Různé filmy
Včera jsem shlédl Zlatý kompas a musím povedať, že sa mi to páčilo.
Dobrá kvalita obrazu.
Zajímaví herci (Eva Green! s dětským hlasem) a jejich výrazné výkony.
Efektní vizuální podívaná.
Četl jsem i knihu (jen první díl) a s filmovou adaptací jsem velmi spokojen.
Kdybyste žili v tom světě, jakého byste asi měli daemona? :wink:
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Tak to zkus přečíst, třeba to pomůže.
Hodnocením na CSFD se moc neřiď, poslední dobou jsou tam někteří za hodnocení snad placení...
čo na to hovoríte?
2) nějak strašně rychlý konec - bylo to dost zkratkovité a uspěchané, klidně by si to zasloužilo nějakou tu minutu navíc
Celkově to bylo zajímavé a vizuálně nádherné.
Zato Django mě dost zklamal. Nečekala bych, že u Tarantinova filmu budu dvě hodiny poposedávat a říkat si, kdy už se to konečně rozjede. Spíš to připomínalo film od Coenů, ale bez geniality Coenů.
Boyd - Jo, mě taky.
A Goggins hrál i v Lincolnovi. Byla sranda, vidět ho v tak rozdílných rolích ve dvou (velko)filmech odehrávajících se v rozpětí pár let :) Já mám ráda filmy založené na dialozích. Mám ráda politické dramata. Miluju Spielbergovy filmy - zvlášť v tomhle směru je třeba mě brát trochu z rezervou. Spielbergovi ráda odpustím i to, co jiným kriticky vyčtu ;) Ale jeho typického patosu je tam překvapivě málo, tenrokrát se držel na uzdě. Je fakt, že to ani moc nepotřeboval, osobnost Lincolna je silná dost.
V dějinách a politických zvyklostech USA se trochu vyznám, období tamní občanské války mě docela zajímá, ale pokud budeš vědět kdo byl Lincoln, proč začala válka a trochu se budeš orientovat v americkém politickém systému (ale i tohle je tam víceméně stručně představeno), tak víc nepotřebuješ. Je to opravdu čistě konverzační drama. Drtivou většinu filmu tam mluví dvojice nebo skupina lidí, pronáší se projevy v kongresu, nebo má monolog Lincoln. Politika je občas "odlehčená" scénami z jeho rodinného života.
Film byl hrooozně dlouhý. Zřejmě je to dobový trend. Jak se stopáž nepřibližuje ke třem hodinám, nedokáže režisér říct všechno, co mu leží v srdci a na mysli. U Djanga jsem posledních třicet minut takřka prozíval. Obsahově OK. Příběh o touze po svobodě, zlých bílých lidech, jednom osvíceném německém lovci lidí a chudácích černých otrocích bude zřejmě v USA reflektován s povděkem. Vždyť z toho mají koneckonců bílí Američané mindrák dodnes. Mě však jako bílého Evropana to až zas tak nedojímá. Možná chyba mého cynického ega. Víc mi však vadila forma. Film byl na můj vkus zbytečně surový a krutý. V dnešní době něco podobného nešokuje ani neudiví, jen to vyvolá myšlenky - "Je to opravdu nutné?". Herci výborní.
Waltz neměl chybu. Jeho angličtina byla prostě kouzelná. V okamžiku kdy jeho postava nesmyslně skonala, mě film přestal bavit. DiCaprio byl jako slizký otrokář taktéž vynikající. Jackson démonicky odporný a skutečně děsivý.
Foxx mě trochu nudil, ale má můj respekt, že se nechal natočit s odkrveným pérem.
Suma sumárum. Pro mě osobně se jednalo o průměrný, zbytečně dlouhý film s nadprůměrnými hereckými výkony.