne velmi pomaly, hned ako ju dovarim, kydnem tam pol vyzivy (predsnidavky) z chladnicky a moze sa okamzite konzumovat, netreba uz ani cukor a skoricu
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 1. srpna 2012
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.