Co zrovna čtete?

upraveno 6. listopadu 2010 v Literatura
16566687071144

Komentáře

  • Včera jsem si koupil komplet Zaklínače.Rozečet jsem Krev elfů.
  • Doufám že na poli Gay literatury nebudu nikdy ničím. Nebo je to taky "klasika prověřená časem" jak řekl @Heavy_Head ? =D
  • @Everett_Young Za Linii krásy dostal Hollinghurst před pár lety Brookerovu cenu, takže by to teoreticky měla být nejlepší kniha, která v tom roce vznikla na ostrovech nebo v nějaké bývalé britské kolonii.
  • @brbr A Evropská Unie dostala Nobelovku za mír. =D
  • @brbr Brookerovu cenu sa snazim sledovat a ked u nas nieco vyjde, tak hned kupujem a snazim sa tak selektovat ten balast, ktoremu sa raz za cas nevyhnem. Takto som sa dostala k Bohu malickosti (v zivote som pri ziadnej knihe tak nerevala), Bielemu tigrovi, Life of Pi, Deti polnoci alebo Arthur a George.
  • @Everett_Young Proto jsem napsala teoreticky. Ale když se podíváš na seznam oceněných titulů, tak tam najdeš spoustu zajímavých knih.

    @Hildegarda Ten Bůh maličkosti vypadá zajímavě. Pro mě je B. cena taky vodítko, četla jsem Anglického pacienta, Life of PI, Wolf Hall a The Inheritence of Loss (to by se ti mohlo líbit, taky se odehrává v Indii).
    Jinak obvykle nezklamou knížky z Odeonu, edice Světová literatura (zrovna knihy, co dostaly Brookera tam vydávají často).
  • upraveno 12. března 2013
    @brbr hej, Odeon poznam a uznavam :). Bohuzial coraz castejsie tie knihy vidim vo vypredaji. Ludia nevedia, co je dobre. U takej Steelovej som to nikdy nezazila
  • Ceny jsou bohužel poplatné politice a je jasné, že ze dvou dobrých románů vyhraje ten, který něco řeší.

    @Everett_Young Občas je zajímavé zabrouzdat do jiných světů, se kterými nechceš mít nic společného.
    Minimálně to pomůže ve vlastní tvorbě, protože člověk nemůže mít vlastní zážitky a zkušenosti u všeho. ;-)
  • Patrick Rothfuss
    I've written 13,000 words since Tuesday. Because I'm fucking badass.


    13 000 slov je cca koľko strán vie to niekto približne povedať?
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
    upraveno 16. března 2013
    @JoeGyry 22 stran ve wordu diplomkovým stylem (s normálními okraji) má 7060 slov.
  • @Krisa hmm tak to nie je zas tak veľa.
  • @JoeGyry To je víc než třicet stran. To napsal za těch pár dní víc než GRRM za měsíc :D
  • KrisaKrisa Co může zmoknout, může zmoknout.
  • Čítal tu prosím niekto knihu Egypťan Sinuhet? Moja sesternica chce k narodeninám na čítanie niečo s egyptskou tematikou a Wilbura Smitha už má prečítaného. Je to dobrá kniha?
  • Prípadne ak by ste niekto mali nejaký dobrý tip, tak budem vďačný.
  • Hlavné kritérium, ktoré som dostal, bol Egypt, takže toto asi veľmi nie. :)
  • Já si vzpomněla na tohle:
    http://www.cbdb.cz/kniha-3078-sepoty-v-pisku-whispers-in-the-sand

    V Egyptě se to odehrává, žádná super kvalita to asi není, ale je to čtivé :-)
  • Hmm, to nevyzerá najhoršie.
  • Aha tak nic, no já když jsem měla Smithovské období, tak mě tahle kniha docela bavila a kupodivu nejlíp se mi četly boxovací části :D
  • Sinuheta jsme měli jako možnou četbu k maturitě (první sezóna slavné státní maturity hehe) a, co si vzpomínám, tak to bylo hlavně dlouhé. Jinak z historických románů bych doporučil Ranhojiče od Noaha Gordona, sice není z Egypta, ale lepší než drátem do oka.
  • @Arutha2321 Egypťan Sinuhet je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Určitě ji kup, Smith je proti tomu slátanina.
  • @brbr Od Smitha jsem kdysi přečetl, co se dalo a odstupem času hodnotím jako slátaninu (bez urážky pravověrným fanouškům) čtivou a pěknou, ale pořád slátaninu.
  • Tak ja toho Sinuheta asi kúpim, predsa len to znie trošku serióznejšie než Šepoty v písku. :) Prípadne dostane obidve.
  • @Arutha2321 Pripajam sa k brbr. Mozno je na vine prave nas mamickovsky syndrom, ze mame podobne nazory, ale Sinuhet bol naozaj skvela kniha (preto ma naozaj nastvalo, ked som ju pozicala nasmu svedkovi a on sa nevedel dorubat konca :evil: ). Dost na mna zaposobila, citala som ju asi pred 12 rokmi, ale doteraz si ju pamatam. Rieku bohov od Smitha ma tiez zmaknutu, ale to je uplne iny kafe. Je to skor taka zamilovana limonadka pre zeny. Ale aj tu si velmi dobre pamatam. Mozno preto, ze som ju citala pred 15 rokmi, kedy som bola presne tak naladena :)
  • upraveno 18. března 2013
  • Tak ja som Rieku bohov videl iba film, a aj to už je pekne dávno, pamätám si z neho iba eunucha Tajtu. :D
  • upraveno 18. března 2013
  • Já si dnes koupil Imajiku od Cliva Barkera... četl jste někdo? :arrow: Mám se na to těšit?
    Nejhorší je, že jsem propadl jakémusi "sběračství", a tak kupuju víc než jsem shopen přečíst :-k
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.