Kecáliště
Přenesli jste se v určité diskuzi extrémně daleko od tématu? Nevíte co s tím? Nechce se vám kvůli nějaké malichernosti zakládat nový topic. Sem s tím!!! Multi-tematický topič na cokoliv....
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.
Komentáře
na vychodna evropa
Já se nechtěl vůbec vyjadřovat k otázce "šlechtění" lidské rasy, jenom říkám, že zákon typu "Nezbouchneš sestru svoji!" by na mě působil stejně absurdně jako "Nenabouráš pod vlivem alkoholu!".
Inbreeding lidé používají v chovatelství, protože je to známá cesta, jak posílit nějaký rys. To se pochopitelně týká i rysů negativních (dnes jim říkáme genové poruchy), což u zvířat jako "problém" nebereme. Když to nevyjde, jdou do buřtů. Lidé si byli odedávna vědomi, že stejný princip funguje i u nich, i když vlastní mechanice předávání vlastností nikdo nerozuměl. Pozorováním došli k závěru, že procento "zmetků" při incestu je neúměrně vysoké, což společnosti škodí, a tak to zatrhli. A provedly to všechny kultury, protože to kupodivu funguje všude stejně.
Na blízkém východě došli pozorováním k tomu, že maso velkých zvířat se kazí, a jeho konzumace tak přispívá k šíření nemocí, což oslabuje populaci. Tudíž ho přestali jíst jak Arabové tak Židé. Na "severu" se nekazí tak rychle, navíc tu není až tolik alternativ, takže jsme prasátka ani býčky z jídelníčku nevyškrtli. V době lednicové (neplést s dobou ledovou) by si nejspíš i jinověrci mohli dopřát nějaký ten steak. Část už podlehla, zbytek se drží tradice. Je to přežitek? Možná. A možná také ne.
Mimochodem, otázka incestu přišla v Evropě na přetřes poměrně nedávno, když německý soud odsoudil jeden sourozenecký pár, kterýžto se následně odvolal k soudu mezinárodnímu, ani tam neuspěl, a putoval (pochopitelně odděleně) do basy. Možná, že až genetika pokročí ještě dál a budeme moct řezat a spojovat lidskou DNA a nahrazovat "problematické" úseky dle libosti, společnost změní svůj postoj. Do té doby těžko.
Co zkusit někoho inteligentního a politikou nezatíženého - mě dost zaujal Vladimír Franz, co vy?
:-)
Jinak si taky myslím, že asi nemá vůbec žádnou šanci... Hlavně doufám, že si svoji nekandidaturu ještě nerozmyslí Tomio Okamura, to by bylo peklo.