Co je proboha špatnýho na happyendech? Tohle mi teda fakt vyrazilo dech. Doslova. Doufám, že alespoň v budoucnu toho malýho blonďatýho spratka čeká něco co si zaslouží. Mám z toho zkaženej celej den! :)
Postavy, ktoré by mohli obsadiť známymi hercami, sú už všetky rozobrané. Odteraz bude sledovanosť závisieť od iných vecí. Teda, ak predpokladáme, že niečo tak nemysliteľné, akože by nejaký človek sledoval GoT výhradne kvôli Beanovi, sa vôbec môže stať :) Čo sa týka desiatej epizódy - som si istý, že sledovanosť dosiahne maximum. Každý človek, ktorý povie, že po Nedovej smrti už ďalej pozerať nebude, klame ;)
Taky myslím, že si to nenechaj ujít. Bude jim hlodat v hlavičce, jestli se to opravdu stalo, nebyl to sen apod. Jen škoda, že příští týden se to střetne s finále NBA a cenami Tony - takže to srovnání sledovaností nebude nic moc :-(
Postavy rozhodně obsazený nejsou - jsou tu velký role Stannise, Melisandry, Brienne, Davose. Ale já bych žádný velký jméno nehledal, aspoň zbudou prachy na výpravu.
Mně spíš přijde, že se špatný konce dostávají víc "do módy"...začínají být víc cool než happyendy. A skutečnost není to, co většina lidí v seriálech apod. hledá. V tomhle případě měl být podle mě do role obsazen někdo méně charismatický než je Sean Bean, i když stížnosti bych měl spíš směřovat přímo ke spisovateli :). A k té vlně nevole a znechucení z posledního dílu se přidávám. Následující díl bude muset bejt supergigamega skvělej, aby si to hbo u mě a hádám, že nebudu sám, alespoň trochu vyžehlilo a zajistilo si sledovanost i u druhé série.
Nez doctu tech novych 70 prispevku, dovolim si jeden koment. Cely serial dobry, ale az v tomhle dile mne uz nejak straslive vytocilo jak vsichni noci mece. Resp. nejmarkantnejsi je to u Snowa. A bohuzel, cele je to jeste podporeno tim, ze v knize je to stejne tak.
O co jde: noseni jeden a pul rucnich mecu u pasu. V knize taky nazyvanych "bastard sword". Old Bear Mormont dokonce navrhuje Jonovi, aby si ho povesil na zada. Probuh, takovou zhovadilost jsem odpustil jen Zaklinacovi:) Ale proc Americani, kteri tak dobre znaji Westerny nezapnou mozek a nepouziji stejny system noseni koltu, kdyz uz jsou lini se zeptat evropy. Tedy, jednim paskem, ktery mate upnuty normalne na telo, tvorite nosnou cast. V jednom bode, na boku, je spojen dalsi pas, ktery uz ale visi sikmo pres stehno. A teprve na nej je pripojena pochva. Mec mate takrikajic "proklate nizko", aby jste ho mohli pohodlne a rychle tasit, neprekazel pri chuzi a vubec pri denim zivote.
Jak jsem nechapal, jak se nekdo muze rozcilovat nad tim, ze Dany ma cerny oboci a ze to vypada blbe, tak uz tem lide rozumim. Noseni mece "zastrceny do kalhot" mne fakt irituje:)
Myslel sem to spíš z pohledu hbo a že ten chvilkovej šum co okolo toho bude se jim prostě hodí - to len na margo reči o vydání. Teď už pochybuju, že by mě něco tak vyvedlo z míry, budu v soiaf očekávat tragický konce u všeho. Doteď sem fandil Starkům, teď až to teda nejspíš všechno projedou budu fandit Jinejm, a že z těch bloďáků udělaj zombie :)
do poslednej chvile som dufal v 'Slib mi to Nede' .... inak s dielom som spokojny, aj ked pre mna bola scena s nedom nie az tak emotivna ako v knihach (netvrdim ze bola natocena zle, prave naopak).
Najviac ma pobavila reakcia priatelky (necitatelky knih ktora strasne rada predpoveda zapletky) po jej konci - otocila sa na mna a spytala sa: 'To fakt? ..." toto nemala sancu uhadnut.
Ale byly by. Řeka je tam hluboká a divoká (aspoň jsem si ji tak představovala). Most je jediné místo pro přechod. A kratší nerovná se krátký. Neříkám, že uděláš pár kroků a jsi na druhé straně... Ten záběr na hrad nad líně tekoucí vodou mi evokoval spíš Řekotočí z letošního kalendáře.
Komentáře
Postavy rozhodně obsazený nejsou - jsou tu velký role Stannise, Melisandry, Brienne, Davose. Ale já bych žádný velký jméno nehledal, aspoň zbudou prachy na výpravu.
books has some kinda vendetta against horses, wtf."
O co jde: noseni jeden a pul rucnich mecu u pasu. V knize taky nazyvanych "bastard sword". Old Bear Mormont dokonce navrhuje Jonovi, aby si ho povesil na zada. Probuh, takovou zhovadilost jsem odpustil jen Zaklinacovi:) Ale proc Americani, kteri tak dobre znaji Westerny nezapnou mozek a nepouziji stejny system noseni koltu, kdyz uz jsou lini se zeptat evropy. Tedy, jednim paskem, ktery mate upnuty normalne na telo, tvorite nosnou cast. V jednom bode, na boku, je spojen dalsi pas, ktery uz ale visi sikmo pres stehno. A teprve na nej je pripojena pochva. Mec mate takrikajic "proklate nizko", aby jste ho mohli pohodlne a rychle tasit, neprekazel pri chuzi a vubec pri denim zivote.
Jak jsem nechapal, jak se nekdo muze rozcilovat nad tim, ze Dany ma cerny oboci a ze to vypada blbe, tak uz tem lide rozumim. Noseni mece "zastrceny do kalhot" mne fakt irituje:)
komentar az po zitrejsim druhym shlidnuti
ale jeden si neopustim: tyrion je buh boje, respektive preziti :)
Teď už pochybuju, že by mě něco tak vyvedlo z míry, budu v soiaf očekávat tragický konce u všeho. Doteď sem fandil Starkům, teď až to teda nejspíš všechno projedou budu fandit Jinejm, a že z těch bloďáků udělaj zombie :)
Najviac ma pobavila reakcia priatelky (necitatelky knih ktora strasne rada predpoveda zapletky) po jej konci - otocila sa na mna a spytala sa: 'To fakt? ..." toto nemala sancu uhadnut.
Ten záběr na hrad nad líně tekoucí vodou mi evokoval spíš Řekotočí z letošního kalendáře.