Jo, Malus Temná čepel je dobrej týpek, mnohonásobný vrah, násilník, plenitel - ale v rámci své rodiny patří k těm hodnějším :-). Z toho cyklu jsem četl "Démonovu kletbu".
Za sebe musím říct, že mi ta moderní fascinace zápornými postavami (v knihách, filmech i seriálech) přijde často únavná. Často je to podobný klišé jako kladná postava, když jí nenapíšete správně, a jediná zajímavá věc na záporákovi je jeho absence hodnot a sklony k násilí. Ale někomu to holt stačí ke štěstí.
Rozečetla jsem Lži Lockeho Lamory, co tu bylo rovněž doporučováno. Ten Lamora vypadá na schopného záporňáka. V šesti letech dvojnásobná vražda, to ani Voldemort není tak prohnilý. :-) Ale nebude to ten typ zlouna pro Edema. Předpokládám že to má být sympatický a geniální podvodník, kterého si každý čtenář zamiluje. Akorát já nesnáším zloděje a přiživníky, tak nevím, jestli mu budu fandit.
Ben Nevis : ja ti ani neviem mne by stacilo aby ma to nadchlo a preto ma zaujima ak ste citali nejaku knihu kde bol dej popisovany od zapornej postavy a nadchlo to niekoho z vas (sice sto ludi sto chuti ale snad to neikto trafi).
svoa00 : vidim, ze mas nacitanych kopec takych knih kde je hlavna postava zaporna, odporucas nieco ?
ČO sa zaporakov týka tak doporučujem Kroniky Hagena von Stein(uŽ som to sem pisal či...) (ak ano sorry fora mi akosi splývajú) Len v nich neviete pomaly dokonca či milovať alebo nenavidieť niektore postavy
O její slabosti svědčí i to, že zatímco klasické Lukjaněnkovy Hlídky mají hodnocení okolo 90%, tahle to vytáhla maximálně na 63%. Je to taková fan fiction, vydaná knižně. Ostatně v názvu originálu ani slovo hlídka není...
Tak jsem zkusil tu Neomillnerovou, serii Tina Salo. No.... třetí díl už asi nedočtu. Takhle bezradnou ale seběvědomou hlavní hrdinku která vlastně nic nedělá, jen pořád jezdí sem a tam aby se příběh vyvíjel naprosto bez jejího přičinění a jen pije krev jsem dlouho nepotkal.
Komentáře
Ale nebude to ten typ zlouna pro Edema. Předpokládám že to má být sympatický a geniální podvodník, kterého si každý čtenář zamiluje. Akorát já nesnáším zloděje a přiživníky, tak nevím, jestli mu budu fandit.
svoa00 : vidim, ze mas nacitanych kopec takych knih kde je hlavna postava zaporna, odporucas nieco ?
Len v nich neviete pomaly dokonca či milovať alebo nenavidieť niektore postavy
http://www.databazeknih.cz/knihy/denni-hlidka-4729
Nicméně v rámci pochopení fungování tohoto fantasy světa je lepší přečíst si první díl trilogie Noční hlídka http://www.databazeknih.cz/knihy/hlidka-nocni-hlidka-499
Filmy jsem viděl, bylo to pro mě zklamání teda.
O její slabosti svědčí i to, že zatímco klasické Lukjaněnkovy Hlídky mají hodnocení okolo 90%, tahle to vytáhla maximálně na 63%. Je to taková fan fiction, vydaná knižně. Ostatně v názvu originálu ani slovo hlídka není...