Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
Ne, v žádném případě toto není na jedné rovině s vypalováním vesnic či dokonce ospravedlnění pro to, jak se pořád snažíš naznačovat. A nezapomínejme na jednu věc. Ono plenění v říčních krajinách (přičemž Catelyn byla již Stark, ne Tully) nebylo odvetou, ale jen pastí na pobočníka krále, na jeho zajetí. A pro to rozhodně není omluva, útok na pobočníka je útokem na krále samotného, a ať byl Tywin jakkoli silný lord, stále byl jen ochránce Západu, o řád níž než pobočník.. Proto nemůžu najít pro něco takového důvody ani morální ani právní.
Ostatně, kdyby to proběhlo tak jak mělo, Ned by buď zahynul nebo byl zajat, co by na to asi řekl král. Nejen že zabili/zajali jeho pobočníka, ale navíc jeho přítele (samozřejmě za předpokladu, že by nebyl zabit kancem, ale s takovou eventualitou asi Tywin nepočítal). To by nejspíš spustilo válku v říši stejně, jen by byli Lannisterové v daleko horším postavení. Zatímco tak, jak se seběhly události v knize, se Lannisterové mohou opírat o "legitimního" následníka Joffreyho, v případě války proti legitimnímu králi by se nemohli opřít vůbec o nic.
a kto z toho vyjde najhorsie? - no predsa predsa matka piatich deti :) - mala mat iba jedno a bol by pokoj.
Ja nehovorím, že to, čo spravila Cat nebolo moc hlúpe, lenže ona konala vo veci záchrany. Rickard vo veci pomsty. Ja rozdiel vidím.
Veď ono Robb to nerobil s radosťou. Lenže ako mal vyzerať v očiach svojich vazalov? Že mu môže hockto srať na hlavu? Matku by nezabil, hoci aj tá ho zradila, tu je však rozdiel zrada matky a zrada bývalého spolubývajúceho otca matky dedka syna strýka dcéry mlieka vnučky tety.
A ešte jedna vec: Karstar aký hrdina, že on svoju popravu prijíme, ale počas popravy samé rečičky, že ho nemá popravi, pretože sú rodina. Zbabelosť, ktorá vyliezla z kože hrdinu. Ak by mňa mali za to poporaviť, tak by mi to jedno nebolo, možno by som bol rozčúlený, ale nehral by som sa na hrdinu, keď viem, že sa smrti bojím. Tu u mňa Kartsark klesol ešte hlbšie.
edit