Ideální vládce

upraveno 23. listopadu 2010 v Akce a hlasování
1235719

Komentáře

  • upraveno 9. července 2008
    A Jon Sních bude přeživší tajnej syn Cersei a Roberta žejo ;)
  • upraveno 9. července 2008
    Jon mi tam tak trochu přebejvá....asi nepřežije :-)
  • upraveno 9. července 2008
    Nevíš nic Jone Sněhu ;)
  • upraveno 10. července 2008
    Jon Sníh nepřežije skoro jistě, koneckonců jeho úkolem je být na místech, kde se to nejvíc hroutí, a dělat zázraky.... ale bylo by hezký, kdyby přežil. Vzhledem ke zdravotnímu stavu Dorana Martella se bojím, že se návrtatu Daenerys do Západozemí nedožije. Navíc se mi zdá, že zrovna dorne a Daenerys spolu budou zvlášť špatně vycházet (něco takového psal Martin v odpověích na mailové ,otázky... musim se kouknout). Tyion bude natuty pobočník, ale koho... JESTLI je Daenerys Azor Ahai, tak asi nebude mít na nějaké to kralování čas (moc by odvádělo od práce; koneckonců ze stejného důvodu nemůže mít děi :) ). A protože Melissandra nejspíš zkrouhne Stannise a Shireen ve chvíli, kdy se dozví, že se zmýlila (za předpokladu, že to není tajný agent Jiných, pak by mohla vyvádět i dost "nelogické" věci), a protože na Cersei nevěra praskne, tak bude dosti kritický nedostatek adeptů na kralování. A pokud se přihodí nějaká nepříjemnost Edrikovi, který má nejprokazatelnější nárok, spadne Železný trůn do klína Mye a jejímu manželovi Willasovi, kdysi z odu Tyrellů.
  • upraveno 11. července 2008
    Danny. Učí sa vládnuť, pozná utrpenie, nezahorkla, dokáže však priajť aj tvrdé opatrenie. Je beletristickým ideálom dobrého panovníka.
  • upraveno 12. července 2008
    Beletristický ideál? a to je dobře nebo špatně? :)
  • upraveno 16. července 2008
    Když pominu teorie o legitimnosti následnictví a to jestli kandidát hnije v zemi nebo ne, tak se mi jeví jako ideální vládce Eddard v pozadí s někým jako Tyrion. Za předpokladu, že by ho vystál. Jon má všechny kladné vlastnosti Eda a krom toho by si s Tyrionem rozuměl nesporně lépe. Jako poslední se mi ideální vládce jevil Robb. Budiž mu země lehká. Moji favorité jsou tedy celkem ze hry :) A jak říkám, nekamenujte mě, teoretizuju tu o schopnostech být dobrým panovníkem, ne o tom zda je to možné, či by na to ten jedinec přistoupil :)
  • upraveno 16. července 2008
  • upraveno 16. července 2008
    Počkej, to nemyslíš vážně, že byl Robert ideálem pro trůn. Robert byl ideálním vůdcem v době války. Ale jakmile získal trůn, nevěděl, co si s ním počít. On sám byl v té roli nešťastný, nechával to na svých pobočnících, po smrti Jona Arryna už to šlo celé do sraček. Bez války a bez nepřítele byl Robert asi nejhorším možným vládcem ze všech. ;-)
  • upraveno 16. července 2008
  • upraveno 16. července 2008
    Jenže my si právě můžeme dovolit hodnotit s odstupem. Volíme přece ideálního vládce. A Robertovo vládnutí byla katastrofa. Měl zůstat u zabíjení nepřátel (případně divoké zvěře), chlastu a ženských.
  • upraveno 16. července 2008
    Na mě Robb taky moc velký dojem neudělal. Neměl k tomu šanci. Varyse tady tedy berete jako "zlého hocha" ano? Podle mě byl svým způsobem věrný koruně - i když ne vždy tomu kdo seděl na trůně. O něm bych se právě chtěl dozvědět více. Je to takový Figurka...
  • upraveno 16. července 2008
    Varys vždy věděl všechno nejdřív. To přece nemůže být špatná vlastnost? Do stejného pytle s Malíčkem bych ho rozhodně neházel.
  • upraveno 16. července 2008
  • upraveno 16. července 2008
    Zajímala by mě definice dobrého člověka. ;-) Kdy udělal Varys nějakou podpásovku - jen tak od boku?
  • upraveno 16. července 2008
  • upraveno 16. července 2008
    Já jsem poslední, který by zpochybňoval kvality Eddarda, ale pochop, že stejně jak měli velký vliv na Robertovu vládu lidé v okolí (které si třeba ani sám nevybral), měli by vliv i na Eddardovu vládu.
  • upraveno 16. července 2008
    Já to chápu, a věřím tomu, že Eddard by se nimi neobklopil.
  • upraveno 16. července 2008
    Robertovi bylo všecko jedno - panování ho nezajímalo. Eddard by se do toho časem dostal - vybral by si lidi, kteří by mu víc seděli. V tomhle by byl důslednější.
  • upraveno 16. července 2008
    Eddard by si vybral jiné lidi, ale právě jeho smysl pro čest ho vydal katu. Obdivuhodné, nicméně stále byl sám mezi hejnem žraloků (přípdaně osamocená audina v koňském výběhu :) )
  • upraveno 16. července 2008
    Katovi ho vydalo Joffreyovo náhlé inspirační vnuknutí. Jinak by se stal lordem velitelem Noční hlídky. A Jon pánem Zimohradu. A Oberyn by zabil Horu. A Aegon by opravdu zemřel. Všechno by bylo jinak. :-)
  • upraveno 16. července 2008
  • upraveno 16. července 2008
    Robert měl neobyčejnou zálibu v dobývání opačného pohlaví ještě předtím, než zabili Lyannu a než se mu poštěstilo stát se králem. Pro něj válka skončila férovkou s Rhaegarem. To ostatní ho neobyčejně obtěžovalo. Takže ne, nemyslím, že by se na něj mohl Eddard vypracovat. ;-)
  • upraveno 16. července 2008
    Komu se snad nezdá termín "zabili Lyannu", odkazuji na novelu Modrá růže, tam se dozvíte vše potřebné pro pochopení celého toho propletence Písně.
  • upraveno 16. července 2008
    Max to vystih...Eddard bv pozici krále by byl mnohem víc svázán než v pozici pobočníka. Z toho mohl odstoupit, mohl mrštit odznakem po Robertovi a odjet. Kráovským titulem by mrštil těžko a ta jedovatá pozice by ho třeba strávila úplně stejně jako Roberta...kor jestli by mu nacpali Cersei za ženu. :-)
  • upraveno 16. července 2008
  • upraveno 16. července 2008
    Kdyby se Robert ocitl na Nedově stolici, mohl by mít problémy s rovnováhou! :-O
  • upraveno 18. července 2008
  • upraveno 18. července 2008
    Ještě dodám, ani Eddgard nedostal ženu kterou miloval. Dostal ženu kterou miloval jeho bratr a to je rozdíl.
    Cersei mohla být velmi dobrou ženou za předpokladu že by se vdala za někoho ke komu by cítila respekt. Myslím, že to byl Robert, kdo ji zkazil. Ostatně si o tom pár náznaků můžeme přečíst.
  • upraveno 18. července 2008
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.