Jiní spisovatelé

upraveno 5. února 2011 v Rozličný pokec
Martin je lemra lína (omlouvám se všem, co si z něj udělali nedotknutelnou modlu), tak je možná čas pokecat i o jiných spisovatelích a jejich ságách. Vedle Zaklínače a Písně je mojí absolutní jedničkou série Malazská kniha padlých od Stevena Eriksona.
1568101114

Komentáře

  • upraveno 27. září 2010
    Jen jsem chtěl říct, že ačkoliv nejsou ascendenti nějací supermani, co je nic nezraní, tak je pořád zabije buď jen někdo s podobnou mocí, nebo někdo s obrovským štěstím. Zabitelní samozřejmě jsou, a to dokonce velmi.
  • upraveno 28. září 2010
  • upraveno 28. září 2010
    viz karsa? Jenže kamaráde, Karsovi to dělal Otataral, který má v krvi.
  • upraveno 28. září 2010
    Já myslel, že otataral má antimagické účinky ne regenerační....ehmm kamaráde:-))
  • upraveno 28. září 2010
  • upraveno 28. září 2010
    Chmur: vzpomeň si na toho vrah v Darudžihistánu, co byl posypán práśkem jen proti magii, ale pak zjistil, že ty zranění, které dostal, se mu výléčily.
  • upraveno 29. září 2010
  • upraveno 29. září 2010
    Sapéři mají spíš víc štěstí než rozumu. :-D A taky na ně dojde, občas. Z Coltainova řetězu taky nevyvázli, z Paličů mostů jich přežilo cca 5. O protekci se může hlásit třeba i Ganoes Paran ;-). V Martinově světě se možná nevyskytují takový gerojové, ale taky tam figurují různé "náhody" - Davos na opuštěném ostrůvku a Jon s divokými tábořící u jezera s věží by mohli vyprávět.
  • upraveno 29. září 2010
    Jop, Ralik Nom.
  • upraveno 2. října 2010
    V listopadu by Talpress měl vydat další díl Malazské ságy Daň pro ohaře. Na Esslemonta a jeho Návrat Rudé gardy (nebo jak se to bude překládat) si prý budeme muset ještě dlouho počkat).
  • upraveno 5. října 2010
    Hele prosim Malazskou knihu padlych uz jsem zahlidl taky u Talpressu muze nekdo poreferovat bez spoileru? srovnat s Pisni jak je na tom ... na co se zameruje atd ... diky
  • upraveno 5. října 2010
    achich ouvej, bude další flame...
  • upraveno 5. října 2010
  • upraveno 5. října 2010
  • upraveno 31. října 2010
    A u Malazské knihy padlých se taky připrav na úplnou spoustu postav. A hlavně,je tam něco,co v Písni není. Jsou tam asasínové a polobohové. A jeden polobůh,který je zároveň asasín:)
  • upraveno 1. listopadu 2010
    V Písni přece asásini jsou, třeba Lítostiví muži nebo Muži bez tváře. Jinak s těmi "božskými" bytostmi v Knize padlých je to hodně zajímavé, sice mají obrovskou moc, ale zároveň dělají chyby, jako třeba řečtí antičtí bohové, a navíc je mezi nimi dost sympaťáků. Dvojka Stínupán - Kotilion samozřejmě vede, ale takovej Mael nebo Kápě jsou taky dobrý.
  • upraveno 1. listopadu 2010
  • upraveno 1. listopadu 2010
    No v době, kdy se odehrává Vichr smrti, byla Malazská říše stará asi 107 let, a podle několika zmínek z Noci nožů vypadal Kellanved jako stařík už v době, kdy se svými kumpány teprve střádal plány ve městě Malaz. No a jelikož víme, že v tomto světě dokáže magie ledacos a Kellanved byl patrně nejmocnější velemág široko daleko , patrně mocnější než Tayschrenn (u Rychlýho Bena si už nejsem tak jistej :-)), tak klidně mohl být už stovky nebo i tisíce let starý. Každopádně je z něj teď bůh, takže je jeho stáří zanedbatelné.
  • upraveno 1. listopadu 2010
    Jo,shrnul jsi to přesně. O jeho postavě není v celé Ericssonově sérii moc zmínek,až Noc nožů ho trochu rozkresluje (dědeček chodící o holi). Jinak mi ale připadá,že někdo,kdo založil Malazskou říši a stal se Bohem (a to zvládnul během několika desítek let) pak nějak ztratil zájem o dění ve světě,protože mi připadá,že všechno řeší jen Kotilion. I když, Stínupán možná rozjíždí nějakou ještě složitější hru,o které zatím nevíme:)
  • upraveno 1. listopadu 2010
  • upraveno 1. listopadu 2010
    trocha zmeny: čítam od Cornwela Posledné kráľovstvo, myslím, že to patrilo k odporúčanej literatúre. zatiaľ som trochu nemilo prekvapený ako je to podobné Ceste jedného kráľa. na jednej strane je to logické (to isté obdobie, paralely k tým istým udalostiam, atmosféra), ale aj tak mám trochu pocit, ako keby som to už poznal.
  • upraveno 1. listopadu 2010
  • upraveno 9. listopadu 2010
  • upraveno 10. listopadu 2010
    takže aspoň bude fúkať? aj to je dobrá správa.
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. listopadu 2010
    Tak já se začal prokousávat Měsíčníma zahradama. A řeknu to takhle. Začal jsem před měsícem, jsem asi v půlce a zatim jsem přečet tři jiný knihy. Je to docela nápaditý, ale nějak mě to furt ne a ne pořádně chytnout.
  • upraveno 10. listopadu 2010
    Měsíční zahrady jsou pro nováčka nejtěžší. Jednak o tom světě neví nic a horko těžko se prokousává přehršlem různých specifičností toho světa, a druhak má kniha o něco krkolomnější děj než další díly. Upřímně, mě kniha začala bavit až zhruba po 200 stranách, do té doby jsem moc nechápal, co se tam vlastně děje. Při opakovaném čtení už je všechno o dost jasnější, ale napoprvé to je z počátku trochu peklo. Ale to je zas případ od případu. ;-)
  • upraveno 10. listopadu 2010
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 10. listopadu 2010
  • upraveno 10. listopadu 2010
    Rozhovor s paní Pošustovou se velice hezky poslouchá. Narazil jsem na jednu chybu (vím, je to hnidopišství :-D), ale jak tam zmiňuje stvoření skřetů z elfů, tak to je jen jedna z Tolkienových a také první a později spíše zavrhnutou teorií. Později totiž došel k závěru, že by to vlastně nešlo, a tak přišel s teorií, že skřeti vznikli z lidí, a ještě to okořenil o různé nižší duchy. Proto také přišel s nápadem, že se lidé probudili mnohem dříve. Píše se o tom ve 12. díle The History of Middle-earth, konkrétně v Tale of Adanel. Škoda, že nestihl tu svou velkou změnu díla, tyhle náznaky, co se dochovaly, vypadají velice nadějně.
  • upraveno 10. listopadu 2010
    ještě k eriksonovi - kdyby byl třikrát tak krátkej, tak je pořád moc dlouhej.. :) já to číst nemůžu prostě
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.