heavy_head: jak kdy. Lord Gepeto Illar: povidky/knizky ne, jestli myslis tohle (i kdyz na jedne knize prubezne pracuju, nicmene popularne-naucne). Kazdopadne jsem se od psani recenzi na pocitacove hry atp. posunul nekam dal prave diky tomu, ze texty "vyladuju" k dokonalosti postupne - na jedne-dvou normostranach pracuju klidne i nekolik dni... tak, aby byl klient s vysledkem opravdu spokojen.
Hmm, zdá se, že Victarion bude největší borec z knížky, což? Třetí kapitola je samozřejmě ta Theonova. Podle wiki Martin už někde četl ještě čtvrtou kapitolu. Ta je z pohledu Arianne, která se na konci dozví, že mladík, co si říká Aegon Targaryen, dobyl Bouřlivý konec.
Mimochodem Martin konečně prozradil, co za slovo Brienne vykřikla v Hostině. Samozřejmě to bylo: "Meč!" Odpověď Lady Stoneheart, co si vybrala.
To mne velmi těší :-)...popravdě konkrétně tohle slovo dělá našim překladatelům neskutečné problémy a mi se vnitřnosti obrací...ano ano, i v Sáze jsem na to narazila! :-p
Tím že zaútočí na Stannisovu državu to bere mladej Griff trošku z druhé strany :D Na trůně mu sedí Tommen a za ním 150 tisíc lannisterů a tyrellů + spojenci z řekotočí a tak podobně. on má 10 tisíc žoldáků. Pokud neudělá někdo opět takovou nějakou kličku jako ve válce pěti králů že přeběhne k slabší straně :D
Blackfish: Dorne by se postavilo za Aegona. Lannisteři jsou už pomalu vyřízený. Tyrellové se přidaj k tomu, kdo nabídne víc (a Marge může být klidně trojnásobná vdova, že?). A jaký spojenci Lannisterů z Řekotočí? Ti jim s radostí ukážou prostředníček.
No jevilo by se to tak. Dorne bych moc nevěřil, Aegon je divoká karta a řekl bych že překvápko i pro prince pomeranče. Rozhodně by nedal tak rychle dohromady armádu. Tyrellové jsou rádi že jsou rádi, de-facto vládnou oni. Lannisteři jsou hodně oslabení ale mají zlato Casterlyovy skály, loutku na trůně, Cersei se dostala z vězení a Jaime bez ruky začal projovat taktické nadání lorda Tywina. A jsou s nima Freyové, stačí aby ho stará lasice pozval na večeři a bude o dalšího Targeryena míň. Dejte na má slova, ti už se na trůn nevrátí, to už má větší šanci Stannis.
Blackfish: Jaime a taktický nadání Tywina, jo? :D Proto přece honí hydru někde v Řekotočí. Add Freyové - nevím, kolik mužů by dali dohromady, ale mám za to, že většina z nich odešla s Boltonem.
Prosím, prosím, Aegon + Margaery ne-e, Georgi! Navíc by to znamenalo, že se Tyrellové zbaví Tommena. :(
Já jsem hodně zvědavá, jak dopadne setkání Arianne a Aegona. Myslíte si, že by poznala, že to není syn Eliy? A vadilo by to Martellům, nebo by hráli hru s Varysem?
Komentáře
Lord Gepeto Illar: povidky/knizky ne, jestli myslis tohle (i kdyz na jedne knize prubezne pracuju, nicmene popularne-naucne). Kazdopadne jsem se od psani recenzi na pocitacove hry atp. posunul nekam dal prave diky tomu, ze texty "vyladuju" k dokonalosti postupne - na jedne-dvou normostranach pracuju klidne i nekolik dni... tak, aby byl klient s vysledkem opravdu spokojen.
http://endlessnine.tumblr.com/post/24094293566/miscon-readings-two-winds-of-winter-chapters
Hmm, zdá se, že Victarion bude největší borec z knížky, což? Třetí kapitola je samozřejmě ta Theonova. Podle wiki Martin už někde četl ještě čtvrtou kapitolu. Ta je z pohledu Arianne, která se na konci dozví, že mladík, co si říká Aegon Targaryen, dobyl Bouřlivý konec.
Mimochodem Martin konečně prozradil, co za slovo Brienne vykřikla v Hostině. Samozřejmě to bylo: "Meč!" Odpověď Lady Stoneheart, co si vybrala.
(a jistěže podfukem...tak se to u nedobytných pevností dělává)
Já jsem hodně zvědavá, jak dopadne setkání Arianne a Aegona. Myslíte si, že by poznala, že to není syn Eliy? A vadilo by to Martellům, nebo by hráli hru s Varysem?