Souhlasím s Ben Nevis, že ženy v Písni jsou poněkud...monotématické, plytce napsané a některé i dokonale neženské.
Ariane je ufo z plejboje a ne skutečná žena :-) A ty ostatní ? S těma se nelze ztotožnit - každá má jak to říct ? Jen jednu programovou vlastnost? Chybí jim plastičnost charakteru. chlapi neumí napsat ženskou a je jim to jedno, protože na trhu převládají, čtenáři si toho za živý svět nevšimnou a čtenářky jsou zvyklé....ale mezi námi děvčaty...ženy světa IF jsou stejně reálné jako chlapi z harlekýnek :-p
Barristanovi jsem hodně držela palce, zatímco osud Qentyna šel mimo mě. Nevím, co s ním Martin zamýšlel, ale pochybuji, že někdo ronil krokodýlí slzy. Sympatický je mi taky Sam, protipól Dany, protože umí dělat ty správné věci. :-) Ale zase ničemu nevládne, takže to má jednodušší.
Z ženských - Arya je ještě dítě, tak ji vychechám - nejméně na nervy leze Meera, ale ta je tam víceméně do počtu.
Jarla:Myslim,ze Martin prave celkom slusne zvlada rozmanitost zenskych postav.Pomerne dobrym prikladom su Sansa a Daenerys.Obe zacinaju v pribehu ako naivne teenagerky a postupom casu sa ich pohlad na svet meni udalostami ktore preziju.Dany ktora ma vacsiu vnutorku silu sa sama ujme iniciativy.Nechce byt uz iba figurkou s ktorou ini ludia manipuluju.Sanse naopak chyba pevna vola aktivne menit veci okolo seba.Stale caka,ze ju niekto ochrani.Je vlastne i na konci pribehu stale rovnako pasivna ako na zaciatku.Je mudrejsia to nepochybne. A zrejme i opatrnejsia vo vybere toho komu ma doverovat,ale nieje vodcovskym typom ako Dany.Neovplyvnuje dianie okolo seba(zatial). Takze postavy Sansy a Dany na zaciatku vyzeraju podobne ,ale prechadzaju vyvojom a postupom casu sa menia na uplne rozdielne bytosti.
Deso: Tak za prvé příběh ještě není u konce. Za druhé Daenerys od začátku žije v nejistým prostědí, v ohrožení života - Sansa byla vychovaná ke skoro absolutní bezmocnosti, jako dokonalá manželka. Za třetí Danerys má trumf, totiž svoje draky (i když po Tanci...) - Sansa má holej zadek. Netvrdím, že Sansa je kdovíjak silná nebo moje velká oblíbenkyně, ale ona ani nemá v popisu práce být vůdce. Jestli z ní něco vyroste, tak spíš jemná manipulátorka, která bude chlapy kolem sebe postrkovat, kam potřebuje.
Chmur: Melisandra a "emancipovaná žena"? Sis dal jointa nebo co? ;)
Svoa00: Mě se zdá že z Cersei se v hostině začala povahově stávat její zesnulým manžílekem. Opilá "královna" které kromě sebe na nikom nezáleží, chlastá jak duha a táhne říši ke dnu. Mění se v to, kvůli čemu zlikvidovala Roberta.
Anonym: Co nechceš slyšet? O tom, jsme s bráchou spali v jedný posteli? :P Jasně, bylo to jenom párkrát a bylo nám sedm a deset, ale tak to přece vždycky začíná :D
sarven: Naštěstí nemám. A když jsem před dvanácti lety začala číst Píseň coby dívka takřka nevinná, Cat jsem za to velmi odsuzovala. Dokonce se tady najde pár mých postů na toto téma.
