Jiní spisovatelé

upraveno 5. února 2011 v Rozličný pokec
Martin je lemra lína (omlouvám se všem, co si z něj udělali nedotknutelnou modlu), tak je možná čas pokecat i o jiných spisovatelích a jejich ságách. Vedle Zaklínače a Písně je mojí absolutní jedničkou série Malazská kniha padlých od Stevena Eriksona.
189101214

Komentáře

  • upraveno 26. ledna 2011
  • upraveno 27. ledna 2011
  • upraveno 27. ledna 2011
    V podstatě jo ,ale radši mám fantasy.. Moje nejoblívenější sc-fi jak už jsem tady říkal je Piknik u cesty (Stalker), Z Duny mám načteny dvě knihy - nějak zvlášť mne nebavilo. Hmmm co tak dál (koukám do poličky s knihama :-D). Určitě stojí za zmínku výborný Den Trifidů a obstojná Noc trifidů (pokračování od jiného autora). Potom Noční, denní,Šerá,Poslední hlídka a Bludiště odrazů od Lukjaněnka; knihu Já, Legenda moc doporučuju.... No a nakonec 4 knihy červenýho trpaslíka - Poslední člověk, pozpátku,lepší než život a a nekonečno vítá ohleduplné řidiče. Ty jsou naprosto skvělí asi jedna povídka od Asimova - Já, robot :-)
  • upraveno 27. ledna 2011
    To jsem netušil, že jsou knihy o Červeném trpaslíku... :O
  • upraveno 27. ledna 2011
    Jo pokud máš rád seriál, tak určitě doporučuju... V mnohém ho překonávají
  • upraveno 27. ledna 2011
  • upraveno 27. ledna 2011
  • upraveno 27. ledna 2011
    Když už sarven zmínil tohlo Gibsonovýho Neuromancera (moc pěkný), tak jsem si vzpomněl na dílka, které jsem viděl doma jako třeba Hard Ware od Williamsona, což doporučuji jen otrlým. :-)
  • upraveno 27. ledna 2011
    Nonstop
  • upraveno 27. ledna 2011
  • upraveno 27. ledna 2011
    Četl jste někdo něco od spisovatele Lovecrafta ? Dost na toto jméno v poslední době narážim a zajímalo by mne jestli má cenu něco od něj číst :-)
  • upraveno 27. ledna 2011
    Já bych zkusil jeho sbírku povídek V horách šílenství. Prý je to výběr z toho nejlepšího od něj.
  • upraveno 27. ledna 2011
  • upraveno 27. ledna 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. ledna 2011
    Četl někdo z vás Světy bez hranic od Bertila Martenssona?
  • upraveno 27. ledna 2011
    Ne ale vypadá zajímavě? Doporučujes? :-)
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 27. ledna 2011
    Sice jsem to četl asi v 15, ale doporučuju. Začíná to jako docela standardní fantasy, aby se to zlomilo do SF na téma paralelní vesmíry (kdybych to měl přirovnat k něčemu známějšímu, asi by to byl Amber). Byla to autorova prvotina a ve Švédsku z toho tehdy bylo velký pozdvižení, na autora pršely ceny. Škoda že u nás to zas tak známý není, protože si to podle mě velkou pozornost zaslouží.
  • upraveno 27. ledna 2011
  • upraveno 28. ledna 2011
  • upraveno 28. ledna 2011
  • flanker.27flanker.27 Příslušník pražské hospody :)
    upraveno 28. ledna 2011
    Chmur: To je ono.
  • upraveno 29. ledna 2011
  • upraveno 29. ledna 2011
    čo z tejto novej vlny je preložené? je nejake špeci odporúčanie? sem s ním. v poslednom čase či čoraz ťažšie hľadám v kníhkupectve nové prírastky....
  • upraveno 30. ledna 2011
    Je to celkem bida. Od Scalziho jsou prelozeny Valka stareho muze a Brigady duchu, coz jsou prvni dva dily trilogie, zanr military sci-fi, v podstate pocta Heinleinovi. Od Strosse je prelozene stezejni Accelerando (posthumanismus, post-cyberpunk) a pak serie vladcove obchodu, coz je pry neco mezi sci-fi a fantasy. Od Bacigalupiho uz zminene Cerpadlo 6 (na nez se peje chvala po celych sirych ceskych internetech). Chiang a Doctorow afaik zatim jenom sem tam nejaka povidka.
  • upraveno 30. ledna 2011
  • upraveno 30. ledna 2011
    A co takovej McCarthy? Četli jste od něj něco? Ja jsem četl jenom krvavý poledník - a to je docela síla. Jinak doporučuju super valečný (horor) Hlídka v Ardenách....
  • upraveno 30. ledna 2011
    McCarthy je výborný.Třeba nedávno zfilmovaná Cesta.
  • upraveno 31. ledna 2011
    cesta aj no country sú pecky
  • upraveno 31. ledna 2011
    Kamarád do mě teď dobízí, že si mám přečíst První zákon od Joa Abercrombieho. Znáte to někdo? Máte s tím nějaké zkušenosti?
  • upraveno 31. ledna 2011
Abys mohl komentovat, musíš se přihlásit nebo zaregistrovat.