Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura
15354565859144

Komentáře

  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Předevčírem jsem dočetl Útesy křiku, a tak nějak... Četlo se to výborně, ale - všechny sympatický postavy vymřou do poloviny knihy a hlavní hrdina je blbec, kterej neni schopnej nikdy udělat nic správně. Vždycky když jsem čekal, že se konečně pochlapí a udělá něco pořádnýho, tak taková scéna končí zhruba větou "sklonil jsem meč" nebo nějak podobně. Když není komu fandit, mám s tím prostě problém.
  • narazil som v kníhkupectve na niečo ako čierna a biela vež... námet je zhruba o tom, že nejaká pani sa prebudí a ma v ruke list, ktorý začína: milá ty, telo ktoré máš, patrilo mne...

    čítal to niekto? chvíľu som to pohadzoval v ruke, že to skúsim, ale nakoniec som sa nerzohodol. nejaké odporúčanie by možno pomohlo...
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Ještě bych měl uvést, že právě před Útesy křiku jsem četl Stín modrého býka, což, musím říci, českou fantastiku pozvedlo v mých očích o notný kus výše. Nastudované a výborně zakomponované reálie, dobře odvyprávěný příběh, díky kombinaci mužského a ženského autorského pohledu působí v knize muži i ženy realisticky. Pár výhrad by se našlo, např. k celkové realističnosti prostředí mi moc neseděla postava Elwary/Maary, ale na celkové hodnocení to zas takový dopad nemá. Dal bych tak 80 %.
  • Dal jsem si k vánocům hru Willa Třasooštěpa Richard III zpracovanou jako manga, včera jsem si to i přečetl a potěšilo mě to, dialogy ve hře zpracované jako komiks, působivé ilustrace a hlavního hrdinu v tom komiksu nelze mít nerad :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
    Já jsem si šňupnul audiobook Posledního mohykána. Docela dost mě překvapilo, jak je kniha odlišná oproti filmu. :-s
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Montezuma3 To je vážně takový překvapení? :)
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Montezuma3 Věrnost knižním předlohám není právě to, co by v Hollywoodu frčelo. Aniž bych chtěl snižovat film (resp. tu adaptaci, kterou máme na mysli), tak ten má s předlohou společnou tak základní zápletku a jména postav (nikoli už jejich charaktery).
  • Ahoj lidi, mám dotaz. Jak je to vlastně s knihami od Tolkiena. Ptal jsem se v několika knihkupectvích a nikde se nemohou shodnout na přesném číslu. Takže jednoduše: Mám: Hobit, Pán prstenů 1-3. Zbývá: Silmarillion, Húrinovi děti a co dál? Patří tam kromě těchto dvou knih ještě něco?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 25. prosince 2012
  • MonteKarstarkMonteKarstark The Sun of Winter
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    @Montezuma3 Horší bych neřekl v žádném případě, je absolutně jiná. Film odpovídá vkusu současnýho dováka, Knížka zase době kdy byla napsaná (už někdy kolem cca 1830) a kdy se odehrává. Film má pro mě ten klasickej problém, že jsou v něm postaru oblečení moderní lidi.
  • @Krisa Myslim, ze EY mal na mysli iba Stredozem. Inak existuje aj Legenda o Sigurdovi a Gudrún, ale tyka sa to severskej mytologie
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Znám Sigurda a Brunhildu (ze Sigurda si pak křesťani udělali sv. Jiřího).
  • @flanker.27 Aj Gudrun aj BrunHILDA vystupuju v pribehu o Sigurdovi.
  • upraveno 25. prosince 2012
    Od Tolkiena rozhodně doporučuju Příběhy z čarovné říše (různé krátké povídky, Nimralův list, básničky atd.) a pro ty, kdo četl Silmarillion a Nedokončené příběhy taky Knihu ztracených pověstí (de facto "původní verze" příběhů o Středozemi atd. - Ardě, chcete-li).

    edit: a taky Tuláka Rovera, to je nádherná pohádka :)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    Jo, to byla vlastně ta, co její matka dala Sigurdovi nápoj zapomění, aby zapoměl na Brunhildu. Ty Hildy to maj těžký... :)
  • húrinové deti sú vlastne výcuc zo silmariliona a nedokončených príbehov. myslím, že tam nič nové nebolo, či si to zle pamätám?
  • Bylo tam pár nových věcí (nějaké detaily, trochu upravený sloh, aby to líp navazovalo atd.)
  • Já právě dolouskala vánoční dárek, detektivku od Felixe Francise Spřízněni krví. Synáček převzal po tatíkovi otěže velmi hladce, protože spolupracoval na posledních pěti knihách a ano, líbilo se mi to. Akorát chudák hlavní hrdina dostal od pana autora co se týká neštěstí pěkně naloženo.
  • Já dostal Soumrak na Worlornu
  • GepetoGepeto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Rockovou knihu mrtvých. Mnohem lepší než Malaz. ;-)
  • Hodně drog... ;-)
  • Momentálně dočítám Bouři mečů a tolik zvratů a hlavně vražd... Před tím jsem ale četl Zlodějku knih od Marka Zusaka a musím říct, že ta knížka na mě udělala obrovskej dojem. Takže hned jak se pročtu hostinou a tancem, přečtu si od Zusaka i Posla.
  • skúsi niekto novinku Trnový princ? alebo to niekto čítal v originále a pochváli. Talpress to teraz promuje a chváli, tak by ma zaujímalo, či to niekto pozná.
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.