V současnosti, konkrétně od 28.2. letošního roku, ji svým způsobem chápu. Bastardi, zvláště ti starší, pokud byli opečovávaní, vždycky znamenali určité riziko pro legitimní děti. Cat Jonovi do hlavy nevidí. To, že si ho Ned drží takhle blízko, je prostě...znepokojivé. Cat přeci nechtěla, aby ho zadusil v kolíbce nebo nechal zemřít. Očekávala, že se o něj coby slušný člověk postará, jak sama vzpomíná, třeba ho pošle jako svěřence nějakému menšímu lordovi., jako se to stalo s Edricem nebo bastardem lorda Hornwooda.
Pochopitelně my všichni Jonovi do hlavy vidíme, víme, že je to velký správňák, své bratry a sestry miloval a Zimohrad si nenárokoval, takže Cat vypadá jako velká mrcha :-)
Ben Nevis: Nevím, jak přesně formulovat svoje myšlenky, nicméně, ano, ke mně se taky často chlapi chovali třeba v zaměstnání zdvořileji a mileji než některé ženské. Ale to není tím, že by byli milejší a zdvořilejší od povahy, prostě se před mladou holkou nakroucají. Jak jsme se bavily s jednou starší kolegyní+kamarádkou, to tak nejpozději po čtyřicítce vymizí :-) Stejně tak mi tahle kolegyně říkala, že sama uvidím, jak je nepříjemné, jak se chlapi prsí před mladou holkou, když tam ona už třicet minut čeká na zlom. Tam by mohl být i zdroj té animozity .-)
Pro zajímavost, ochota a úsměvy mezi mužskou populací mizely úměrně tomu, jak jsem přibírala a vracely se až když bylo zjevné, že jsem těhotná, ne tlustá...
Komentáře
Ariane je ufo z plejboje a ne skutečná žena :-) A ty ostatní ? S těma se nelze ztotožnit - každá má jak to říct ? Jen jednu programovou vlastnost? Chybí jim plastičnost charakteru. chlapi neumí napsat ženskou a je jim to jedno, protože na trhu převládají, čtenáři si toho za živý svět nevšimnou a čtenářky jsou zvyklé....ale mezi námi děvčaty...ženy světa IF jsou stejně reálné jako chlapi z harlekýnek :-p
Sympatický je mi taky Sam, protipól Dany, protože umí dělat ty správné věci. :-) Ale zase ničemu nevládne, takže to má jednodušší.
Z ženských - Arya je ještě dítě, tak ji vychechám - nejméně na nervy leze Meera, ale ta je tam víceméně do počtu.
Takze postavy Sansy a Dany na zaciatku vyzeraju podobne ,ale prechadzaju vyvojom a postupom casu sa menia na uplne rozdielne bytosti.
Svoa00: Mě se zdá že z Cersei se v hostině začala povahově stávat její zesnulým manžílekem. Opilá "královna" které kromě sebe na nikom nezáleží, chlastá jak duha a táhne říši ke dnu. Mění se v to, kvůli čemu zlikvidovala Roberta.
V současnosti, konkrétně od 28.2. letošního roku, ji svým způsobem chápu. Bastardi, zvláště ti starší, pokud byli opečovávaní, vždycky znamenali určité riziko pro legitimní děti. Cat Jonovi do hlavy nevidí. To, že si ho Ned drží takhle blízko, je prostě...znepokojivé. Cat přeci nechtěla, aby ho zadusil v kolíbce nebo nechal zemřít. Očekávala, že se o něj coby slušný člověk postará, jak sama vzpomíná, třeba ho pošle jako svěřence nějakému menšímu lordovi., jako se to stalo s Edricem nebo bastardem lorda Hornwooda.
Pochopitelně my všichni Jonovi do hlavy vidíme, víme, že je to velký správňák, své bratry a sestry miloval a Zimohrad si nenárokoval, takže Cat vypadá jako velká mrcha :-)
Pro zajímavost, ochota a úsměvy mezi mužskou populací mizely úměrně tomu, jak jsem přibírala a vracely se až když bylo zjevné, že jsem těhotná, ne tlustá...