[Spoiler] Vichry zimy

upraveno 22. ledna 2014 v Píseň ledu a ohně
1202123252672

Komentáře

  • upraveno 30. července 2012
    Nejsem psycholog, ale myslím, že vlastnosti dětí se formují v raném dětství a na to byli dva. Dokonce bych řekl, že výchovu J a C asi do devíti let měla na starosti paní Lannisterová.
    Navíc Jaime až na neomluvitelný exces s Branem snad až tak strašný člověk není. Tedy v rámci světa ve kterém žije. Mně skoro dojalo, když se jako malý chlapec zastal miminka Tyriona, poté co mu Cersei kroutila pindíkem.
    Nakonec je to vidět i v Písni. Cersei je zlá a krutá, ale dvě její děti tyto vlastnosti nemají.
    Další věc je ta, že Tywin mohl taky Tyriona klidně nechat utratit.
  • upraveno 30. července 2012
  • upraveno 30. července 2012
    Tywin si byl taky docela dobře vědom potenciálu svých dětí. přece jen poslal Tyriona, aby dělal pobočníka, místo aby to nechal na Cersei, kterou chtěl posléze docela správně provdat.
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
  • upraveno 30. července 2012
    Bran: Myslel jsem, že mohl nechat Tyriona nechat zabít po narození pochopitelně. Je docela možné, že v tom hráli roli určité náboženské důvody jak píšeš (zvláštní, že například R. Tarly by s tím asi problém neměl) a nebo na to prostě neměl žaludek...zabít vlastní dítě. Taky se mohl Tyriona zbavit jinak. Poslat ho k černým a ani to kupodivu neudělal. On se Tyrion v rámci svého postižení zas tak špatně neměl. Netrpěl žádnou hmotnou nouzí, mohl si cestovat a užívat si. Kdyby se chovat jako trošku větší svině a poslouchal víc taťku, mohl by v tuhle chvíli být lordem Zimohradu:-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
  • upraveno 30. července 2012
    Chmur: A to je zvláštní, kolik lidí bere lannisterský slovo (zvlášt Tywinovo) jako bernou minci. Tywin si plánoval, že až se seveřani unaví bojem s Roosem Boltonem, tak budou štěstím bez sebe, že jim bude vnucovat rádoby vnuka Eddarda Starka (rodově samozřejmě Lannistera). Je vidět, že seveřany vůbec neznal. I kdyby neměli ještě Karstarky, radši by si za pána zvolili jakýhokoliv seveřanskýho lorda (někteří dokonce i Boltona, jak víme z Tance).
  • upraveno 30. července 2012
    inak narodenie Tyriona by mohla byť pekná téma na poviedku....
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 30. července 2012
    Co se týče Tywina a Tyriona myslím že ho nenenáviděl ani tak kvůli jeho postižení jako kvůli smrti Joany. V knize se píše že před její smrtí to byl jiný člověk. Určitě viděl Tirionův potenciál a věděl že v sobě má hodně z Tywina ale nedokázal se přenést přes smrt svojí manželky. Doufal že jejím životem bude vykoupen další pořádný syn, a dostal trpaslíka... Jinak Tywin si to u mě pohnojil tím "incidentem" s Šae. Jinak byl opravdu dobrej.
  • upraveno 30. července 2012
    To valím oči, kolik fandů tu ta zrůdička má :D
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
  • upraveno 30. července 2012
    Branislav 'Gepeto': Co máš proti Margaery?
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
  • upraveno 30. července 2012
    Branislav 'Gepeto': Jako žes Margaery viděl z pohledu ožralý děvky, co nemá ráda holku, která jí "krade" synáčka? Ehm... :)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
  • upraveno 30. července 2012
  • upraveno 30. července 2012
    Proč by Cersei milovala Margaery, když "Přijde mladší a krásnější královna, která ti všechno sebere"? :-)
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
    My nehovoríme ale o dôvodoch prečo Cersei nenávidí Margaery ale prečo ja nenávidím Margaery :D Až tu sa dostávame k tomu, že nenávidím Margaery pretože ani Cersei ju nenávidí, ale to, prečo Cersei nenávidí Margaery je jasné. Po dozvedení sa tej veštby sme sa aj dozvedeli, pečo Cersei tak paranoidne nenávidí Tyriona (nie žeby bolo presne dokázané, že on je ten onen valonquar)
  • upraveno 30. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
  • upraveno 30. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
  • upraveno 30. července 2012
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
    upraveno 30. července 2012
    Skús na to isté miesto napísať aj E a aj D :D Ale nie za sebou... Inak je to :ED a to mám ja patentované ako rehocem sa s okuliarmi :ED
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 30. července 2012
  • Everett_YoungEverett_Young Praise the sun
    upraveno 30. července 2012
    Jinak co bylo opravdu vtipné, kdyby na konci Vichrů Zimy byla kapitola z pohledu Eda Tolleta: Zeď zničená, černí bratři mrtvý, Jiní mrtvý (jakože mrtvý mrtvý ne mrtvý živý) a mezi tou hromadou mrtvol živý a nezraněný Ed, největší pesimista celé ságy prohlásí: "Já vám to říkal!"

    doufám že právě Bolestínský Ed se dožije konce ságy, to by bylo opravdu super, člověk který má pořád smůlu, všechno vidí černě a je strašný pesimista dopadne nejlépe :P
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 30. července 2012
    Jo, Ed je můj favorit č. 1 :)
  • upraveno 30. července 2012
    Nejvíc jsem se pobavil u Tormunda Obrozhouby. Trošku mi připomněl mě :)
  • upraveno 30. července 2012
    To nebyl anonym, to jsem byl já :)
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.