Jon Sníh nepřežije skoro jistě, koneckonců jeho úkolem je být na místech, kde se to nejvíc hroutí, a dělat zázraky.... ale bylo by hezký, kdyby přežil. Vzhledem ke zdravotnímu stavu Dorana Martella se bojím, že se návrtatu Daenerys do Západozemí nedožije. Navíc se mi zdá, že zrovna dorne a Daenerys spolu budou zvlášť špatně vycházet (něco takového psal Martin v odpověích na mailové ,otázky... musim se kouknout). Tyion bude natuty pobočník, ale koho... JESTLI je Daenerys Azor Ahai, tak asi nebude mít na nějaké to kralování čas (moc by odvádělo od práce; koneckonců ze stejného důvodu nemůže mít děi :) ). A protože Melissandra nejspíš zkrouhne Stannise a Shireen ve chvíli, kdy se dozví, že se zmýlila (za předpokladu, že to není tajný agent Jiných, pak by mohla vyvádět i dost "nelogické" věci), a protože na Cersei nevěra praskne, tak bude dosti kritický nedostatek adeptů na kralování. A pokud se přihodí nějaká nepříjemnost Edrikovi, který má nejprokazatelnější nárok, spadne Železný trůn do klína Mye a jejímu manželovi Willasovi, kdysi z odu Tyrellů.
Když pominu teorie o legitimnosti následnictví a to jestli kandidát hnije v zemi nebo ne, tak se mi jeví jako ideální vládce Eddard v pozadí s někým jako Tyrion. Za předpokladu, že by ho vystál. Jon má všechny kladné vlastnosti Eda a krom toho by si s Tyrionem rozuměl nesporně lépe. Jako poslední se mi ideální vládce jevil Robb. Budiž mu země lehká. Moji favorité jsou tedy celkem ze hry :) A jak říkám, nekamenujte mě, teoretizuju tu o schopnostech být dobrým panovníkem, ne o tom zda je to možné, či by na to ten jedinec přistoupil :)
Počkej, to nemyslíš vážně, že byl Robert ideálem pro trůn. Robert byl ideálním vůdcem v době války. Ale jakmile získal trůn, nevěděl, co si s ním počít. On sám byl v té roli nešťastný, nechával to na svých pobočnících, po smrti Jona Arryna už to šlo celé do sraček. Bez války a bez nepřítele byl Robert asi nejhorším možným vládcem ze všech. ;-)
Jenže my si právě můžeme dovolit hodnotit s odstupem. Volíme přece ideálního vládce. A Robertovo vládnutí byla katastrofa. Měl zůstat u zabíjení nepřátel (případně divoké zvěře), chlastu a ženských.
Na mě Robb taky moc velký dojem neudělal. Neměl k tomu šanci. Varyse tady tedy berete jako "zlého hocha" ano? Podle mě byl svým způsobem věrný koruně - i když ne vždy tomu kdo seděl na trůně. O něm bych se právě chtěl dozvědět více. Je to takový Figurka...
Já jsem poslední, který by zpochybňoval kvality Eddarda, ale pochop, že stejně jak měli velký vliv na Robertovu vládu lidé v okolí (které si třeba ani sám nevybral), měli by vliv i na Eddardovu vládu.
Robertovi bylo všecko jedno - panování ho nezajímalo. Eddard by se do toho časem dostal - vybral by si lidi, kteří by mu víc seděli. V tomhle by byl důslednější.
Eddard by si vybral jiné lidi, ale právě jeho smysl pro čest ho vydal katu. Obdivuhodné, nicméně stále byl sám mezi hejnem žraloků (přípdaně osamocená audina v koňském výběhu :) )
Katovi ho vydalo Joffreyovo náhlé inspirační vnuknutí. Jinak by se stal lordem velitelem Noční hlídky. A Jon pánem Zimohradu. A Oberyn by zabil Horu. A Aegon by opravdu zemřel. Všechno by bylo jinak. :-)
Robert měl neobyčejnou zálibu v dobývání opačného pohlaví ještě předtím, než zabili Lyannu a než se mu poštěstilo stát se králem. Pro něj válka skončila férovkou s Rhaegarem. To ostatní ho neobyčejně obtěžovalo. Takže ne, nemyslím, že by se na něj mohl Eddard vypracovat. ;-)
Max to vystih...Eddard bv pozici krále by byl mnohem víc svázán než v pozici pobočníka. Z toho mohl odstoupit, mohl mrštit odznakem po Robertovi a odjet. Kráovským titulem by mrštil těžko a ta jedovatá pozice by ho třeba strávila úplně stejně jako Roberta...kor jestli by mu nacpali Cersei za ženu. :-)
Ještě dodám, ani Eddgard nedostal ženu kterou miloval. Dostal ženu kterou miloval jeho bratr a to je rozdíl. Cersei mohla být velmi dobrou ženou za předpokladu že by se vdala za někoho ke komu by cítila respekt. Myslím, že to byl Robert, kdo ji zkazil. Ostatně si o tom pár náznaků můžeme přečíst.
Komentáře
Cersei mohla být velmi dobrou ženou za předpokladu že by se vdala za někoho ke komu by cítila respekt. Myslím, že to byl Robert, kdo ji zkazil. Ostatně si o tom pár náznaků můžeme přečíst.